До Верховної ради на розгляд надійшов законопроект "Про протидію лихослів'ю". Його авторкою є народна депутатка Ольга Богомолець. Текст законопроекту опублікували на сайті парламенту.
Про що в ньому йдеться? Термін лайка і нецензурщина означає "вияв слабкості, психоемоційного роздратування і водночас втоми, вияв агресії й слабкості водночас". При цьому матюки прийшли до України з російської культуру, вважає Богомолець.
А ще Богомолець переконує, що "українці ніколи не матюкалися і не вживали лайку нижче пояса".
Як вказує ТСН, лайка, на переконання депутатки, свідчить про вияв психічної слабкості, примітивний спосіб вияву агресії, коли немає достатньої кількості аргументів, а також псевдосамозахист і темну частину несвідомого, яка потребує контролю, аби не зруйнувати світ.
Що буде у разі ухвалення законопроєкту? Поняття "лихослів’я (нецензурна лайка)" потрібно буде визначити на офіційному рівні. Матюки в ефірі телеканалів та радіо заборонять, а порушників штрафуватимуть. А ось гроші, отримані в результаті штрафів, пропонують скеровуватити до Українського культурного фонду.
Окрім того, Богомолець пропонує адміністративну відповідальність за матюки, якщо вони розповсюджуються у ЗМІ. Штраф складатиме від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, ба більше, виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням 20% заробітку, або адміністративний арешт на строк до 15 діб.
Для публічної особи, яка матюкатиметься в ефірі, пропонують встановити штраф від 75 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Друзі, як вам така ініціатива?
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Достоевский
Достоевский
Вано
Любов Сердунич