У Хмельницькому “обносять” квартири: що кажуть у поліції

У Хмельницькому “обносять” квартири: що кажуть у поліції
Фото ілюстративне
  • Сезон літніх відпусток стартував для хмельничан збитками та розгромленними помешканнями.
  • Почастішали квартирні крадіжки через необережність господарів.
  • Переважно “домушники” виносять гроші та коштовності. Не гребують і дрібною технікою та особистими речами.
  • Як обирають квартиру для пограбування та як захистити своє житло від непроханих гостей, читайте на vsim.ua.

Сезон літніх відпусток стартував крадіжками з проникненням до осель хмельничан та тисячними збитками для їх власників. В поліції говорять, що кожного літа у Хмельницькому починає зростати кількість майнових злочинів. Крадії активізуються через те, що господарі помешкань їдуть у відпустки і тривалий час їх житло залишається без нагляду. Приміром, лише за вихідні у Хмельницькому сталося 3 крадіжки із квартир. Всі вони знаходилися у житлових масивах та всі залишилися без господарів.

 За якими схемами діють злодії? Що крадуть? Як обирають квартиру для пограбування? Та, як захистити своє житло від непроханих гостей, читайте на vsim.ua.

 Крадіжки з квартир - один із найпоширеніших видів злодійства у Хмельницькому. Лише за 2018 рік у місті вчинено 421 квартирну крадіжку. А з початку поточного року їх було вже 109. В поліції кажуть, що розкривають відсотків 35% таких злочинів. А в переважній їх більшості винні самі господарі.

Відео дня

 Як обирають квартиру

Ласий шматочок для кожного злодія - квартира заможних господарів. До свого помешкання вони ніби заманюють світлинами у соцмережах, де демонструють свої статки та сповіщають про власні пересування. Обирають також легкодоступні помешкання на першому поверсі або помешкання без сигналізації, без консьєржа та домофона.

Фото з архіву редакції
  • Кількість квартирних крадіжок з кожним роком лише зростає. Особливо це стосується періоду відпусток. Лише з початку червня у місті сталося 20 квартирних крадіжок. Злодії обирають легко доступні помешкання. В основному, це квартири без сигналізації, квартири на першому поверсі. Злодій переважно вичікує свою жертву. Він знає про її пересування та точно впевнений, коли тої не буде вдома. Іноді до помешкань проникають по “наводці” сусідів або недоброзичливців. І не завжди це далекі люди, буває, що грабують навіть родичі та ті, на кого в жодному разі не подумали б. Іноді самі господарі наводять "домушників" на своє помешкання. Розповідають сусідам, на роботі чи в транспорті, коли та куди їдуть відпочивати. Результат - пограбоване житло, - розповідає заступник начальника міського відділу поліції Хмельницького Ігор Кирник.

 Що крадуть  та як проникають до помешкання

Переважно з будинків виносять гроші та коштовності, розповідають у поліції. Велику техніку не беруть, бо це привертає увагу. Як не дивно, більшість крадіжок трапляється в денний час доби, коли сусіди на роботі та біля під’їзду немає зайвих очей. Нерідко після себе грабіжники залишають у помешканні повний гармидер, проте, переважно діють акуратно. Іноді господарі навіть тривалий час не помічають стороннього перебувння, аж поки не зазирнуть у свої схови.

  • Крадуть переважно гроші та золоті прикраси. В багатих помешканнях можуть прихопити дорогий одяг, годинники або дрібну побутову техніку та різноманітні  ґаджети. Велику техніку не беруть, щоб не привертати увагу та й по часу це довго, тому існує великий ризик бути спійманими, - розповідає правоохоронець.

 До помешкання переважно проникають шляхом підбору ключа - 44 випадки із 105 за поточний рік. Ламають двері рідше - 19 випадків, через вікно цього року залазили у 8 випадках зі 105. А буває й таке, що господарі самі забувають замкнути квартиру і злодії вільним доступом потрапляють до помешкання. Таке в цьому році трапилося в 29 випадках.

 Як вберегти квартиру від злодіїв

Для того, щоб убезпечити своє помешкання від злодіїв, правоохоронці радять дотримуватися простих порад.

  1. Встановити сигналізацію. Вона відлякує потенційних крадіїв-дилетантів, яких наразі переважна більшість. Проте від “домушників” зі стажем не вбереже. Ті винесуть все з квартири ще до приїзду поліції охорони, яка в середньому їде на виклик 2-3 хвилини. Крадії зі стажем працюють швидше, вони точно знають, де зберігають гроші та коштовності. А відкрити замок можуть за 20-30 секунд.

  2. Зміцнити двері. Вони повинні відкриватися назовні, інакше їх простіше вибити. Кріплення повинне бути з міцного металу.

  3. Встановити відеонагляд. Домовтеся з мешканцями будинку та встановіть відеонагляд за входом до під’їзду. Це допоможе контролювати потік небажаних гостей.

  4. Допоможе домофон. У поліції радять на дверях під'їзду встановити кодовий замок або домофон, сторонні люди будуть потрапляти в будинок значно рідше.

  5. Не демонструвати своє майно в соцмережах. Це лише заохочує злодіїв, також не варто викладати в мережу фото з відпустки, краще це зробити по приїзду.

 Проте найефективніший спосіб вберегтися від квартирної крадіжки, як говорять у поліції - це пильні сусіди.

  • В будинках, де працює програма “Сусідська варта”, за два роки її існування, не було жодних крадіжок. Там є відеонагляд, огороджена територія, а головне - це пильні сусіди, які знають в обличчя кожного мешканця. І будь-кого стороннього запитають хто він, що тут робить та до кого прийшов. Такі будинки не привертають уваги злочинців, бо вони знають, що туди не потрапити, - розповідає Ігор Кирник.

У разі, коли злодії все ж проникли до вашої квартири, поліціянти радять бути креативними та не ховати цінні речі у банальних місцях. А саме: в книгах, рамах картин, шафах з білизною, подушках, під матрацом, в морозильних камерах холодильника, духовках або зливних бачках унітаза.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (7)
  • Игорь Шулаков
    А что ..они могут сделать...???
  • Виталий Аксенченко
    "Корисна",  "інформація".
  • Сергей Попович
    Головне що як щось трапляеться то т.з. поліція нікого та нічого не знаходить як приклад випадок із руйнуванням стели героїв на площі і це там де десятки камер, якби не громадскість то так би нікого і не знайшли.
  • Natalia Bukhtenko Levkova
    Мабуть це все кришується нашою доблісною поліцією...вони в долях
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
21:01 Пануватиме антициклон. Прогноз погоди на 2 липня для Хмельниччини 20:31 На 26 вулицях відключатимуть світло у Хмельницькому 2 липня (АДРЕСИ) 20:09 Хмельницька АЕС запрошує на роботу працівників (СПИСОК ВАКАНСІЙ) 19:30 Обірвалось життя чотирьох військових з Хмельниччини. Імена photo_camera Від читача 14:25 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 18:55 Магнітні бурі у липні-2025: які дні будуть важкими для метеозалежних 18:29 Судитимуть експатрульного з Хмельницького, який «збирав» хабарі 17:56 Затримуються потяги через Хмельниччину – з рейок зійшли вагони 17:21 Хмельничани отримали нагороди з рук Президента на Софійській площі (ІМЕНА) 16:39 У Хмельницькому потонув військовий Денис Домрачев. З ним попрощались photo_camera 16:00 Шахтар і Динамо в перших турах: календар матчів Епіцентру в УПЛ 15:44 У Хмельницькому п'яний водій в'їхав у автобус 15:12 Ціни на сало і м’ясо: як змінилась вартість свинини у Хмельницькому 14:48 Біля філармонії сталася ДТП: постраждав 20-річний мотоцикліст (ВІДЕО) 14:03 Призначено нового єпископа в Кам’янець-Подільській дієцезії РКЦ 13:19 На міському пляжі Хмельницького небезпечно купатися – МОЗ 12:22 52 тисячі доларів "забутого" боргу: колишнього прокурора підозрюють у шахрайстві 12:00 7 найпопулярніших товарів для інтиму: підбірка з «Полунички» (новини компаній) 11:29 Чи треба міняти документи й таблички, якщо перейменували вулицю 10:35 В Гречанах 1 липня не буде води
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up