Село на Хмельниччині перетворять у справжній арт-центр з квітучими будинками

Село на Хмельниччині перетворять у справжній арт-центр з квітучими будинками
  • Будинки у селі Самчики, що у Старокостянтинівському районі, розпишуть унікальним автентичним розписом. 
  • Таким чином хочуть перетворити його на арт-село і туристичний центр.

10 будинків у селі Самчики прикрасять оригінальним орнаментом. Ініціативу реалізують у рамках проекту "Нове життя Самчиківського розпису". Його метою є популяризація традиційного мистецтва та привернення уваги до проблеми зникнення цього виду розпису. Про це йдеться на сайті Управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької обласної державної адміністрації.

Розписуватимуть будинки волонтери під керівництвом майстрів Самчиківського розпису. Також у рамках проекту буде видано посібники для навчання Самчиківського розпису, календарі, плакати та листівки з ілюстраціями. Як додають, це лише перший етап проекту, після планують прикрасити унікальним розписом більше будинків.

Довідка:

Самчиківський розпис — вид українського декоративно-прикладного мистецтва. Переважно сюжетний, виконується великим зубчастим малюнком, схожим на гобеленовий. Зародився у південно-східній Волині, на межі з Поділлям.На даний момент у техніці Самчиківського розпису працюють лише 4 майстри в країні.

 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
18:27 До +36: прогноз погоди для Хмельницького на тиждень 17:17 Для майбутніх першокласників у Хмельницькому проведуть безкоштовне тестування 16:23 Під час бійки в Хмельницькому районі помер чоловік 15:16 5 смаків Хмельниччини: що спробувати та купити в області photo_camera Від читача 12:14 Пропозиції до Бюджетної декларації на 2027–2029 роки 14:12 Планові відключення світла у Хмельницькому 29 червня - 3 липня (ГРАФІК) 13:37 На обладнання для «Безпечного міста» витратять майже 3,1 мільйона гривень 12:12 Хмельницький в Instagram: 10 кращих фото за тиждень photo_camera 11:07 Яким був Хмельницький у 1980-их роках: фотопідбірка photo_camera 10:13 Конопля у садку і граната: у двох жителів Кам’янеччини провели обшуки 09:04 Вперше в Україні: у Хмельницькому безкоштовно відновили водійське посвідчення звільненому з полону воїну 07:20 «Це фундамент нашої державності»: Іван Гончар вітає хмельничан із Днем Конституції (пресслужба І. Гончара)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up