У той час коли на толкучці продавці плачуть від нестачі клієнтів, у секонд-хенді не знають, як боротися з напливом покупців. Люди розгрібають все, що бачать. Керуються принципом: як мені не підійде, то родичам чи друзям згодиться
Сезонності також немає. Раніше багато оптовиків приїздило з інших міст. Тепер таких дуже мало. Базарні дні – це вівторок і субота. В усі інші дні торгів майже немає.
Як альтернатива базару існують секонд-хенди. До одного з них завітала журналіст «ВСІМ», аби перевірити, чи користуються такі магазини попитом.
Місцем перевірки обрали «Єврошоп», що в центрі. День привозу – четвер, ціна товару за кілограм – 75 гривень. Отже зранку йдемо до магазину. Черга почала утворюватися ще за годину до відкриття крамниці.
Люди організовано, впритул один до одного, чатували під дверима, чекаючи на відкриття.
До десятої години зібралося близько 60 клієнтів. Щойно продавець відчинив двері, як люди штовхаючись та з відповідними вигуками почали дертися всередину. Майже усі, хто стояв в черзі, по сходах злетіли вниз – у відділ на вагу.
Народ почав знімати одяг з вішаків, і почався хаос. Все змішалося – чоловіки, жінки, молодь та пенсіонери взялися «до роботи». Брали, що бачили, складали все у мішки, оберемками вішали на руки. А потім в кутку перебирали – це тобі, а це мені. Пам’ятаєте Попандопула – персонаж з кінофільму «Весілля в Малинівці»?
Набирають і крадуть
Найбільше розбирали дитячий та жіночий одяг, який, в принципі, і переважає. Розбирали і взуття, сумки, простирадла – все, що може стати у пригоді. Користуючись натовпом людей, дехто талував у сумки одяг, який явно не проходив через касу. Навіть велика кількість робітників магазину не стала на заваді.
Вже через хвилин 20 у підвальному приміщенні не було чим дихати, а біля каси утворилася чимала черга щасливчиків – тих, кому вдалося першими вхопити «європейські тренди» у відмінному стані.
Дві жіночки не поділили кофтину, і почулися уривки фраз «русского могучего». Інші ж, навпаки, дають корисні поради.
- Шифончик, шифончик беріть, дівчатка, щоб менше заважило, – радить обізнана бабуся, копирсаючись у речах.
Продавці говорять, що багато покупців і на другий день, коли ціна на кілограм менша – 60 гривень. Але справжні економи приходять у середу, в останній день, і забирають рештки мотлоху за безцінь – по п’ять гривень за кілограм.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
але мені бкло б дуже бридко...