Нічні гуляння і ремонт у вихідний: як покарати надокучливих сусідів
- Якщо сусіди зверху постійно кричать, шумлять, голосно слухають музику, а їх дитина катає по підлозі машинки, бігає, стрибає, і всі при цьому тупають, як слони, вижити в такій обстановці важко.
- З початку 2018 лише до патрульної поліції надійшло 300 звернень про порушення тиші. Притягнули до відповідальності хмельничани лише у 45 випадках.
- Що робити, аби покарати надокучливого сусіда, дізнавалися журналісти vsim.ua.
Довгоочікувана п’ятниця. Позаду важкий робочий тиждень і на вас чекають такі омріяні вихідні. В багатьох одна-єдина думка - нарешті можна не наводити будильник на 6:00 та вдосталь відіспатися. Вам пощастило, якщо ви живете поруч з мирними людьми, але буває і навпаки, сусіди зверху тупають, як слони, заважають вам відпочивати, постійно чути вереск, хтось чимось стукає. А може у них голосно грає музика і після 23:00 вечірка тільки у самому розпалі. А в суботу зранку у сусідів розпочинається ремонт… Усім знайома ситуація?
Порушувати режим тиші у вихідні, святкові дні та після 22-ї години в зимовий час не можна. Та що ж робити, коли ввічливі прохання та умовляння на сусідів не діють? Чи реально покарати правопорушника та які санкції передбачені адміністративним кодексом, дізнавалися журналісти vsim.ua.
Карають лише кожного п’ятого
З початку року до патрульної поліції надійшло 300 скарг на нічні гуляння та цілодобовий ремонт у вихідні. Із загальної кількості звернень притягнути до відповідальності вдалося лише у 45 випадках. У поліції пояснюють, що не всі скарги, які надходять про порушення тиші караються статтею 182 КУпАП. За деякими оформляють протоколи за іншою класифікацією. Проте більшість просто залишаються бездоказовими, а відтак - безкарними.
- 300 звернень - це та маленька частина із загальної кількості викликів, які до нас надходять. Взагалі викликів, які трактуються як порушення тиші 300. Але буває так, що сусід викликає поліцію через гучну сварку за стіною, і ми реєструємо звернення як сімейний конфлікт, і він в цифру 300 - не входить. Із загальної кількості, до відповідальності вдалося притягнути за 45 зверненнями. Ми маємо зафіксувати сам факт порушення тиші. А часто буває так, що можуть галасувати, грає музика, але до приїзду поліції все стихає і уже самого факту порушення тиші патрульні не пожуть задокументувати, - розповідає прес-секретар управління патрульної поліції Хмельницької області Роман Мартинюк.
Дають до 510 гривень штрафу
Якщо за стіною систематично відбуваються гучні гулянки в поліції радять врегулювати конфлікт мирно. Коли на прохання сусіди не реагують, щоб притягнути їх до адміністративної відповідальності необхідно: записати факт порушення тиші на мобільний чи інший звуковідтворювач.
- Можна увімкнути телефон і записати звук. На телефоні відобразиться факт порушення тиші і буде зафіксовано час, коли це сталося. Далі потрібно спробувати врегулювати конфлікт мирно, якщо галас не припиниться - телефонувати 102. Якщо уже було попередження і на нього не було реакції, ми можемо робити не лише усне попередження, а уже конкретно притягувати до адміністративної відповідальності, - каже Роман Мартинюк.
Відповідно до чинного законодавства, а саме статті 182 КУпАП за порушення тиші в період вихідних та святкових днів з 22:00 до 8:00 передбачено штраф від 85 до 510 гривень із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів та інших предметів порушення тиші.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Патрик Крабавич
Oksana Stahova
Paradise Brilliant
Леся Бородай
Читач80 reply Леся Бородай