Нове укриття у Лезневому: як виглядає і в скільки обійшлось будівництво

Нове укриття у Лезневому: як виглядає і в скільки обійшлось будівництво
  • Укриття збудували на території гімназії №31.
  • Розповідаємо і показуємо, як воно виглядає і чим обладнане. 

Нове укриття з’явилось на території гімназії №31 імені Михайла Чекмана, що у Лезневому (колишня школа №13). Всі роботи тривали менше року. Площа – понад 400 квадратних метрів. Тепер сховище вже повністю функціонує. 

Подібне укриття вже представили у мікрорайоні Ружична. Більше про нього читайте за посиланням. 

Укриття у Лезневому облаштували таким чином, аби тут повноцінно проводити навчальний процес під час затяжних тривог. Врахували і можливість безперервного перебування тут дітей щонайменше дві доби. Для цього, кажуть, є все необхідне. 

Відео дня

Зі слів міського голови Олександра Симчишина, укриття почали будувати в листопаді минулого року. Воно багатофункціональне і виконане вже за сучасними будівельними нормами. 

– Ми мали тимчасові проблеми з необхідністю коригувати проектно-кошторисну документацію, адже кілька разів змінювались державно-будівельні норми саме для укриттів і бомбосховищ. Це хороше укриття з точки зору функціоналу. Воно дозволятиме не переривати навчальний процес. По суті, це міні-підземна школа, – каже мер.  

За нормами, укриття розраховане на 300 людей, але вміщує більше, що вже перевірили під час останніх повітряних тривог. Ними вже користуються школярі та працівники закладу, а під час канікул чи поза уроками тут можуть перебувати і мешканці мікрорайону Лезневе. 

Щодо характеристик, за документами – це «протирадіаційне укриття». Воно автономне й має власне електрозабезпечення й два окремих виходи.

 За словами Олександра Симчишина, під час реалізації передбачили і будівництво трансформаторної підстанції – на укриття та школу. 

Вартість всього проєкту – близько 25 мільйонів гривень. Сюди входить будівництво самого укриття разом з автономним живленням і благоустрій. 

Як каже директорка гімназії Ніна Хулуб, минулого року школа працювала у змішаному режимі – навчались очно і дистанційно. Користувались укриттям дитячого садочка. 

– Освітній процес в нас був організований на базі інших навчальних закладів. Також діти початкової школи мали змогу навчатись в приміщенні нашого закладу, але користуватись найближчим укриттям у дошкільному закладі, – пояснює керівниця гімназії. 

Додає також, що зараз в школі навчається понад 400 дітей. 

Будівництвом укриття для гімназії займалось хмельницька «Будівельна компанія «ВТМ». Її керівник В’ячеслав Майор каже, що роботу ускладнювало те, що більшість з них припали саме на зимовий період. Він розповів про основні характеристики:

– Тут є система вентиляції, пожежна сигналізація, зроблена гідроізоляція. Об’єкт повністю утеплений. Також укриття розраховане і на дітей з інвалідністю, – каже В’ячеслав Майор. 

Нагадаємо, наразі в місті триває будівництво укриття в садочку №23, яке планують завершити до кінця року. Також обіцяють укриття в ЗОШ №12, №6, у Шаровечці Хмельницької громади і дитсадку №18. 

Читайте також:

Укриття за 31,1 мільйона збудують у садочку №15. Деталі проєкту

В Славуті облаштували додаткове укриття в навчальному закладі

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (15)
  • Василий Розуман

    Геолокацію напишіть.олені.
  • Oksana Rubenian

    Це жесть мда добрі кошти вкрали!

    Ю reply Oksana Rubenian

    А скільки?
  • Maksym

    ЛезеневоМУ 🤦

    Людмила reply Maksym

    У ЛезневЕ:!!

    Group reply Людмила

    +
  • Читач05

    За, такий "погріб", 25 лямів ??? Картавий, ти вже "ОХУЇВ" - гнида, продажна... Здохни вже разом - із "хуйлом".

    Віталій Українець reply Читач05

    Дай пропозицію для удешевлення.сцикливо тявкати не треба.Похизуйся що сам досяг в житті.

    Читач05 reply Віталій Українець

    Дивися, що у тебе в м. Рівне, коїться. І, не сунь сюди свого "носа". Тролейбуси не можете хороші закупити. Їздять "розвалюхи", ще з початку 70-х. Про мусор взагалі - промовчу...а, дороги це окрема каста - тут, без слів. Хизуйся своїм - ДЕБІЛ !!!

keyboard_arrow_up