Штраф чи навіть в'язниця. Хмельничанам нагадали про покарання за селфі з виборчим бюлетенем

Штраф чи навіть в'язниця. Хмельничанам нагадали про покарання за селфі з виборчим бюлетенем
Главком
  • Фіксація будь-яким способом результатів свого волевиявлення є порушення таємниці голосування.

Цієї неділі, 21 липня, в Україні пройдуть позачергові парламентські вибори. У Хмельницькому відділі поліції усім виборцям нагадують про заборону робити селфі виборчим бюлетенем. Також не можна проводити відеотрансляцію (стрім) з кабінки для таємного голосування.

  • "Фотографування бюлетенів може використовуватися зловмисниками як для порушення таємниці голосування (стаття 159 КК України), так і в рамках підкупу виборців, для підтвердження факту здійснення волевиявлення у певний спосіб (стаття 160 КК України)", - зазначають у поліції.

Зазначимо, що санкція статті 159 передбачає наступні покарання:

 - частина 1 стаття 159 - "Умисне порушення таємниці голосування під час проведення виборів або референдуму, що виявилося у розголошенні змісту волевиявлення громадянина, який взяв участь у виборах або референдумі" карається штрафом від 1700 до 5100 гривень або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Відео дня

- частина 2 "Те саме діяння, вчинене членом виборчої комісії або комісії з референдуму чи іншою службовою особою з використанням свого службового становища" карається штрафом від 5100 гривень, обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
09:42 У громадах Хмельниччини попрощаються із чотирма військовими. Хто вони photo_camera 09:03 Що буде з кам’янецькими вишами після об’єднання: пояснення від керівництва 22:30 Хмельничанин поранив ножем патрульного, коли тікав від ТЦК: подробиці інциденту 21:01 Хмельничан попереджають про сильну грозу та шквали: погода на 8 липня Від читача 16:41 Продаж земельної ділянки для будівництва туристичної інфраструктури 20:06 Шестеро воїнів «на щиті» повернулось на Хмельниччину 19:43 Звільнили без згоди: керівниця ансамблю виграла справу в суді на Хмельниччині 19:01 У Хмельницькому попрощалися із захисниками Андрієм Пономаренком та Олександром Черторижським 18:12 «Хмельницькводоканал» оштрафували за забруднення Південного Бугу: деталі порушень та коментарі активістів 17:58 Збили на очах коханої: деталі справи смертельної ДТП біля Летичева 17:29 На Хмельниччині сталась потрійна ДТП: є травмований 16:56 Вважався зниклим безвісти: на Хмельниччину з полону повернувся Юрій Поліщук 16:13 У Хмельницькому районі відключатимуть газ: перелік сіл 15:34 Ціни на цукор і сіль: де вигідніше купувати у Хмельницькому 15:05 Без кесаревого: на Хмельниччині народився хлопчик із рекордною вагою 14:50 Пансіонат «Промінь життя»: професійний догляд і щоденна підтримка для ваших рідних (новини компаній) 14:26 Крадіжки газу на Хмельниччині: скільки зафіксували випадків від початку року 13:36 Нацгвардійці здали плазму у Хмельницькому: що відомо про процедуру і кому рятує життя 13:03 Лавандові поля на Хмельниччині: платні та безкоштовні локації 12:31 Хмельничанка стала чемпіонкою Європи з веслування
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up