Одруження і розлучення у Хмельницькому. Порівняли дані за 2021 та 2022 роки

- За останні сім років в Україні зареєстрували рекордну кількість шлюбів.
- Яка ситуація у Хмельницькому?
- Порівняли кількість шлюбів і розлучень за 2021 і 2022 роки.
- Дивіться інфографіку.
Під час війни українці демонструють неймовірну жагу до життя. Один із проявів цього - вони продовжують створювати нові сім’ї та народжувати дітей. Від 24 лютого шлюб укладали як цивільні, так і військові. Захисники країни узаконюють відносини зі своїми половинками навіть на відстані. Під час воєнного стану процедура одруження можлива за присутності лише одного з пари або й без двох наречених. Детальніше про це читайте в кінці матеріалу.
Вперше за сім останніх років в Україні зафіксували рекордну кількість укладених шлюбів. За перше півріччя стосунки узаконили 103 903 пари. Це на 21% більше, ніж за цей самий період минулоріч. Крім того, кількість розлучень в Україні знизилася майже вдвічі. За перше півріччя 2022-го в шлюб розірвали 7 632 пари, тоді як минулого року їх було 13 153.
Одруження і розлучення у Хмельницькому
До десятки областей, де найбільше одружуються, потрапила Хмельницька область. За пів року 4 226 пар стали чоловіком і дружиною. Водночас розірвали шлюб 267 подружжів. Більше про кількість шлюбів та розлучень в Україні за цей рік дізнавайтеся в матеріалі - Хмельниччина в ТОП-10 за кількістю шлюбів.
Яка ситуація у Хмельницькому? Журналістка vsim.ua звернулася за даними до Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції. Загальна кількість шлюбів за 2021 рік склала 2 389. Тоді, як цього року за 8 місяців вже побралися 2 156 пар.
За минулий рік шлюб розірвали 262 подружжів. А за січень-серпень цього року - 141. Спостерігається тенденція до зменшення кількості розлучень. Зокрема - минулоріч в середньому щомісяця розлучалася 21 пара. Натомість цього року - 17. Проте слід зауважити, що пік розлучень може припасти на кінець року. Оскільки так було торік.
Скільки в місті зафіксували укладених шлюбів і розлучень протягом січня-серпня 2021 та 2022 року, дивіться в інфографіці.
Процедура укладення шлюбу під час війни
У період воєнного стану українцям, як і раніше, для реєстрації шлюбу потрібно подати заяву до будь-якого відділу ДРАЦС. При цьому жінка та чоловік пред'являють на посвідчення своєї особи паспорт або паспортний документ.
Особи, які раніше перебували в шлюбі, можуть зареєструвати повторний шлюб за умови пред'явлення документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним. Крім того, шлюб можна зареєструвати в той самий день.
Для військовослужбовців та поліцейських встановлена особлива процедура реєстрації шлюбу. А саме - без особистої присутності одного чи двох наречених. Про це йдеться в постанові Кабміну “Деякі питання державної реєстрації шлюбу в умовах воєнного стану”.
-
особа, яка належить до переліченої категорії згідно з постановою, складає відповідну заяву про укладання шлюбу та подає її командиру чи керівнику, яким засвідчується справжність підпису на відповідній заяві та забезпечується її передача до відділу ДРАЦС, до якого подано особисто нареченим (нареченою) заяву про державну реєстрацію шлюбу.
-
Шлюб реєструється у відділі ДРАЦС без присутності одного з наречених у день отримання заяви, на якій засвідчено підпис одного з наречених;
-
факт реєстрації шлюбу засвідчується актом про укладення шлюбу, який складається безпосереднім командиром (керівником) військовослужбовця, поліцейського, іншої особи з категорії, визначеною постановою, та скріплюється гербовою печаткою відповідного органу (військового формування).
У такому разі акт може складатися без особистої присутності одного чи обох наречених з використанням доступних засобів відеозв’язку з відсутніми нареченими.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Ірина ПонятовськаБільшість напевно з військовими одружуються🤔