Що робити, якщо тривога застане в церкві — пояснення від голови Хмельницької ОВА

Що робити, якщо тривога застане в церкві — пояснення від голови Хмельницької ОВА
  • Тюрін нагадав хмельничанам, як діяти, якщо пролунає тривога у ніч Великодня, а також роз'яснив заходи безпеки у свято.

У Хмельницькій області на період Великодніх свят скоротили комендантську годину. Про це в етері телемарафону розповів начальник обласної військової адміністрації Сергій Тюрін. Він також нагадав, які заходи безпеки діятимуть у святкову ніч, тоді, коли проводиться більшість богослужінь, та що робити вірянам, якщо під час служби пролунає повітряна тривога.

За словами очільника ОВА, комендантська година в області з 20 квітня буде скороченою та триватиме з 00:00 до 03:00. Відповідне рішення ухвалили на засіданні Ради оборони області.

«Багато людей підуть до храмів на богослужіння, і ми не хотіли підштовхувати мешканців до свідомого порушення правил. Тому прийняли рішення про зміну часу комендантської години», – пояснив Сергій Тюрін.

Відео дня

Він наголосив, що рішення ухвалювали спільно з представниками правоохоронних органів, ДСНС та священнослужителями. Напередодні були проведені інструктажі та посилені заходи безпеки на випадок загроз.

Зокрема, як повідомив начальник ОВА:

  • відбулася нарада з духовенством області щодо організації святкових богослужінь;
  • рятувальники провели протипожежні інструктажі у храмах;
  • поліція працюватиме в посиленому патрулюванні;
  • у випадку повітряної тривоги буде забезпечений доступ до укриттів.

Загроза нових обстрілів

Зазначимо, що Президент Володимир Зеленський попередив про ймовірність атаки росії у свято Великодня. У зверненні до українців глава держави розповів, що, за даними нашої розвідки ворог готує нові удари

До слова, міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс також заявив, що росія може здійснити атаку на українські міста на Великдень. Він уточнив, що вона може бути ще більш "жорсткою" за недавній обстріл Сум.

Що робити, якщо повітряна тривога застане під час богослужіння?

За словами Тюріна, більшість храмів в області мають найпростіші укриття. Священнослужителів проінструктували, як діяти в разі сигналу «Повітряна тривога», та де знаходяться найближчі сховища.

Крім того, керівникам єпархій та настоятелям храмів рекомендували:

  • заздалегідь скласти графік богослужінь, щоб уникнути великого скупчення людей;
  • проводити декілька служб протягом ночі;
  • організувати онлайн-трансляції для тих, хто не зможе бути присутнім особисто.

Також у ніч із суботи на неділю правоохоронці чергуватимуть та слідкуватимуть за порядком від початку богослужінь і до самого ранку.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Леонід Громишин
    Он лайн посвятити Пасху начебто може бути така ідея, не треба нікуди ходити, прямо перед монітором все розложити, але щось не зрозуміло чи є може якісь групи у вайбері чи телеграмі з кожної Церкви щоб вибрати собі яка сподобається Церква

keyboard_arrow_up