«Тут не роздають повістки»: у Хмельницькому відкрили рекрутинговий центр

-
Це перший такий рекрутинговий центр в області.
-
Він працює на базі ЦНАПу, в центрі міста.
-
Консультуватимуть людей два рекрутери.
-
Розповідаємо, як все відбуватиметься.
Перший на Хмельниччині. В обласному центрі від сьогодні, 18 липня 2024-го, почав працювати рекрутинговий центр. Він розташований у будівлі ЦНАПу по вулиці Соборній, 16. Місце обрали не випадково: адже раніше тут постійно проводили різні рекрутингові заходи. Розповідаємо детальніше, які саме послуги можна отримати.
Мають близько 10 тисяч вакансій
Хмельницький рекрутинговий центр української армії розміщений на першому поверсі центрального ЦНАПу, праворуч від входу. Це – коридор із місцем для очікування, далі невеликий кабінет, де зможуть працювати 4 фахівці. На столах – десятки брошур різних військових частин та підрозділів. Кожен охочий зможе прийти ознайомитися із діяльністю конкретного роду військ, а потім, якщо його зацікавить, поспілкуватися безпосередньо із рекрутерами.
Наразі в центрі працює лише два рекрутери, які пройшли попереднє навчання. За потреби штат можуть розширити до 4 консультантів – приміщення розраховане на те, що місця вистачить всім. Коли людина приходить, рекрутер інформує її про наявні вакансії, переваги служби в Збройних Силах України, можуть провести психологічне тестування, а також профвідбір. Коли людина визначилася зі спеціальністю та напрямком – починається безпосередньо комунікація із військовою частиною, яку вона обрала для служби. Якщо вони один одному підходять – військові надсилають відповідного рекомендаційного листа. Далі – навчання. А після – безпосередньо служба.
– Від початку комунікації ми на зв’язку, в нас є контактний номер телефону або якийсь месенджер цієї людини, і вони так само знають наш номер телефону робочий, ми постійно на зв’язку з військовою частиною, так само контактуємо. Ведемо від початку комунікації до самого закінчення: коли пройшли вже фахове навчання, відправляється вже на підписання контракту в ту чи іншу військову частину, яку вони обрали, – розповіла рекрутерка Хмельницького центру рекрутингу української армії Олена Салтикова.
Одним з перших, хто вирішив скористатися послугами центру рекрутингу, став хмельничанин Андрій. Він був по особистих справах у ЦНАПі й вирішив зайти дізнатися про можливості служби. Чоловік розповів: за освітою – інженер-зв’язківець. Тому прийшов дізнатися детальніше, чи зможе працювати за фахом та які умови пропонують. Поміж іншого, консультантка зазначила: за бажанням вони з дружиною можуть служити разом в одній військовій частині.
– Щоб не просто піти служити в ЗСУ, а ще по своїй професійній діяльності, по своїй професії: я є інженером-зв’язківцем, принести якусь 100 відсоткову користь для Збройних Сил України. Наразі достатньо інформації отримав, я її обдумаю і ще раз сюди прийду. Зарплата – від 21 до 50 тисяч гривень. Пільги – житло, в кредит автомобіль й інше.
– На сьогодні найбільша для мене мотивація – це перемога нашої країни з таким складним ворогом, як рашисти. Це сама більша моя мотивація. Все інше – другорядне, – додав Андрій.
Ще однією доброволицею стала хмельничанка Ірина. Жінка з освітою історик, тому знає, що незалежність дається складно і якщо не зупинити росіян зараз – за 20 років воювати доведеться нашим дітям, – пояснила Ірина.
– Війна в Україні йде вже дуже багато років, з 2014 року, я була на Майдані, активісткою працювала. І коли почалося повномасштабне вторгнення я про це думала, наважувалася. І коли я побачила, що є отакі центри в Україні відкривалися, чекала поки в місті Хмельницькому з’явиться, щоб піти, запитати чим я можу допомогти нашій армії, нашій державі, щоб ми цю війну з росією швидше виграли. Тому, що від кожного з нас залежить наша перемога, – поділилася Ірина.
Мають право вибору
Представляв центр Уповноважений Міністерства оборони України з питань рекрутингу Олексій Бежевець. Одразу заспокоює: тут повістки не роздаватимуть. Ні в самому центрі, ні навколо ЦНАПу, де він знаходиться. Мета не залякати людей, а залучити їх до війська й створити для них комфортні умови від моменту приходу до вже підписання контракту.
– Активно ми це впроваджуємо вже більше, як пів року. До мережі наших центрів вже понад 10 тисяч людей звернулося, консультації отримало. Понад три тисячі, ближче до чотирьох, на тій чи інші стадії зараз відбувається підбір їм вакансій, частин, тобто комунікації. І більше тисячі вже або служать, або ще в навчальних центрах, або закінчують оформлення в ТЦК.
– Є випадки, мама приходить за сина питає, дружина за чоловіка питає, є люди, які телефонують представляються, є такі, які хочуть залишатися інкогніто, під псевдонімом. Хтось каже запишіть мене, підбирайте, але я вас боюся, я не скажу, як мене звати. Це нормально. Наша задача – допомогти. Дати інформацію, сконтактувати з конкретною військовою частиною, – пояснив представник Міноборони.
Окремо заходи з рекрутингу тут зможуть проводити безпосередньо й самі військові підрозділи. Одними з таких є окремий полк Сил спеціальних операцій «Рейнджер».
– Основа нашої перемоги – мотивація, навчання, озброєння. Але також важливою частиною є технологія і процедура. Ми у своєму полку вже впевнились в тому, що сучасні технології, котрі приносять добровольців в сучасну армію, в тому числі технологію менеджменту, вони надзвичайно ефективні. Ми використовуємо в наборі бійців до нашого підрозділу рекрутингові методи – вони дуже ефективні, – зазначив старший сержант окремого полку Сил спеціальних операцій «Рейнджер» Нестор Воля.
Цей ЦНАП обрали не випадково: тут вже неодноразово відбувалися рекрутингові заходи. Тому й вирішили локацію вже не змінювати й облаштувати тут повноцінний центр. На це з міського бюджету виділили 200 тисяч гривень.
– Хмельницький ЦНАП вже був місцем, де заходи з рекрутингу відбувалися. В нас тут працювали певні військові частини, які проводили тут власні заходи. Ми їм надавали можливість тут в місці скупчення людей, в центрі міста працювати й власне агітувати людей, роз’яснювальну роботу проводити: в нас і третя штурмова працювала, Азов працював, шоста бригада. В нас міський ТЦК та СП часто тут заходи проводив по рекрутингу ну і власне частина наших місцевих військових частин відпрацьовували подібні заходи в ЦНАПі.Ми бачили, що це дає результат, коли працює десь не примус, а постійна роз’яснювальна робота, правильна агітація, – розповів Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.
Головна мета – залучити військовозобов'язаних до служби в Збройних Силах, – каже начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін. Чи не найважливішою перевагою є можливість добровольцям самотужки обирати спеціальність, рід військ й конкретну військову частину.
– Фактично ми отримали такий майданчик, де добровольці зможуть прийти, отримати інформацію про ті чи інші роду військ, зважаючи на свій власний досвід, свої навички, освіту, на той досвід, який має цей військовозобов’язаний, він може самостійно обрати той рід військ, чи це ССО, чи це артилерійські війська, чи це піхота, чи це різні-різні-різні напрямки, яких є багато в наших ЗСУ, – повідомив начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін.
Рекрутинговий центр працюватиме з понеділка по п’ятницю: з 9 до 16:00. В останній робочий день тижня – до 15:00.
Читайте також:
Арешт майна і не тільки: що чекає на військовозобов’язаних з 17 липня
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Читач05
Buzhok
Читач05 reply Buzhok