Перевірка інвалідності в прокурорів та оцінка Rolex: нові деталі у справі Крупи

-
НАБУ клопотало про продовження термінів досудового розслідування.
-
Це пов’язано із проведенням додаткових експертиз щодо майна родини Крупи.
-
Також спеціалісти мають вивчити документи щодо банківських рахунків за кордоном.
Детективи Національного антикорупційного бюро України клопотали про продовження досудового розслідування у справі Тетяни Крупи – ексголови Хмельницького обласного МСЕК, яку підозрюють у незаконному збагаченні. Про це йдеться в ухвалі Вищого антикорупційного суду. Правоохоронці хочуть отримати висновки від Міністерства охорони здоров’я щодо встановлення Крупою інвалідності низці громадянам, в тому числі й місцевим прокурорам. В разі потреби – провести повторні допити. А також провести оцінку майна експосадовиці.
ВАКС задовольнив клопотання й продовжив термін досудового розслідування до жовтня 2025 року. Розповідаємо нові деталі у справі про незаконне збагачення Тетяни Крупи.
Фіктивні інвалідності
Згідно з ухвалою суду, НАБУ хоче отримати висновки від державної установи «Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ України», який виконує функції Центру оцінювання функціонального стану особи. Детективи мають на меті отримати результати повторних оглядів осіб, яким раніше була встановлена інвалідність. В цьому числі й хмельницькі прокурори, щодо яких наявні ознаки безпідставного встановлення групи.
– Встановити місцезнаходження осіб, відносно яких, за результатами переогляду, буде прийняте рішення щодо безпідставності встановлення групи інвалідності медико-соціальною експертною комісією КЗ ОЗ «Хмельницький обласний центр медико-соціальної експертизи» та допитати їх стосовно можливого надання неправомірної вигоди ОСОБА_3 (підозрюваній, – прим.автора) або пов`язаним з нею особам за прийняття позитивного рішення щодо встановлення групи інвалідності, – йдеться у документі.
В рамках досудового розслідування, детективи мають встановити осіб, в тому числі й лікарів, чиї дані були виявлені у мобільному телефоні Тетяни Крупи та допитати їх, як свідків. Мета – вияснити, чи причетні вони до схеми щодо надання фіктивних груп інвалідності за хабарі.
Правоохоронці шукатимуть громадян, чиї медико-експертні справи були у телефоні підозрюваної. Їхні справи передадуть до Центрів оцінювання функціонального стану особи та експертних команд для переогляду – встановлюватимуть доцільність надання їм групи інвалідності. Якщо ж буде доведено, що такі громадяни безпідставно отримали групу – надалі буде проведена перевірка й щодо виплат, які нараховував їм Пенсійний фонд України.
Вивозили гроші за кордон
Нещодавно стало відомо, що рідні Тетяни Крупи вивозили гроші за кордон вже після затримання ексочільниці МСЕК. Як ми вже розповідали раніше, у період із 29 травня 2022 року до 17 жовтня 2024 року «значні суми» грошей провозили через пункти пропуску на українсько-польському кордоні. Після цього, перебуваючи у Кракові, Вроцлаві, Щецині та інших невстановлених місцях у Польщі, гроші клали на банківські рахунки. Відтак їх перераховували на рахунки установ у Швейцарії та США. Нагадаємо, польські правоохоронці відкрили справу щодо Тетяни Крупи через підозру у відмиванні грошей.
Згідно з останньою ухвалою суду ВАКС, НАБУ хоче залучити до справи перекладачів польської та німецької мов, щоб вивчити вилучені документи щодо відкриття банківських рахунків в Республіці Польща й Республіки Австрії родиною Крупи.
– Після здійснення перекладу матеріалів кримінальної справи, отриманої в порядку перейняття від компетентного органу Республіки Польща, здійснити огляд із залученням спеціаліста інформації про рух коштів, наявної в цих матеріалах, – зазначено в документі.
Скільки коштують ROLEX та сонячні станції Крупи?
НАБУ також хоче провести оцінку коштовностей, які були знайдені вдома у Крупи під час обшуків у жовтні 2024-го. Мова йде про годинник марки «ROLEX SA-GENEVE SUISSE» та сережок марки «Dior joaillerie» металу сріблястого кольору. Низку коштовностей виявили й у службовому кабінеті підозрюваної, яких знаходиться на території Хмельницької обласної лікарні. Мова йде про вироби з жовтого металу та білого каміння по типу браслет та двох сережок. Це все потрібно для того, щоб встановити вартість коштовностей та чи могла посадовиця дозволити собі їх придбати законним шляхом.
Паралельно відбуватимуться й судові товарознавчі експертизи для визначення вартості сонячних електричних станцій, які встановлені на території земельних ділянок та домоволодінь, що належать родині Крупи з метою встановлення їх фактичної вартості як предмета незаконного збагачення.
Із ухвали суду стало відомо, що у лютому 2025-го також була призначена низка будівельно-технічних експертиз щодо об`єктів нерухомості, які належать Тетяні Крупі та її чоловікові. Зокрема чи є ці об'єкти житловими будинками, чи збудовані вони відповідно до норм ДБН й інше. Їх проводить Львівський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України.
Читайте також:
Гроші виводили у Польщу, Швейцарію та США: нові деталі у справі Крупи
Тетяні Крупі різко зменшили суму застави
Під вартою – до 18 травня: Тетяні Крупі продовжили запобіжний захід й зменшили розмір застави
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Людмила СіморозХодить по ресторанах у Києві
-
322870Усі з мсека в долі.
-
ІgrВсі базарніки інваліди.
-
Ігор"Світила" медицини Бевзюка з обласного МСЕК перевірте.