Сьогодні, 28 вересня, у Хмельницькому національному університеті офіційно відкрили сонячну електростанцію. Її спорудження розпочали у грудні 2017 року. Витратили на це 4 мільйони гривень, які виділило на проект Міністерство освіти. Сонячні панелі розміщені на трьох корпусах університету. Також Міносвіти виділило ще 9 мільйонів гривень на встановлення сонячних панелей на інших корпусах навчального закладу. В університеті сподіваються, що за п’ять років станція окупиться.
Так сонячні панелі виглядають зблизька. Надлишки енергії планують продавати іншим споживачам.
Окрім панелей на даху корпусів встановили інвертори. Вони перетворюють постійний струм від панелей напругою 300–400 вольт на змінний струм напругою 380 вольт. На даху четвертого корпусу стоїть два таких інвертори.
Керівник лабораторії сонячної енергетики Валерій Мартинюк показує суперконденсаторну батарею. Їх заряджають електричним струмом, що виробляє станція. За спиною керівника екран, на який транслюється зображення з камер спостереження. Вони встановлені поряд з електричними панелями.
— Потужність станції зараз становить 150 кіловат, а планується до 500 розширити, — розповідає Валерій Мартинюк. — Зараз побудовано енергетичні установки на трьох корпусах, а має бути ще на п’яти. Зараз станція забезпечує потреби університету у межах 30%, а якщо ми розширимо до 500 кіловат, то це буде дві третини. Максимальне споживання електроенергії взимку — 750 кіловат. Коли о четвертій годині вже темніє, а заняття ще проводяться, відповідно доводиться вмикати освітлення. А влітку університет, звісно ж, споживає менше.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Павло
анонім reply Павло
анонім
JM
Юрій Петрович reply JM
Тамара Кобрин