Поліція Хмельниччини назвала 5 найпоширеніших шахрайських схем

Поліція Хмельниччини назвала 5 найпоширеніших шахрайських схем
Картинка з відкритих джерел
  • Дізнавайтеся, які афери нині «найпопулярніші» та як не стати жертвою шахрайства.

Шахрайство – один з найрозповсюдженіших видів серед злочинів проти власності.

У поліції Хмельниччини наголошують: шахрайські схеми постійно змінюються та вдосконалюються відповідно до реалій сьогодення. Визначають наразі п’ять найпопуярніших нині видів афер.

Купівля та продаж товарів в інтернеті

Аферисти навчилися використовувати оголошення про купівлю-продаж в інтернеті. Зловмисники знаходять таке оголошення, пишуть тому, хто його розмістив, а потім надсилають посилання, за допомогою якого знімають гроші з рахунку потерпілого.

Відео дня

Фейкові сайти інтернет-магазинів та розрахунок наперед теж нерідко використовуються шахраями.

«Найчастіше аферисти продають та купують популярні товари. Так, напередодні опалювального сезону це можуть бути дрова. Зараз, коли є проблеми з електропостачанням – генератори, - акцентував заступник начальника відділу превенції Хмельницького районного управління поліції Роман Огороднік. - Аби не потрапити на гачок шахраїв під час онлайн-шопінгу, радимо користуватися лише перевіреними сайтами, надавати перевагу післяплаті та не переходити за сторонніми посиланнями».

Дзвінки від псевдобанкірів

Не нова, але дуже дієва шахрайська схема. Невідома особа дзвонить і представляється працівником банку. Шахрай повідомляє про спробу несанкціонованого втручання в банківські рахунки жертви, або ж під приводом перевипуску картки, у якої закінчився строк дії, виманює персональні дані.

Псевдобанкір може запропонувати перейти за посиланням, після чого з карток зникають гроші, або жертва може сама виконати вказівки зловмисника, тим самим давши йому доступ до свого рахунку. Найкращий спосіб вберегтися від шахраїв – передзвонити у банк на офіційний номер.

Зламування облікових записів у соцмережах

Шахраї зламують сторінки у соцмережах і розсилають друзям своєї жертви повідомлення з проханням про допомогу.

«Тут історія може бути різною: необхідні гроші на лікування, на погашення кредиту та інше, - зазначив правоохоронець. - Аби історія виглядала достовірною шахраї можуть попередньо розміщувати публікації з фото та криком про допомогу. Перш ніж переказувати кошти, передзвоніть своєму знайомому та перевірте, чи дійсно він потрапив у біду».

Оренда неіснуючих помешкань

Із початком активних бойових дій на Хмельниччину масово почали приїжджати переселенці, і попит на оренду житла значно зріс, чим і користуються шахраї.

Відчуваючи моральний тиск, жертви готові переказати завдаток за помешкання онлайн, після чого аферисти не виходять на зв’язок. Особиста зустріч з орендодавцем та попередній огляд житла можуть вберегти вас від шахрайських дій.

Фейкова соціальна допомога

Із початком війни набули «популярності» і шахрайства з соціальними виплатами.

Зловмисники розміщують оголошення про надання різного роду соціальної або благодійної допомоги, присилають жертвам посилання для реєстрації на отримання виплат, під час якої потерпілі вводять свої особисті дані. Таким чином аферисти отримують доступ до карткових рахунків, з яких знімають усі кошти.

«Поліція закликає громадян бути обережними. Аби не стати жертвою шахраїв не повідомляйте нікому особистих даних, завжди перевіряйте інформацію, купуйте на перевірених сайтах і користуйтеся післяплатою та не переходьте за сумнівними посиланнями», – резюмував Роман Огороднік.

Три види шахрайства, які з'явилися саме під час війни

До слова, у Нацбанку назвали  найпоширеніші види шахрайства, які з'явилися саме під час війни.

  • Фейкові SMS-розсилки про грошову допомогу в межах єПідтримки

Шахраї розсилають SMS-повідомлення про грошову допомогу з текстом: "Vam narahovano Groshova dopomoga PB24 6500. Zarahuvatu…" і далі йде посилання (за ним не можна переходити!).

  •  Фейковий збір коштів на допомогу

Шахраї роблять фейкові оголошення про збір грошей на лікування дітей, які нібито постраждали від військової агресії, використовуючи фото з інтернету. Або ж створюють фішингові (шахрайські) сайти, які схожі на сайти справжніх благодійних фондів, де буцімто можна переказати кошти на підтримку ЗСУ. Також зламують сторінки в соцмережах і від імені власників збирають кошти на амуніцію наче у зв'язку з відбуттям на фронт.

  •  Фейкові оголошення про продаж військової амуніції

Шахраї розміщують в інтернеті оголошення щодо продажу бронежилетів та інших товарів для військових. Отримавши передоплату, аферисти зникають. Або ж, що ще гірше, продають браковані бронежилети, які не захищають бійців від куль..

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up