Роботу семи міських рад із Хмельницької області визнали «непрозорою»

Роботу семи міських рад із Хмельницької області визнали «непрозорою»
Колаж vsim.ua

Дізнавайтесь які міста визнали “прозорими”, “частково прозорими” та “непрозорими”. 

Українські міста продемонстрували стійкість, попри повномасштабне вторгнення росії. Проте, зараз місцева влада не забезпечує довоєнний рівень прозорості своєї роботи. Так стверджують на сайті Transparency International Ukraine. 

Нещодавно програма «Transparent cities/Прозорі міста» презентувала адаптоване дослідження роботи міських рад під час війни. Цьогоріч вони оцінювали лише 70 міст зі звичних 100 за оновленими критеріями.

Замість звичних балів і місць статус міста поставили за категоріями — «прозоре», «частково прозоре» та «непрозоре» і додали рівень виконання індикаторів. Дослідження відбулося за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Відео дня

Які міста “прозорі” та “частково прозорі”

За результатами дослідження, статус «прозорі» мають Дніпро, Львів та Мукачево. «Частково прозорими» визначені 10 міст: Вінниця, Володимир, Житомир, Кам’янське, Київ, Кропивницький, Луцьк, Тернопіль, Ужгород, Чернівці.

У середньому міста виконували індикатори дослідження на 37,5%. При цьому вимоги українського законодавства — на 47,8%. Тобто українські міста не виконали понад половину обов’язкових законодавчих вимог.   

Які міста на Хмельниччині “непрозорі”

Що ж стосується Хмельницької області, то в дослідження потрапили 7 міст. Це:

 • Хмельницький
 • Кам’янець-Подільський
 • Шепетівка
 • Старокостянтинів
 • Нетішин
 • Дунаївці
 • Славута.

Роботу міських рад в кожному із них визнали «непрозорою»:

— Військова агресія росії проти України стала справжнім викликом і перевіркою на стійкість для усіх українських міст. Водночас до України зараз прикута велика увага світової спільноти, яка допомагає вже зараз та планує підтримувати нас у процесі відбудови. Високий  рівень прозорості та підзвітності місцевої влади вкрай необхідний для ефективного залучення інвестицій та відновлення України. Тож наша команда розробила для цього комплексні рекомендації, — зазначає керівниця програми «Transparent cities/Прозорі міста» Олена Огороднік. 

Довідка:
Transparency International Ukraine — акредитований представник глобального руху Transparency International, що комплексно підходить до розробки та впровадження змін задля зниження рівня корупції. ТІ Ukraine започаткувала програму «Transparent cities/Прозорі міста» у 2017 році. Її мета — подолати корупцію на місцевому рівні та запровадити належні практики прозорості та підзвітності. 
Програма щорічно формує Рейтинг прозорості 100 найбільших міст України. За п’ять років середній показник прозорості міст підвищився на 62,2%. У рамках програми також формується Рейтинг підзвітності 50 українських міст, який показує фактичний стан підзвітності органів місцевої влади. Середній показник підзвітності міст за підсумками 2021 року становить 16,5 бала. За результатами рейтингування експерти програми надають рекомендації та консультують міські ради щодо впровадження кращих практик прозорості та підзвітності місцевої влади. Дослідження прозорості та підзвітності є взаємодоповнюваними та демонструють комплексний рівень відкритості органів місцевого самоврядування. 
У 2020 році створена онлайн-платформа «Transparent cities/Прозорі міста», головна ціль якої — сприяння ефективному діалогу між владою та громадою.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (10)
 • Наталія Линник

  Хто б сумнівався!
 • Алина Карачинская Витковская

  Невже за останній час, хоч одну правду написало ці Хмельницькі новини👍🏻😂
 • Майя Блажко

  Зовсім не дивно. Нашим містом править зграйка бандитів,злодіїв та шахраїв...
 • Lyudmila Kotsemir

  І це.... правда!

keyboard_arrow_up