Арешт майна і не тільки: що чекає на військовозобов’язаних з 17 липня

-
16 липня – останній день, коли можна було оновити свої дані.
-
Тих, хто цього не зробив, притягуватимуть до адмінвідповідальності.
-
Також можуть арештувати майно за несплату штрафів.
-
Розповідаємо детальніше.
16 липня 2024-го був крайнім днем на оновлення даних для військовозобов’язаних. Тим, хто цього не зробив – загрожують штрафи, арешт майна, ТЦК почнуть розсилати повістки поштою, а поліція матиме право затримувати порушників та примусово доставляти їх до військкоматів. Людині, яка не оновила свої дані, можуть відмовити у перетині кордону. Та про все це по порядку.
Трішки статистики
Згідно із даними Міноборони, станом на 14 липня 2024-го оновили свої дані 4 мільйони військовозобов’язаних й чверть з них – за останній тиждень. За декілька тижнів до завершення відведеного терміну чимало громадян у Хмельницькому ринули до ЦНАПів. Кажуть: додаток не працював коректно, а в ТЦК йти не бажали через певні побоювання. Про це детальніше можна прочитати тут.
Публикация от Новини Хмельницького (@vsim_ka)
div>Відео дня
Попри це все ж найпопулярнішим методом оновлення став саме «Резерв+» – ним скористалися 3,2 мільйона українців. При тому, що 75 тисяч осіб – з-за кордону.
Варто зауважити, що попри намагання нардепів офіційно продовжити термін оновлення даних на понад, ніж 60 днів, Міноборони цю пропозицію відхилило. Однак це зробити можна й після 17 липня – тепер лише через ТЦК або «Резерв+». ЦНАПи більше цим не займатимуться.
Повістки поштою
Із 17 липня в Україні розпочнуть розсилати повістки поштою – в першу чергу тим, хто ще не оновив свій облікові дані. Військовозобов’язаним приходитиме сповіщення про надходження рекомендованого листа. Що важливо: навіть якщо громадянин не знав, що йому надійшла така повістка або ж він просто проігнорував її – вона все одно вважатиметься врученою й таку людину подаватимуть в розшук. Поліція матиме право затримати «ухилянта» й доставити його до ТЦК на оновлення даних.
Тим, хто оновив свої дані до 16 липня – можуть надходити уже повістки на проходження військо-лікарської комісії.
Штрафи та арешт майна
Для тих, хто не оновив свої військово-облікові дані, очікує адміністративна відповідальність. ТЦК та СП може накласти штраф – 17 000 гривень. В разі повторного порушення – 25 500 гривень. Однак це не відбуватиметься одразу 17 липня. Терцентри комплектування можуть протягом трьох місяців виписати штраф з моменту виявлення правопорушення, але не більше, як через рік.
Якщо вчасно не оплатити штраф – ТЦК дає розпорядження поліції й правоохоронці можуть затримати громадянина й доставити його в військкомат на оновлення даних. Заразом, якщо не заплатити – можуть накласти арешт на майно.
Порядок дій такий:
- Людині надходить штраф за не оновлення даних;
- Якщо протягом 15 діб вона його не сплачує – виконавча служба стягує кошти примусово в подвійному розмірі. Також доведеться заплатити й збір;
- Після ТЦК сповіщає поліцію й правоохоронці мають доставити людину до військкомату;
- Якщо полісмени не знайшли громадянина – ТЦК надсилає «ухилянту» вимогу з’явитися;
- За ігнорування цієї вимоги протягом 10 днів і якщо сума штрафу перевищує 160 тисяч гривень – у людини можуть заарештувати майно, в тому числі транспортний засіб й заблокувати банківські рахунки.
Громадяни мають право оскаржити це рішення ТЦК – протягом 10 днів з моменту отримання постанови про складення адмінпротоколу. Також, якщо чоловік не встиг оновити свої дані через поважну причину – йому теж можуть скасувати адмінпротокол. Щоправда, це потрібно буде довести.
В Міністерстві оборони додали: штрафи будуть відображатися в додатку «Дія», – про це сьогодні повідомив речник Міноборони Дмитро Лазуткін.
Перетнути кордон стане важче
Уже з ночі 17 липня прикордонники почали відмовляти у виїзді з України, якщо у громадянина немає військово-облікового документа або ж він не оновив дані. Це стосується усіх військовозобов’язаних віком від 18 до 60 років. Навіть якщо у людини є законні підстави для перетину кордону.
Хто перший на мобілізацію?
Заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко повідомила: ті, хто оновили дані не будуть всі одразу мобілізовані. Відбуватиметься відбір за принципом «таргетованої реклами». Це означає, що в системі «Оберіг» здійснюватимуть моніторинг чоловіків по вікових категоріях та спеціальностях, які саме в той момент потрібні військовим частинам.
– Генштаб розуміє, які потреби у них зараз є, які професійні навички, який вік людей і їх умовний профайл, який має бути. Зараз це відбувається наступним чином. Генштаб направляє запит стосовно певних критеріїв, наприклад, у людини не має бути відстрочки чи бронювання. Ми працюємо на рівні тих критеріїв, які нам дає Генштаб. По цих критеріях ТЦК формує переліки, умовно кажучи, автоматично через систему. І далі вже працює з кожним військовозобов’язаним, – пояснила посадовиця.
Читайте також:
16 липня «не за горами»: що очікує на військовозобов’язаних, які не оновлять дані
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Buzhok
ЛІ
.
ОЛЕКСАНДР reply .
Андрій