- Людей хвилюють сімейні сварки та непорозуміння із сусідами, – розповідає старший дільничний інспектор Ракового Богдан Шудра. – Злочинності у нас немає, єдине, з чим доводиться розбиратися, – це проблеми на побутовому ґрунті.
До Дня дільничного інспектора міліції ми вирішили дізнатися, як працюють ті, хто оберігає наш спокій. До пункту прийому громадян за три години звернулося двоє чоловіків: один вкотре потерпає від галасу сусідів, інший – розшукував брата.
Знаємо усіх порушників
- Кожний день на роботі як перший, сумувати немає коли, – пояснює Богдан Шудра. – Тут я знайшов себе. Але і злочинності у нас немає, мешканці – мирні люди.
- Нема такого порушника , який би не побував у стінах нашого відділку, – розповідає інспектор міліції. – Ми знаємо усіх, усі знають нас. Найголовніше – не боятися своїх проблем, якщо правоохоронні органи в силі допомогти – все обов’язково вирішиться.
Основною проблемою на території є побутові сварки у сім’ях чи між співмешканцями. Люди скаржаться на насилля.
- Якщо потрібно – притягуємо винуватця до відповідальності. Ми не маємо права не прийняти заяву у людини, незалежно від того, на що скаржиться позивач. На прийняття рішення по заяві у нас є три дні, – каже Богдан Шудра.
Проблеми були, їх викорінили
Відносини, які склалися між дільничним та мешканцями вулиці Ціолковського, нагадують серіал «Дільниця» у головній ролі з Сергієм Безруковим. Тільки у реальному житті нашого інспектора не все було так романтично, як у кіно. Наш герой за чотири роки робочої біографії мав і неприємні випадки.
- Я побачив, що стоїть натовп, який вже явно готується до бійки, підійшов і дав їм попередження. Хлопці не повірили, що я міліціонер, і продовжували, прийшлося застосувати силу. Під час виконання функціональних обов’язків, які ми відпрацьовуємо у цивільному, мені завдали декілька ударів, – згадує Богдан Шудра.
Так як на той момент дільничний був один, розігнати натовп йому не вдалося. На нього накинулися з кулаками, але молодий міліціонер встиг вчасно викликати підмогу.
А до того як дільничний став працювати, у мікрорайоні процвітало самогоноваріння.
- Аби викрити бабусь, які у себе вдома гнали самогон і незаконно продавали, працівники міліції провели спеціальну операцію, – гордиться дільничний. – З кількох квартир було вилучено цілі системні апарати з виготовленню нелегального алкоголю.
Служба і на роботі, і вдома
В період з шостої до дев’ятої вечора до відділку звернулося двоє хмельничан. Першому вкотре заважають сусіди, постійно піднімаючи шум після десятої вечора. Інший громадянин попросив знайти брата. Наш дільничний пообіцяв обом розібратися: поговорити та попередити сусідів та по картотеці разом із колегами-міліціонерами допомогти знайти родича.
Робочий день працівників міліції починається о пів на дев’яту ранку з оперативної наради. Після планування одягаються у форму та повертаються на території обслуговування. Усі дільниці міста Хмельницького підпорядковуються трьом відділенням міліції: Центральний, Південно-Західний та Зарічанський, в яких відбувається планування і куди везеться увечері уся денна звітність.
- Так і виходить, що зранку до вечора на роботі. А у мене маленька донечка, їй шість місяців, – ділиться старший дільничний. – Через брак часу мало приділяю увагу сім’ї. Добре, що у мене жінка – це мій друг, кохана й колега – вона міліціонер, тому розуміє усі ситуації, що іноді складаються. Я люблю свою роботу. Спочатку було важко, але в мене були гарні наставники, які мені допомагали. Один з них – начальник Центрального відділу міліції Ігор Весна, він весь час надихав мене своїм ставленням до роботи.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.