Перевірили повітря і воду в річках Хмельниччини: які показники перевищені
- Метеорологи перевіряли стан забрудненості повітря, радіаційний фон і воду в річках.
- Що виявили під час досліджень?
На Хмельниччині фахівці Хмельницького обласного центру з гідрометеорології дослідили стан забруднення атмосферного повітря та поверхневих вод. Перевищення зафіксували в обох випадках. Сьогодні, 2 грудня, вони повідомили результати досліджень за минулий місяць, листопад. Відповідні дані опублікували на своїй сторінці у Facebook.
Повітря
Перевірку повітря робили на двох стаціонарних постах у Хмельницькому: на вулиці Чорновола і Шухевича. Досліджували на наявність забруднюючих речовин за 10 показниками. Це пил, двоокис сірки, розчинні сульфати, окис вуглецю, двоокис азоту, оксид азоту, фенол, хлороводень, аміак, формальдегід. Так, експерти розповіли, що по середньодобових концентраціях перевищення рази спостерігались по діоксиду азоту (0,044 мг/м3). Втім, незначні, в 1,1 раза.
Примітка. Діоксид азоту – один з найпоширеніших забруднювачів у повітрі, є небезпечним для навколишнього середовища і здоров'я людини. Це парниковий газ, який потрапляє в атмосферу через спалювання продуктів викопного палива (бензин, вугілля).
Яка ситуація з водоймами?
Також спеціалісти відбирали проби води в річках. Найбільш забрудненою точкою виявився Південний Буг в районі села Копистин, що нижче Хмельницького. Там зафіксували такі показники:
- амонійний нітроген — перевищення гранично допустимої концентрації у 17,1 разів (виявлено 6,67 міліграма на літр)
- нітритний нітроген — перевищення гранично допустимої концентрації у 28,3 рази (виявлено 0, 566 міліграма на літр)
- біологічне споживання кисню за 5 днів — перевищення гранично допустимої концентрації у 2,9 рази (виявлено 8,58 міліграма на літр).
Нагадаємо, що зазначене місце відбору розташоване нижче за течією від Хмельницького, зокрема, від очисних споруд, які фільтрують воду з каналізаційних мереж міста.
Забрудненими також є такі річки області:
- Калюс в селищі Віньківці;
- Мукша в селі Мала Слобідка;
- Случ в селі Коржівка;
- Ушиця в селах Соколівка та Красносілка;
- Смотрич в селі Лісогірка.
Читайте також: На Хмельниччині невдовзі запустять вітрову електростанцію: що відомо
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Олександр
Михайло Васильович
irina
Iryna
Альберт reply Iryna
Iryna reply Альберт