У Хмельницькому встановлено 99 камер відеоспостереження. Більшість - на перехрестях із інтенсивним рухом транспорту. Камери фіксують порушення правил дорожнього руху, дорожньо-транспортні пригоди й події на масових заходах.
Ці відео не є загальнодоступним, як, наприклад, відео із сервісу glazok.km.ua, які встановив приватний підприємець.
У Хмельницькоиму є 99 камер вуличного відеоспостереження. Це - комунальні пристрої, які почали встановлювати у 2013 році. В перші роки пристрої з’явилися на перехрестях вулиць, біля “Дитячого світу”, кінотеатру Шевченка і на майдані Незалежності. Минулого року камери поставили у парку Чекмана і на стадіоні “Поділля”. Також збільшилась кількість пристроїв, що стежать за дорожнім рухом.
Камери у місті двох типів - звичайні, які стаціонарно знімають відео, і аналітичні (роботизовані). Останні більш функціональні. Мають картинку більшого діапазону, здатні розпізнавати номерні знаки на автомобілях і фіксують порушення ПДР. Таких є всього 17. Де, скільки і які камери встановлені, дивіться на карті від vsim.ua.
Відео із камер не є загальнодоступним. Бачити, що коїться в місті, можуть правоохоронці і деякі комунальники. Поліцейським відео допомагає у розслідуваннях різноманітних правопорушень. Наприклад, крадіжки чи дорожньо-транспортні пригоди.
А от комунальники виступають так званим додатковим інструментом для інформування необхідних служб у надзвичайних ситуаціях. Управління міським госодарством працює цілодобово й також стежить за тим, як виконують ремонтні роботи, чи прибирають дороги в доступних для камер місцях.
Доступ надали наступним установам:
відділ управління міським господарством “Служба 15-80”
чергова частина міського відділу поліції на Пушкіна,15
Управління патрульної поліції на провулку Коцюбинського 35/2
Південно-Західний відділ поліції
оперативна служба поліції
Встановленням і обслуговуванням камер займаються команальники з управління ЖКГ міськради і КП “Інфоцентр”. У 2018 у їхньому розпорядженні може з’явитися ще 59 камер. Стільки планують закупити і встановити за 1,3 мільйона бюджетних гривень. Поки комунальники не визначилися із місцями для розміщення приладів спостереження і їх типами.
Камери це не тільки наші додаткові очі, а ще й "свідки" які допомагають доводити у суді нашу правоту. ДТП зі з'їздом, факт руху п'яних водіїв та напрямок руху тих водіїв, що намагаються утекти від патрульних, а також фіксація правопорушень публічної безпеки, це лише мала частина ситуацій де відео з камер спостережень допомагає знайти та притягнути до відповідальності порушника. Не потрібно забувати і про превентивну функцію камер, як показує статистика на території де є відеофіксація кількість порушень зменшується втроє.
Якщо це звичайні камери відеоспостереження, то вони ніяк не впливають на безпеку дорожнього руху. Для того щоб знизити кількість ДТП, потрібно щоб працювала система фото- та відеофіксації порушень (у Хмельницькому є лише 17 таких камер, - прим. автора). МВС обіцяє що ця система має запрацювати в цьому році. Тому, якщо ці камери відповідають держстандартам і можуть фіксувати порушення правил дорожнього руху, то це добре, адже місту не потрібно буде окремо купляти камери автофіксації порушень.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.