Сьогодні о 10 годині на майдані Незалежності зібралися десятки хмельничан. Деякі із них прийшли з українськими прапорами та плакатами. “Захистимо Україну”, “Руки геть від мови”, “Не чіпай нашої мови у нашому домі” - ці та інші вислови були написані на великих аркушах паперу. По черзі на майдані виступали учасники мітингу. Вони декламували вірші Шевченка й висловлювали свою позицію щодо мовного законопроєкту.
До слова, хмельничани не єдині хто влаштували сьогодні мітинг. Таке ж дійство відбулося сьогодні в Києві, під стінами Верховної Ради. Про це повідомляє Громадське. Таку реакцію в людей викликало внесення до порядку денного законопроєкту від депутата “Слуги народу” Максима Бужанського. Полягає він у скасуванні із 1 вересня цього року переходу російськомовних середніх класів на навчання українською. Натомість пропонується, аби перехід відбувся у 2023 році.
Крім того, законопроєкт знизить обсяг викладання предметів українською. Замість 80%, як це передбачено зараз, учні 5-8 класів отримають 20%, дев’ятикласникам дістанеться 40%, а старшокласникам - 60%. Про це пише Громадське. Розглянуть скандальний законопроєкт уже завтра, 17 липня.
Тим часом на майдані в Хмельницькому мітинг у розпалі. Прийшли сюди як молоді, так і люди пенсійного віку. Всі вони обурені пропозицією депутата Бужанського. Дехто вважає це провокацією, а хтось вбачає у законопроєкті страшні наслідки для країни.
Так, хмельничанка Ірина каже, що вивчати у школах будь-які мови можна за умови створення окремих факультативів. Мовляв, основною мовою для учнів має залишатися українська.
У школах мають вчити українську мову. Якщо хочуть вчити іншу, російську, угорську чи будь-яку, можна створювати факультативи. А українську мову ми маємо захистити, щоб наші діти знали її і могли нормально навчатися. Якщо депутати все ж проголосують за цей законопроєкт, це буде дуже негативно. Тоді може статися патріотичний вибух населення або відбуватимуться сутички. Тому ми не маємо допустити цього.
Схвильований мовним питанням і Володимир. На майдан він прийшов, аби захистити українську мову. Чоловік каже, у разі підтримки законопроєкту на всіх чекають сумні наслідки.
Я прийшов сюди, щоб підтримати українську мову, бо вона потребує захисту. Якщо мовний законопроєкт підтримають, буде непереливки. Спершу ми нічого не відчуємо, але згодом наші діти не будуть знати українську. В кінці кінців може трапитися те, що зараз відбувається на Сході.
Одним із організаторів мітингу є голова обласної організації Національної спілки письменників України Петро Маліш. Чоловік записав усі звернення учасників заходу. Має на меті провести голосування у Facebook на сторінках спілки письменників та обласного літературного музею. Згодом передати занотоване до обласної адміністрації, Офісу Президента і Верховної Ради.
Загалом учасники мітингу пропонують наступне:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Екс-президент Польщі (р. 1943)
"Бог дав Україні такі хороші ґрунти, з тим щоб вона могла прогодувати всю Європу. Ми повинні сказати Україні, що вона може виробляти все зерно для Європи — але не Машини. Машини можуть виробляти в Польщі " [1]
І крапка!