Головна турбота кожної мами – ситі та здорові діти. На сьогодні практично в кожній школі нашого міста є державні їдальні. Учнів початкових класів там годують безкоштовно, за пʾятикласників і старших – платять батьки. Незважаючи на можливість повноцінних обідів у школі, діти завжди шукають альтернативу. Зазвичай, все закінчується походами до магазину: чіпсами, сухариками, шоколадками. Як наслідок, вікова межа хворих на гастрит, панкреатит та, навіть, виразку шлунку стрімко падає. У лікарні пояснюють, що в групі ризику міська дітвора та школярі з надмірними кишеньковими запасами.
Журналісти vsim.ua провели опитування серед хмельничанок у соціальній мережі facebook та дізналися, які варіанти шкільного харчування обирають мами для своєї дітвори.
- Тут все індивідуально, що підходить дитині. В їдальню ходить, але ще даю з собою печиво, бутерброди, воду. У нас проблема в тому, що не все їмо. Іноді подобається все, говорить, що дуже смачно, іноді не хоче те, що дають і не наїдається, тоді рятують мамині бутерброди. Я думаю, що в їдальню варто ходити, перш за все, бо там дають щось гаряченьке, може не все зʾїсть, колись не захоче зовсім, але в основному не скаржиться. І я спокійна, що шлунок собі не зіпсує.
- У мене старший їсть у їдальні, а молодша бере з собою ланч-бокс. Діти різні, хоч із однієї сім'ї. Мені підходять обидва варіанти, аби діти були ситі. Проти їдальні не маю нічого проти, бо сама там працюю, хіба б я давала дитині не смачну або не свіжу їжу. Син їсть з однокласниками все без вибірковості, а ось донечка віддає перевагу їжі з собою, можливо, бо подружки так їдять, не знаю.
- Ось у мене зараз така історія: донька в першому класі, перший день з'їла все чисто, а на другий день подружка сказала, що «кухня – жах», і моя тепер не їсть. Вчора чоловік провів бесіду про користь супу для шлунку, ніби зрозуміла, надіюсь сьогодні з'їсть. Дійсно, вся справа в налаштуванні батьків. Одні батьки своїх дітей балують як можуть, а потім ті і самі не їдять, і інших діток збивають. А діти вони ж як, варто одному зробити, робитимуть всі.
- Маю доньку,11 клас. За роки навчання спробували різні варіанти харчування. Шкільна їдальня – не завжди смачно. Давати гроші на те, щоб купити щось поїсти – закінчується чіпсами, шоколадками. Тому обрали для нас оптимальний варіант – брати їсти з дому. Зараз все набагато простіше і зручніше, є ланч-бокси, які тримають потрібну температуру, і їжа залишається свіжою при будь-якій погоді.
- Даю з дому бутерброди, печиво чи цукерку для перекусу. В термос – чай. Уроки у нас до 13-15, тому повноцінний обід, в основному, вдома. А ще може купити собі булочку. В школі сама не хоче харчуватися. Пару разів все ж вмовила на їдальню, але їй там не дуже сподобалося як готують і навідріз відмовилася ходити. Навіщо дитину примушувати, якщо вона не хоче.
- Мої дітки ходять до їдальні, не жаліються, говорять, що їжа там смачна. Головне, що все свіже і гаряченьке, щоб не попсували собі шлунки з дитинства. Наїдаються вдосталь, але ще даю з собою печиво, яблуко та водичку, іноді перекушують, це краще ніж чіпси та сухарі.
"Повноцінне харчування – запорука здорового організму"
Юлія Лисиця, дитячий гастроентеролог Хмельницької обласної дитячої лікарні
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Тетяна