У Хмельницькому запрацював центр "Я-Маріуполь": куди звертатись по допомогу

У Хмельницькому запрацював центр "Я-Маріуполь": куди звертатись по допомогу
Тут і далі - фото з Фейсбук-сторінки Олександра Симчишина
  • Хмельницький надав прихисток майже 5 тисячам маріупольців.

  • На вулиці Героїв Маріуполя відкрився центр підтримки переселенців.

  • Його фінансують бюджет міста-героя та міжнародні донори.

 

Вчора, 23 червня, в Хмельницькому відбулось відкриття центру «Я-Маріуполь». Центр розташований за адресою: вулиця Героїв Маріуполя, 5.

Презентував центр міський голова Маріуполя Вадим Бойченко разом з Олександром Симчишиним. Про це у Facebook повідомив мер Хмельницького.

Відео дня

“Сьогодні разом з міським головою Маріуполя  Вадимом Бойченком і нашими командами презентували центр «Я-Маріуполь». Він почав працювати на вулиці Героїв Маріуполя. 

Тут маріупольці можуть отримати психологічну допомогу, медичну допомогу, соціальну допомогу, юридичну допомогу, продуктовий набір двічі на місяць, раз на місяць – набір побутової хімії. 

Також є дитяча кімната, де можна залишити малечу на деякий час із вихователями. Кваліфіковані фахівці консультують з усіх питань, що цікавлять відвідувачів.

Найзворушливіше у цьому те, що всі працівники тут – теж маріупольці. Свої для своїх. Це не лише соціальна допомога, але й працевлаштування. Було зворушливо бачити, як люди тут зустрічають сусідів зі своєї вулиці, вчителів школи своїх дітей, просто людей, з якими десь перетиналися у Маріуполі,  і радіють, наче рідним... Біда зближує... 

Ініціатива створення Центру належить Маріупольській міській раді й міському голові Вадиму Бойченку. Він поділився нею в травні, два тижні тому приїхав у наше місто з робочим візитом, ми показали йому приміщення і взялися його облаштовувати. Бригади працювали вдень і вночі, сьогодні центр почав працювати й приймав перші сотні відвідувачів

Утримуватися центр також буде цим містом, здебільшого за рахунок міжнародних донорів. Від нас буде максимальна співпраця. Уже сьогодні побачили кілька моментів, над якими ще треба буде працювати – медицина, місця в дитячих садках, школах, таборах тощо.

Спілкування з людьми, які бачили справжню біду, втрату рідних, всього майна, хтось бачив на власні очі трагедію Драматичного театру, хтось там рятував друзів - важке, але воно дає додаткову мотивацію пахати на нашу Перемогу, бо всі вони вірять. Вірять в Перемогу і Українське Майбутнє. А вони знають йому ціну. 

Ми дуже гостинні, але бажаю кожному маріупольцю та гостям з інших міст, що постраждали від війни, якнайшвидше повернутися додому, в мирні українські відбудовані міста,” - написав Олександр Симчишин у Facebook.

Нагадаємо, що в нашому місті мешкають понад 5 тисяч маріупольців.

Ми вже писали про лікаря-ветеринара з Маріуполя, який є висококласним фахівцем. Новим співробітником пишається начальник першого в Україні військового шпиталю для тварин хмельничанин Кирило Чумаков.

Згадували й про адвоката та громадського активіста, маріупольця Ігоря Курильчука.  Він вимушено переїхав до Хмельницького. Ігоря Курильчук переконаний, що переселенці мають допомагати розвитку громад, де знайшли собі прихисток, не бути для них тягарем.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (2)
  • Ольга Жукова

    В Шепетівці буде філіал ?
  • Ирина Косметико

    Молодці

keyboard_arrow_up