У Шепетівському районі агропідприємство обробило поле хімікатами — загинули бджоли

У Шепетівському районі агропідприємство обробило поле хімікатами — загинули бджоли
Фото ілюстративні
  • Агрофірма “Дельтар” обробила горохові поля інсектицидом. 

  • Внаслідок цього 118 бджолосімей, пасіка яких знаходилася в кілометрі від поля, загинули. 

  • Двоє пасічників подали до суду на підприємство. 

Це трапилось на полях поблизу села Чіпці Шепетівського району. До суду звернулися двоє власників пасіки. У них масово вимерли бджоли — зі 150 бджолосімей залишилось лише 32.

Чоловіки кажуть, комахи загинули через хімічні препарати, якими незадовго до цього агропідприємство “Дельтар” обробило поле з посівом гороху. Воно знаходиться за півтора кілометра від пасіки. Про місце, терміни й час проведення обробітку у самій агрофірмі не повідомили.

Пасічники просили суд стягнути з підприємства кошти за збитки від втрати бджолиних сімей та упущену вигоду у вигляді втрати доходів від здачі меду на загальну суму понад 368 тисяч гривень. Про це інформує Хмельницький апеляційний суд. 

Відео дня

Але Ізяславський районний суд відмовив у позові. Там зазначили, що при складанні акту обстеження пасіки не брав участь представник виконкому місцевої ради, тому комісія не мала права проводити обстеження та відбирати матеріал. При відібранні зразків рослин гороху, води та ґрунту з поля не було й представника “Дельтар”. 

Пасічники подали на апеляцію. У суді зазначили, що у бджолиному підморі, пилку, горосі та ґрунті знайшли хімпрепарат — альфа-циперметрин в концентраціях, які перевищують максимально допустимі рівні.

Обставини загибелі бджіл унаслідок отруєння цим хімікатом підтвердили також і у Національному науковому центрі «Інститут бджільництва імені П.І. Прокоповича».

— Таким чином падіж бджіл позивачів відбувся саме у зв`язку із отруєнням їх альфа-циперметрином, який використовувався ТОВ «Дельтар» при обробці належних йому полів із горохом, – констатував суд.

Апеляційний суд стягнув з агротовариства кошти за загибель 118 бджолиних сімей вартістю 1 800 гривень кожна — загалом 212 400 гривень майнової шкоди.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up