Нагодували хлібом: на Хмельниччині загинули лебеді

- Двох мертвих птахів знайшли у Славуті.
- Причину загибелі встановили.
У місті Славута Хмельницької області виявили двох мертвих лебедів. Причину їх загибелі вже встановили. Як повідомляють в комунальній установі «Славутська рятувальна станція», молоді птахи загинули через те, що їх нагодували хлібом.
«Експертиза показала, що причини – «закупорювання шлунку вмістимим з піском, камінням та хлібом, що спричинило атонію шлунку та кишечнику (розпирання) з подальшим виснаженням організму до моменту загибелі», — йдеться у повідомленні комунальників, яке опублікували на сторінці виконкому Славутської міськради.
Задля запобігання подібних випадків у майбутньому, в установі пояснили чому не варто годувати лебедів хлібом.
«Хліб — це шкідлива нездорова їжа для диких водоплавних птахів, яка може призводити до серйозних проблем зі здоров’ям. Білий хліб не має, по суті, жодної поживної цінності — власне, окрім калорій.
Якщо годувати птахів хлібом, їм стає складно їсти іншу їжу, через що вони не доотримують поживні речовини, хворіють та гинуть.
Також це послаблює їхні інстинкти шукати їжу. Звісно, дуже мило годувати птахів ледь не з рук, але це — дикі істоти, які мають самотужки дбати про себе. Особливо погано, коли до постійного підгодовування звикають молоді особини, які вже не зможуть в дорослому віці адаптуватись до життя без допомоги людини.
Хліб, який птахи не з’їдають, кисне та гниє, що шкодить водоймі: це прискорює ріст бактерій та водоростей, які виділяють токсини, шкідливі для популяції риб, а також створюють сморід.
Найголовніше, що потрібно водоплавному птаху для виживання взимку – це незамерзла ділянка річки або ставка. Саме у воді птахи знаходять собі їжу. Якщо птах не може прогодуватись на обраній водоймі, він летить далі, поки не знайде собі відповідне місце.
Фахівці кажуть: лебеді – дикі птахи і їжу можуть добути для себе самі. Підгодовувати пернатих потрібно лише за сильних морозів, коли водойма покривається кригою і птахи не можуть пірнути за поживою.
У таких випадках їм можна дати зерно злаків, гарбузове насіння, кукурудзу або висівки. Корисними будуть і дрібно нарізані овочі (сирі або варені, але без додавання солі), наприклад, морква, капуста або кормовий буряк».
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Roman