Особисті речі загиблих військових привезли до Хмельницького. Навіщо і куди саме

-
В армійських ящиках - особисті речі загиблих, а довкола них - уламки боєприпасів.
-
Їх спеціально зібрали волонтери пошукових операцій на Донбасі.
-
Де все це можна побачити?
Пробиті каски, іржаві снаряди, фото обгорілих тіл та розстріляних автомобілів - сьогодні, 12 жовтня, у Хмельницький привезли виставку “Блокпост пам'яті”. Її головними експонатами стали особисті речі загиблих військових в російсько-українській війні.
Тут можна побачити калюжу розпеченого алюмінію з БМП-30, в якій застигла каска бійця, мобільні телефони, кишенькові ікони, особисті документи, фото з рідними та ін.
-
Частину цих речей ми зібрали на полі бою під час місії “Евакуація 200”. Її метою було повернення тіл загиблих з окупованої території додому. Частину речей взяли у родичів військових, - сказав організатор виставки Павло Нетьосов.
“Вітринами пам'яті” для бійців стали ящики від боєприпасів. На кришці кожного - портрет загиблого. А всередині - його особисті речі. На скрині з блакитним беретом - фото Сергія Муравського, бійця 8-го полку спецпризначення, що дислокується в Хмельницькому.

За словами Павла Нетьосова, історія його повернення додому є прикладом справжнього бойового братерства. 20-річний Сергій загинув під луганським аеропортом в 2014 році. Після бою його побратими повернулися на місце загибелі хлопця, щоб забрати тіло й повернути його матері.
-
Такі випадки за всю історію війни можна на пальцях порахувати. Тіло Сергія поклали до морозильника й обклали цеглою, щоб його не побило уламками. У цей час матері зателефонували й яскравим східним акцентом казали: “Ти мат (“мать” - примітка автора), твій син приїхав на Донбас вбивати мирних жителів. Я його вбив. І тебе вб'ю”. Коли розпочалася евакуація наших бійців, постало питання, чи забирати мертвих. Тоді всі побратими Сергія відмовилися їхати без тіла. Готові були залишитися. Зрештою, привезли його додому й віддали матері, - розповів Павло Нетьосов.
Мати, Алла Муравська, згодом передала для експозиції особисті речі Сергія.
Організатор виставки Павло Нетьосов - співробітник Національного військово-історичного музею України. У 2014-2017 роках як волонтер він брав участь у місії “Евакуація 200”. Під час операції йому вдалося забрати з поля бою чимало цінних артефактів. Тепер вони показують справжнє “обличчя війни” тут, на мирній території.
-
Виставка пов'язана практично з усіма подіями російсько-української війни. Її головна мета - збереження пам'яті про полеглих захисників України, - сказав Павло Нетьосов.
“Блокпост пам'яті” - мандрівна виставка. Тривалість перебування її експонатів у Хмельницькому точно не визначена. За словами організатора, експозиція триватиме впродовж місяця. Подивитися на неї можна в залі Дитячої художньої школи на Проскурівській, 64. Її двері будуть відчинені для відвідувачів з 09.00 до 17.30 кожного дня, крім суботи та неділі. Вхід вільний.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.