У ботанічному саду ХНУ зацвіли магнолії: фоторепортаж

-
Магнолія Кобус розпустилася неподалік навчального корпусу №3.
-
Це були перші дерева, посаджені в ботанічному саду університету у 2003 році.
Останні декілька днів у Хмельницькому – дощові та прохолодні. Та це не заважає природі. В ботанічному саду Хмельницького національного університету зацвіли перші цьогоріч магнолії Кобус.
– Є закономірності природи, які, попри примхи погоди, є аксіомою. Так і з квітуванням магнолій: понад два тижні набряклі й ледь розкриті пупляхи магнолій Суланжа бентежили поціновувачів цієї рослини. Та дива не сталось – першими мають розквітнути магнолії Лебнера, Кобус та зірчаста, – і таки першою зустрічаємо магнолію Кобус!!!, – написала на сторінці ботанічного саду ХНУ його керівниця, доцентка кафедри екології та біологічної освіти Людмила Казімірова.
Як зазначила Людмила Казімірова, попередні роки перші розкриті квітки з'являлися на магнолії Лебнера Великих українців та на магнолії Кобус справа від центрального входу в навчальний корпус №4.
Цьогоріч магнолія Кобус першою розпустилася в саду Студентської дружби, перед вікнами холу навчального корпусу №3.
– Ця особина є однією з пари магнолій Кобус, які стали першими деревами, посадженими 30 жовтня 2003 року, під час урочистої закладки нашого Ботанічного саду. Очікуються морози, які «обпалюють» ніжні квіти. Сподіваємось, що наші рослини успішно «переживуть» заморозки, – розкриті, – через затишок ділянки зростання, – вбережуться, а решта – ще не спішитимуть з квітуванням, – написала керівниця ботанічного саду Людмила Казімірова.
Примітка: Ботанічний сад Хмельницького національного університету заснований 2003 року. Тоді тут висадили перші колекційні рослини: магнолії Кобус, метасеквої гліптостробовидні, горіх ведмежий та різні види сосен. На території росте близько 1 400 різноманітних дерев і чагарників хвойних і листяних порід, а також 7 000 квітково-декоративних рослин, 32 з них занесено до Червоної книги. Зараз загальна кількість рослин, які ростуть на території ботанічного саду – близько 23 тисяч примірників.
Читайте також:
Спочатку був просто факультет: історія Хмельницького національного університету
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.