З Новим роком і новим сайтом "20 хвилин"! Перейти

Обігрівачі замість батарей. В «Теплокомуненерго» пояснили, чому хмельничани мерзнуть в квартирах

9
2104 переглядів

 • Хмельничани жаліються на холод в домівках. Кажуть, в деяких кімнатах температура падає до 14 градусів.
 • Тепловики розводять руками і переконують, що в більшості випадків винні старші по будинку, бо самі «скручують» подачу тепла для економії.
 • Щоб не мерзнути взимку експерти радять утеплюватись або ж без кінця доводити в судах, хто правий.

- Холод собачий – зранку 14 градусів. У квартирі двоє маленьких дітей. Гріємось каміном, вище 18 квартиру так і не вдається прогріти. І так в кожній кімнаті, - скаржиться хмельничанка Надія Нерубенко. - Чому так – незрозуміло. Балкон засклений, є пластикові вікна.

Молода мама проживає на п’ятому поверсі малосімейки, що на Інститутській 16/1. Будинок не утеплений. Розповідає, що зранку стовпчик термометра в квартирі показував 14 градусів. Гріються каміном.

«За таку ціну в квартирі має бути Африка»

Будинок Надії Нерубенко обслуговує «Південно-Західні тепломережі». Жінка залишила на сайті «Теплокомуненерго» скаргу на те, що в квартирі холодно. А таких звернень десятки. Люди скаржаться на те, що батареї слабенько гріють. Кажуть, температура повітря в квартирах ледь сягає 14-16 градусів.

Хмельничанка Ольга Шевченко мешкає у будинку №30 на Панаса Мирного. Сім’я має централізоване опалення. Жінка не розуміє, за що платить гроші, адже в квартирі холодно. Особливо останніх кілька днів.

- Маємо трикімнатну кутову квартиру. В дитини у кімнаті 14-15 градусів, в інших – 17-18, але все одно холодно. Платимо за опалення 1600 гривень. Рахую, що за таку ціну в нас має бути в кімнатах Африка. Відколи почались сильні морози, в нас температура не сильно піднялась, - каже хмельничанка.

Ольга перебуває у декретній відпустці, батько - на пенсії. Змушені були оформити субсидію. З такими тарифами на комуналку пластикових вікон дозволити собі не можуть.

«Хочуть зекономити і перекривають лічильник»

На сайті «Теплокомуненерго» рясніє від таких звернень. Але комунальники кажуть,що причини холодних квартир можуть бути різні. Не виключають і те, що старші по будинку просто «прикручують» подачу тепла. Виходить, комусь аж пече, інші ж змушені грітись електрикою.

Раніше ті, в кого температура була нижче норми, могли розраховувати на перерахунок. Помешкання на прохання заявника мала обстежувала спеціальна комісія, за висновками якої мешканці могли вимагати перерахунку нарахувань за компослуги.

Зараз ж відповідальність переклали на старших по будинку. А тарифи нараховують по допустимій нормі – 18 градусів. Мешканці платять те, що «накрутить» лічильник. 

На сьогодні загальнобудинковими лічильниками на тепло забезпечені 100% багатоповерхівок. Принаймні, так переконують тепловики. Перекриття подачі тепла можуть проводити лише працівники "Теплокомуненерго". За лічильник в кожному будинку відповідає конкретна людина, яка й має до нього доступ. Старші по будинку, як їх називають, частенько самі регулюють подачу тепла в ручному режимі. Через це в якомусь під'їзді чи квартирі тепліше, десь - прохолодніше. Починають "сипатись" скарги.- Старші по будинку часто хочуть зекономити і перекривають лічильник. Люди вже кричать нам, щоб ми щось зробили, щоб старший по будинку не втручався в систему опалення. Звісно, він не має права. Але ми не маємо впливу, - пояснює начальник МКП "Теплокомуненерго" Володимир Скалій. – Раніше нас могли звинуватити в тому, що ми недогріваємо. А зараз ж встановлені графіки. Ми тільки виставляємо рахунки згідно показників, ні копійкою більше. Якби ніхто не втручався в систему опалення, було б нормально. От колись не було пластикових, утеплювали вікна ватою. Тому мешканці і самі мають дбати про тепло.

Скільки градусів має бути в квартирі

Тариф, за яким нараховують плату за тепло, розрахований на 18 градусів. Саме це  допустима норма, яка може бути в приміщенні. Для кутових кімнат - це 20 градусів. Існують показники температур для житлових приміщень відповідно до ДСТУ. Все залежить від пори року. Тому температура в оселі має бути:

Холодний період (8 градусів і нижче)

Жилі кімнати: оптимальна - 20-22, допустима - 18-24

Кухня, туалет: оптимальна - 19-21, допустима - 18-26

Ванна, об'єднаний санвузол : оптимальна - 24-26, допустима - 18-26

Теплий період ( за вікном вище 8 градусів)

Жилі кімнати: оптимальна - 22-25, допустима - 20-28

Температура в оселі може залежати від багатьох факторів. До прикладу, враховується те, чи утеплені підвали, не дме з горища, від поверховості будинку. До слова, найбільше тепла «з’їдають»  мешканці малоповерхових будинків. Окрім того, впливає і те, який це будинок. З утепленим пінопластом проблем найменше, у цегляних тепло практично не затримується.

Хмельничани в разі проблем можуть писати звернення на сайті "Теплокомуненерго" або ж телефонувати на диспетчерську службу 15-57.

Мешканцям, будинки яких обслуговує КП "Південно-Західні тепломережі" слід телефонувати на 2-50-02, 67-18-23 або ж 050-436-61-25, 067-383-55-79.

«Догріватись самим або йти по судах»

Сергій Свистюк, експерт з енергоефективності

- Не розумію, як можна "скручувати" але, принаймні, кожен будинок, якщо має лічильник, може відслідкувати - чи дотримується теплопостачальна організація температурного графіку подачі теплоносія. Такі графіки мають бути на кожному об'єкті. Якщо графік витримується, а в квартирах холодно, значить справа в самому будинку - мережі, стінах, вікна.  Якщо температура теплоносія нижча від графіку - може бути декілька варіантів вирішення питання: утеплюватись, догрівати самим або без кінця доказувати в судах, хто правий. Який з цих варіантів обирає власник - це вже його справа. Що робити в таких випадках – можу рекомендувати провести енергоаудит таких будівель і все проясниться з допомогою розрахунків. Від місцевої влади тут не залежить нічого. Ми все більше говоримо про те, що власник має отримати якісну послугу. Дотримання температурного графіку - це якісна послуга. Лічильник - це прилад, який допомагає відслідкувати температуру в будь-які проміжки часу, в нього є пам’ять, як мінімум за останній рік, а то і три роки. Якщо власники самостійно зменшують подачу теплоносія у свій будинок, то при чому тут місто?

Місто
ЖКГ
Інші статті по темі: Хмельницький, ЖКГ
713 предложений продать или купить УАЗ 2363 Пикап в Киеве и Украине. Ищем на 100 автомобильных сайтах - Automoto.ua
Читають зараз: 1
(9)
Коментарі
img
img
Мирослава Дроженко 11.01.2017 12:27
з України

В квартирі холодно, може градусів 17. Викликали майстра, чекаємо 3 день вже

img
Igor Klepa 11.01.2017 13:10
з України

Дякую журналістці за те, що взялася за нашу проблему! Будь ласка, візьміть ще коментар у мерії з приводу цієї дикуватої ситуації, яку можна вирішити, якщо міська влада прийме, наприклад, таке рішення: до лічильників тепла повинні мати доступ тільки працівники Теплокомуненерго, тому ключі від лічильників передати комунальникам, щоб відповідальні не могли робити холодно у квартирах інших мешканців.

Слова експерта Сергія Свистюка „при чому тут місто?” є недоречними, оскільки відповідно до статті 13 Закону України „Про теплопостачання” до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері теплопостачання відноситься здійснення контролю за забезпеченням споживачів тепловою енергією відповідно до нормативних вимог. Дивно, що експерт з енергоефективності цього не знає.

img
Viktor Mozhaev 11.01.2017 15:02
з України

Правильно, хай ключі будуть у комунальників, з ними ми підписували договори і їм ми платимо за опалення! А відповідальний за лічильник – це такий же житель будинку, як і ми. По якому такому праву він нас морозить?!

Нам на відповідального, який має ключі від лічильника, дуже важко вплинути, бо в його квартирі тепло і йому все одно, що ті квартири, які далі від лічильника, мерзнуть. Він так і каже: я через вас більше за тепло платити не хочу. А те що в нас холодно, а платимо ми так само, йому все рівно!!!  Ситий голодного не зрозуміє!

І наші розмови, і бесіди комунальників з відповідальним в кращому випадку дають результат на кілька днів, а потім він знову скручує кран як сам схоче і коли хоче. А нам каже: в моїх сусідів тепло, що ви таке розказуєте, ніби вам холодно. Так в них дійсно тепло, їхні ж квартири до лічильника ближче? Він кран скрутив, а нам потім звони, благай, умовляй комунальників, щоб той кран відкрутили, а відповідальний на наші благання тільки скандалить. Хай міськрада передає ключі в Теплокомунерго, бо терпіти таке вже набридло!!!! ДОСИТЬ!!!!!

img
Igor Klepa 11.01.2017 15:43
з України

В статті експерт Сергій Свистюк каже: “Якщо ВЛАСНИКИ самостійно зменшують подачу теплоносія у СВІЙ будинок, то при чому тут місто?”

Шановний експерт, йдеться про багатоповерхівки, в яких сотні власників помешкань. І зменшують подачу теплоносія не всі власники, а лише один власник однієї квартири, який має ключі від теплового лічильника. Після чого, умовно кажучи, до однієї частини будинку тепло доходить, а до іншої – ні. Ті, кому тепла вистачає, не хочуть слухати тих, до кого тепло не доходить. І будинків з такими проблемами в місті багато! Саме тому цим питанням і повинна зайнятися міська влада.

Договори ми укладаємо з Теплокомуненерго, то чому ми маємо бути заручниками якогось одного мешканця, в якого є ключі від лічильника? Хай лічильником займаються комунальники, і все буде в порядку!

img
Tatiana Askerova 11.01.2017 18:51
з України

В неділю температура у одній кімнаті +14,2. а в іншій 15,6. Викликала комісію, але вже 2 день немає. Як тільки посипались звернення батареї стали гарячі, але температура не в  межах норми.

img
Володимир Савчук 11.01.2017 21:39
з України

Так воно і є. АЛЕ ТАК БУТИ НЕМАЄ !!! А при цьому платити за опалення треба ОГОГО! скільки. Люди звоніть в міську раду. На сайті в них повно всяких телефонів. Хай нарешті розберуться з тими, хто скручує. Бо я так поняв , що само теплокомуненерго з ними нічого зробити не може. То хай вже їм поможуть вишестоящі органи !!! А той що в статі каже утеплятися то ми вже все утеплили, вікна пластікові вставили , то нам що ще дуйчика за свої гроші треба купляти бо ті скручують тепло???  Вон на сторінці теплокомуненерго люди пишуть, що будуть визивати народний контроль і 1+1. Так і треба. А що робити !!! Хай всі газети і канали про це говорять, бо ті, що скручують тепло вже дістали.

img
Юрій Коновалов 12.01.2017 10:03
з України

Згоден, хай люди не мовчать. Бо будуть сидіти мерзнути при 15 градусах, тільки шоб не платити багато. Ми платимо за послуги захмарні суми, то хай ці послуги дійсно надаються якісно

img
Наташа 13.01.2017 20:35
з України

З відповідальними дійсно важко боротися. Кілька років у квартирі було холодно, незважаючи на зовнішнє та внутрішнє утеплення, пластикові вікна. А найстрашніше _ з'явилася цвіль,з якою важко боротися і яка дуже небезпечна. Постійно хворіла дитина, сама заробила астму. Причиною всього було скручування подачі тепла відповідальним пенсіонером. І комісію визивали, не раз мали розмову з ним , але все марно. Терпець увірвався. Разом із сусідом зрізали замок, повісили інший і самі знімаємо показники, а їм сказали, що замок зняли майстри з Теплокомуненерго ,так як багато скарг. Стало у квартирі набагато тепліше, а різниця в оплаті сягала всього 60 грн минулої зими.

Показники повинні знімати працівники Теплокомуненерго!Чому є контролери в Енергозбуті, а тут нема. Це їхня робота, та й плотимо немалі гроші. Не мовчіть та не мерзніть! Скручувати подачу тепла протизаконно!

img
Володимир Савчук 13.01.2017 23:14
з України

Правду кажете !!! Хай за лічильниками дивиться теплокомуненерго ! це їхня робота !

img

Найчастіше коментують

Гумові капці, недопалки та розкиданий одяг: пляж не прибрали після святкування Водохреща
...

Сергій Якубенко

бикота вона і в африці бикота

Хмельничани можуть взяти розстрочку і платити за тепло влітку
...

Мастер Автополив

Еще можно продать почку. Спеціально, для патріотів - для того щоб розрахуватися за єврокоммуналку можно продати нирку.

В купальниках на снігу: у Хмельницькому організували масовий #iceburpeechallenge (ВІДЕО)
...

Alex Star

Ви граєтесь зі здоров'ям...

Хмельничани, щоб скупатись в ополонці, відпрошуються з роботи (ФОТО)
...

Ігор Васильев

та мене б ні за які гроші не заставили пірнути в ту крижану воду. Але похвально, хмельничани молодці

Найчастіше читають

Для хмельничан відкрилась оновлена міська лазня № 1
2 дні тому
2
 • Комунальна лазня "Чайка" у Хмельницькому не працювала більше двох років. Її ремонт розпочали восени минулого року.
 • За три місяці будівельники облаштували чоловічий та жіночий зали. Поки не закінчать всі роботи, лазня працюватиме у тестовому режимі. 
 • Аби "попаритись" в бані доведеться викласти 45 гривень за 2 години. Але вже з лютого вартість піднімуть.
Хмельничани, щоб скупатись в ополонці, відпрошуються з роботи (ФОТО)
3 дні тому
2
 • Зранку на пляжі вишикувалась черга з тих, хто збирається окунутись в ополонку і тих, хто зацікавлено спостерігає за дійством.
 • Містяни приходять купатись цілими сім’ями, з друзями та навіть дітьми.
 • Щоправда, відважитись зануритись у крижану воду наважуються не всі.

 

У Хмельницькому закрився ще один "Вопак"
2 дні тому
2
 • "Вопак" на Курчатова більше не працює.Звідти вивозять товари та обладнання.
 • Це вже друга торгова точка цієї мережі. Минулого року закрився "Вопак" на Кам'янецькій. 
 • У центральному офісі мережі кажуть, що закриття може бути пов'язане із закінченням орендних строків.
В купальниках на снігу: у Хмельницькому організували масовий #iceburpeechallenge (ВІДЕО)
вчора 19:35
2
 • Любителі кросфіту організували благодійну акцію.
 • На «холодний» флешмоб в купальниках прийшли більше 30 хмельничан.
 • Під час акції збирали кошти на лікування 8-річного хлопчика.
Як купаються хмельничани на Водохреще: огляд соцмереж
3 дні тому
 • Хмельничани вже встигли зануритись у крижану воду.
 • Чимало людей зробили це ще вночі.
 • Своїми світлинами вже поділилися у соціальних мережах. 

Читайте також

Хмельницькі водії катались в режимі «екстрим» (ВІДЕО)
сьогодні 13:22
Для хмельницьких автолюбителів провели курс екстремального водіння. Близько 40 водіїв випробували свої... Читати далі
Хмельницьке «Поділля» двічі перемогло «Ниву»
сьогодні 11:31
Єдиний професійний футбольний клуб області провів перші матчі у 2017 році. Читати далі
У Лезневому згорів будинок
сьогодні 10:21
Пожежа в житловому будинку виникла в суботу, 21 січня. Читати далі
Премія «Viva! Найкрасивіші»: номінантами стали три хмельницькі знаменитості
сьогодні 09:19
Серед зіркових бомонду знайшлося місце Надії Мейхер, Олександру Пономарьову і Олександру Педану. Читати далі
День Соборності України відзначають 22 січня
сьогодні 08:08
В цей день 1919 відбулося підписання акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української... Читати далі
У Хмельницькому 22 січня можливий сніг
сьогодні 07:07
У місті очікується хмарна погода і незначне похолодання. Читати далі
В купальниках на снігу: у Хмельницькому організували масовий #iceburpeechallenge...
вчора 19:35
2
Любителі кросфіту організували благодійну акцію. На «холодний» флешмоб в купальниках прийшли... Читати далі
Віджимайтесь! Хмельницькі патрульні долучилися до світового флешмобу
вчора 16:03
Поліцейські прийняли спортивну естафету #22Pushupchallenge. Флешмоб запустили британські зірки. Сhallenge... Читати далі
Хмельницький «Новатор» невдало зіграв у Харкові
вчора 14:21
Волейболісти нашого міста несподівано програли один матч «Юридичній академії». Читати далі
«Розсміши коміка» у Хмельницькому: жартували про депутатів, проституток...
вчора 13:10
1
У місті пройшов кастинг на популярне телешоу. На відбір прийшли 13 учасників. Найбільше було гумористів... Читати далі

Від Читачів

Дивитись всі >

БЛОГИ

Всі блоги >

Відеогалерея

Чи безпечно вам жити у Хмельницькому?
 • Почуваюсь безпечно у рідному місті
 • Зможу себе захистити в разі чого
 • Страшно виходити на вулицю
 • Я безстрашний (-а)
Голосувати
Чи безпечно вам жити у Хмельницькому?
Почуваюсь безпечно у рідному місті
44.90%
 
Зможу себе захистити в разі чого
18.73%
 
Страшно виходити на вулицю
26.45%
 
Я безстрашний (-а)
9.92%
 
Всього голосів: 363

Розсилка новин

Події

Хмельницькі водії катались в режимі «екстрим» (ВІДЕО)

Хмельницькі водії катались в режимі «екстрим» (ВІДЕО)
Для хмельницьких автолюбителів провели курс екстремального водіння. Близько 40 водіїв випробували свої авто в складних умовах. Мета навчань –...

У Лезневому згорів будинок

У Лезневому згорів будинок
Пожежа в житловому будинку виникла в суботу, 21 січня.

Премія «Viva! Найкрасивіші»: номінантами стали три хмельницькі знаменитості

Премія «Viva! Найкрасивіші»: номінантами стали три хмельницькі знаменитості
Серед зіркових бомонду знайшлося місце Надії Мейхер, Олександру Пономарьову і Олександру Педану.

В купальниках на снігу: у Хмельницькому організували масовий #iceburpeechallenge (ВІДЕО)

В купальниках на снігу: у Хмельницькому організували масовий #iceburpeechallenge (ВІДЕО)
Любителі кросфіту організували благодійну акцію. На «холодний» флешмоб в купальниках прийшли більше 30 хмельничан. Під час акції збирали...

Ми у соц. мережах