«Слуга народу» хоче відкликати 5 депутатів міськради Кам’янця: у чому причина

-
Відкликання за народною ініціативою розглянули на засіданні осередку партії.
-
Остаточне рішення – за політсилою.
-
Розповідаємо, хто ці обранці й за які проступки їх можуть позбавити мандату.
Очікує така ж доля, як і Крупу. Під час засідання, Хмельницька обласна організація політичної партії «Слуга Народу» подала пропозицію про відкликання 5 своїх депутатів з Кам’янець-Подільської міської ради. Про це йдеться у дописі на сторінці політсили.
Мова йде про Сергія Ведернікова, Андрія Бойка, Дмитра Власюка, Валентини Борковської та Аракела Межлум’яна, яких пропонують відкликати за народною ініціативою. Розповідаємо детальніше.
У чому причина
Відповідно до опублікованої інформації, рішення було прийнято на основі того, що вище згадані обранці перестали працювати в інтересах партії.
– Ми вимушені були піти на такий крок, оскільки люди втратили зв’язок із партією, голосували на засіданнях міської ради врозріз з ініціативами та політикою Президента. І це не поодинокі випадки, – зазначив член партії Олександр Кондратюк.
Заразом такі депутати, як Валентина Борковська, Дмитро Власюк та Аракел Межлум’ян утворили свою фракцію всупереч позиції партії – не погодивши це з обласною організацією.
В разі застосування імперативного мандату дані обранці змушені будуть звільнити свої депутатські крісла. Їм на заміну прийдуть інші, за списком.
– Наразі в Кам’янець-Подільській міській раді діє фракція «Слуга Народу» з трьох депутатів. Після застосування імперативного мандату до ради зайдуть наступні за списком та буде сформовано повноцінну фракцію з восьми депутатів, – розповів Олександр Кондратюк.
Зауважимо: це ще не остаточне рішення. Дану пропозицію обласна організація винесла на розгляд політичною радою партії.
Нагадаємо, таким же чином у грудні 2024-го мандату позбавили Тетяну Крупу, яка була депутаткою Хмельницької обласної ради й очолювала МСЕК. Її підозрюють у корупції.
Що відомо про депутатів
Сергій Ведерніков
60-річний Сергій Ведерніков – приватний підприємець, власник компанії «Вікно Плюс». Був депутатом Хмельницької обласної ради VІ скликання, членом постійної комісії з питань бюджету. У 2020-му балотувався на пост міського голови Кам’янця-Подільського. Став депутатом VIII скликання від партії «Слуга народу». Є головою постійної комісії з питань землекористування, архітектури, будівництва та екології.
Депутат задекларував 17 об’єктів нерухомості, серед яких виробничий цех і база, магазин, квартира, житловий будинок і земельні ділянки, 4 з яких придбав торік. У власності Сергія Ведернікова – 81 транспортний засіб. Більшість з них – причепи та вантажні авто.
Має корпоративні права у 3 компаніях, серед них приватне підприємство «Капогласс», засновником якої є депутат.
Торік дохід депутата за підприємницьку діяльність склав 11 531 978 грн. Від надання майна в оренду – 302 937 грн. Страхові виплати – 118 098 грн. Серед іншого – відсотки, дохід від відчуження майна.
Готівкою обранець зберігає 200 000 євро та 10 000 000 грн.
Андрій Бойко
Андрій Бойко теж займається підприємницькою діяльністю. Його сфера оптова та зовнішньоекономічна діяльності. Директор ТОВ «БС Трейд Груп». У 2020-му ввійшов до депутатського корпусу Кам’янець-Подільської міської ради. Являється головою постійної комісії міської ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку територій, інвестиційної діяльності, промисловості, підприємництва, сфери послуг.
Згідно із декларацією Андрія Бойка за 2024-й, у власності його родини – 14 об’єктів нерухомості. Торік придбав домоволодіння та дві земельні ділянки в Кам’янець-Подільському районі. Також минулого року набув права власності на житловий будинок у селі Мукша Китайгородська площею 177,8 м2, будівництво якого все ще триває.
У сім’ї автомобіль має лише дружина. Торік вона придбала вантажний автомобіль MAN L200 2004 року випуску за 50 000 грн.
Торік дохід Андрія Бойка за заняття підприємницькою діяльністю склав 5 511 580 грн. Заробітна плата у ТОВ «БС Трейд Груп», де, як ми згадували вище, він є директором, становила 180 200 грн. Роялті з цієї ж компанії – 48 000 грн. Дивіденди склали 1 115 849 грн. Отримав дохід (спадщину) від дружини розміром 50 000 грн.
Понад 11 000 грн та 1 902 грн зберігає на банківських рахунках, ще 950 000 грн. Третім особам позичив 4 633 500 грн. Майже 95 000 грн зберігає у банках його дружина. Також в депутата є дві позики та два кредити.
Дмитро Власюк
Дмитро Власюк, як і його однопартійці, приєднався до депутатського корпусу Кам’янець-Подільської міської ради у 2020-му. Є приватним підприємцем. У мерії він заступник голови постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, транспорту та зв’язку.
У Єдиному державному реєстрі є декларація Дмитра Власюка, однак не як депутата, а як директора фірми. Згідно із даними руху «Чесно» він є співвласником ТОВ «Загатабар».
У власності родини Власюків перебуває три земельні ділянки. Усі – на Кам’янеччині. Також депутат володіє трьома транспортними засобами: двома мопедами та причепом.
Торік дохід депутата від підприємницької діяльності склав 5 593 673 грн. Соціальні виплати, у тому числі виплати ВПО – 5 088 грн. Отримав кошти за відчуження майна розміром 42 000 грн. Його дружина отримувала аліменти та соціальні виплати на дитину, що становили 38 041 грн.
Готівкою Дмитро Власюк зберігає 85 000 доларів. Його дружина – 400 000 грн.
Валентина Борковська
Разом із політичною діяльністю Валентина Борковська поєднує із роботою у вищому навчальному закладі. Вона – доцентка кафедри обліку, оподаткування та технологій електронного бізнесу у ЗВО «Подільський державний університет». Депутаткою міської ради стала у 2020-му. Є засновницею двох компаній.
Згідно із декларацією Валентини Борковської, яка подана не як депутатки, а як доцентки, вона володіє двома квартирами, житловим та дачним будинками й 4 земельними ділянками. У власності – три транспортні засоби: MAZDA
3 2018 року випуску за 450 000 грн, RENAULT TRAFIC 2011 року випуску за 201 000 грн та ЗАЗ 110557 2004-го за 3 000 грн.
Зарплата Валентини Борковської в університеті торік склала 236 130 грн. Від одного з підприємств, засновницею якого вона є, отримала 42 625 грн. Дохід від заняття підприємницькою діяльністю – 4 623 721 грн. Отримує депутатка й пенсію. За минулий рік – 58 818 грн. Також Борковській нараховували стипендію з Варшавського університету природничих наук – 32 657 грн.
Готівкою депутатка зберігає 2 500 000 грн та 48 000 доларів. На банківських рахунках загалом має 172 326 грн.
Аракел Межлум’ян
До депутатства Аракел Межлум’ян був заступником голови Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації. У 2020 став обранцем в міській раді від «Слуги народу». Із 2022-го – директор Департаменту житлово-комунального господарства міста.
Згідно із декларацією Межлум’яна, у власності родини – квартира, житловий будинок, гараж та дві земельні ділянки. Транспортних засобів – немає.
Торік зарплата Межлум’яна склала 454125 грн. Ще 400 000 грн отримав дохід за відчуження рухомого майна. Його дружина, займаючись підприємницькою діяльністю, отримала 586 700 грн.
Щодо заощаджень: Аракел Межлум’ян готівкою зберігає 1 160 000 грн – це загальна сума від продажу рухомого та нерухомого майна. Його дружина має 190 000 грн.
Читайте також:
Олександр Скочеляс став новим головою фракції «Батьківщина» в міськраді: деталі
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Леонід Громишин...Відкликати за народною ініціативою, а як це? Сумніваюся що народ щось вирішував, навпаки голосували ці депутати напевне за народне бачення, але Зеленському видно це не сподобалося