Перехід на літній час у 2025 році: чи буде переведення годинників і коли

- Дізнавайтесь: чому ми знову можемо перейти на літній час, в який бік крутити стрілки та як підготувати організм до часового переходу.
В Україні переводять годинники двічі на рік. Роблять це восени та навесні. Все для того, аби збалансувати біологічний та календарний час, зменшити витрати на опалення та заощадити електроенергію, яка потрібна для освітлення приміщень. Проте зимове переведення годинників в Україні у 2024-му мало б стати останнім, чи так це буде – йдеться в матеріалі.
Чи переходитимуть в Україні на літній час 2025 року
16 лютого 2024 року Верховна рада проголосувала за скасування переходу на літній час. Пояснювали це тим, що «стрибки» часу негативно впливають на стан здоров’я людей. Планували, що наприкінці жовтня 2024 року українці назавжди мали б перейти на зимовий час. Законопроєкт направили на підпис Президенту Володимиру Зеленському, але станом на березень 2025 року він його досі не підписав. Як розповідало ВВС з посиланням на власні джерела, президент нібито не планує підписувати документ. У команді глави держави повідомляли, що цей закон так і не підпишуть з тієї причини, що «все порахували й побачили мінуси для економіки – вилізли збитки у кілька мільярдів». Як аргумент проти підписання закону додали петиції на кшталт "не крадіть наші вечори", з якими виступали українці.
Якщо до кінця березня 2025 року закон не буде підписано, українці за звичайною практикою переводитимуть годинники на літній час – на одну годину вперед.
Дата переведення годинників на літній час
Згідно з чинними правилами, ми переходимо на літній час останньої неділі першого весняного місяця. Цього року – 30 березня о 3:00. У цей момент годинники потрібно перевести на одну годину вперед – на 04:00.
Додамо, що більшість сучасних годинників, включаючи мобільні телефони та комп’ютери, автоматично налаштовуються на новий час. Проте, власникам гаджетів, які потребують ручного переведення або не під’єднані до інтернету, слід враховувати зазначений час переходу та правильно налаштувати їх.
Вплив на організм переведень стрілок
Вчені зауважують, що переведення годинників може бути небезпечним для людей, які мають схильність до депресії або страждають від хвороб серцево-судинної системи. Так, вчені з Каролінського інституту в Сольні, Швеція, провели велике дослідження та прийшли до висновку, що в перші дні після переходу на зимовий час збільшується ризик інфаркту. Головною причиною цього є зміни в тривалості сну, які впливають на функціонування серцево-судинної системи.
Тому до останнього переходу на зимовий час варто підготуватися.
Зокрема, лікарі радять за декілька днів до 30 березня почати лягати раніше, уникати алкоголю та куріння, щоб знизити навантаження на організм, більше часу проводити на свіжому повітрі, гуляти, пити трав'яний чи зелений чай, а також менше «стресувати» у дні, що передують переходу, щоб допомогти організму адаптуватися.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Як говорила правду одна із реклам сантехніки-ранок починається не з кави😆І то є правда. Я немаю ніякого відношення до продажів сантехніки то не реклама.