Не будьте подібними до орків - не паліть суху траву і сміття, - поліція Хмельниччини

Не будьте подібними до орків - не паліть суху траву і сміття, - поліція Хмельниччини
Фото - Поліція Хмельницької області
  • У Хмельницькому та області все частіше горить суха трава.
  • За її підпал передбачені штрафи до 21 тисячі гривень.

У Хмельницькому та області все частіше можна побачити великі хмари диму. Зазвичай вони утворюються внаслідок горіння сухої трави. Й часто їх спричиняють люди, підпалюючи траву. У зв'язку із цим поліція Хмельниччини нагадує, що такі дії є порушенням законодавства й тягнуть за собою відповідальність. Також спалення трави є небезпечним. До прикладу, під час спалювання трави на Хмельниччині загинула пенсіонерка.

"Зважаючи на те, що ворог і так випалює українські родючі землі, поліція Хмельниччини пропонує громадянам забути про варварську практику випалювання сухостою навесні разом із зеленим фондом нашої країни", - йдеться у повідомленні поліції.

Дотримуйтесь простих правил:

Відео дня

не будьте подібними до орків — не паліть суху траву і сміття, забруднюючи навколишнє середовище та провокуючи пожежі в екосистемі;

• допомагайте рятувальникам, а не підкидайте їм зайвої роботи у вигляді гасіння наслідків вашого «прибирання». Сьогодні для рятувальників у нашій країні є більш важливі справи — розбирати завали зруйнованих будівель, знешкоджувати вибухівку;

повідомляйте до поліції про паліїв і за можливості проводьте профілактичні бесіди із сусідами, які нехтують попередженнями та правилами.

Також в поліції нагадують, що рік тому набрав чинності Закон України про посилення відповідальності за спалювання сухої трави, поживних залишків, трави, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах та поза їх межами.

А саме були внесені зміни в ст. 77 (Порушення вимог пожежної безпеки в лісах) та 77-1 (Самовільне випалювання рослинності або її залишків) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Тепер такі правопорушення тягнуть за собою накладення штрафу:

• на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3 060 грн до 6 120 грн)

• на посадових осіб — від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15 300 грн до 21 420 грн).

Самовільне спалювання залишків сухої рослинності за статтею 77-1 КУпАП тягне за собою:

• накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 грн)

• на посадових осіб — від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1 530 грн)

Читайте також: У Кам’янець-Подільському районі горіло кафе, в якому живуть переселенці

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (30)
  • Ксюха Дуфанець

    Схаменіться не паліть,там зараз сплять тварини. Будьте людьми!
  • Ольга Чекирда

    По перше:Я прямо уявляю як в КОЖНІСІНЬКІЙ хаті і по ВСІХ СЕЛАХ люди навесні прибрали на подвір'ї, (сухі бур'яни,обрізки гілок чи ще якесь інше сміття що горить) і все те позносили на мусорки. Ви хоч уявляєте ту картину.Люди зараз мало тримають худобу,так що попіл і є додатковим добривом на городах.
    .А по друге :я сама готова прибити тих людей,які палять ВОЛОГІ трави,бур'яни чи інше сміття в дощову чи похмуру погоду.Бо дійсно не має чим дихати,особливо восени, після картоплі.Одна справа,коли згорить все за декілька хвилин, і зовсім інша коли димить цілий день чи ніч.

    Ольга Чекирда reply Ольга Чекирда

    Алина Рудая так в новинах ще минулого року показували як в Київських селах оштрафували людей на своїх подвірях. Це просто вже маразм.

    Алина Рудая reply Ольга Чекирда

    Ольга Чекирда це говориться про спалення сухої трави на полях, берегах, узбіччі дороги, тощо, вогонь який пересувається швидко на дерева та ліси,можливо навідь на будинки, рятувальники замість того щоб рятувати людей тушать поля. Якщо ти прибираєш подвір'я ти ж не залишаєш вогонь без нагляду? Чекаєш поки догорить? принаймі так повино бути !!!
  • Олександр Бойко

    Не паліть смітя а паліть сільраду яка не займається його вивезенням.
  • Наталия Козицкая

    Де ваш розум? Не паліть!!! Чи ви колаборанти?

keyboard_arrow_up