Вже не перший рік в Україні пропонують узаконити застосування марихуани у медичних цілях, оскільки вона має терапевтичне значення.
30 січня на сайті Верховної Ради з'явилась петиція щодо узаконення використання марихуани. Її автор звертається з вимогою внести зміни в законодавство – дозволити використання канабісу для лікування. Ініціативу уже прокоментувала виконуюча обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.
У себе в Facebook вона зазначає, що використання марихуани давно виправдане лікарями. Супрун зазначає, що медичний канабіс допомагає полегшити біль і нормалізувати самопочуття при багатьох важких захворюваннях. Зокрема, до таких відносяться: хвороба Альцгеймера, рак, хронічні болі, хвороба Крона і виразковий коліт, розсіяний склероз, епілепсія, нудота після хіміотерапії, пост-травматичний синдром, глаукома.
До слова, медичний канабіс уже офіційно дозволений у США, щоправда, лише у 25 штатах, в Австралії, Канаді та низці інших країн.
"Доступ пацієнтів до препаратів на основі канабісу — це реалізація їхнього права на медичну допомогу. Важливо підтримати легалізацію застосування медичного канабісу в наукових цілях та медицині", - написала Супрун.
Як діє канабіс?
Рослини цієї родини містять каннабіноїди, які мають виражений психотропний ефект, збуджують нервову систему, знеболюють, розслабляють і гальмують реакцію. У медичному канабісу переважає саме розслаблююча речовина. Однак, вживання медичного канабісу несе не тільки задоволення. Також він має і побічні ефекти – запаморочення, порушення пам’яті, а ще він впливає на серцево-судинні і респіраторні хвороби.
До слова, у четвер, 31 січня, Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендувала виключити канабіс з пункту "4" Єдиної конвенції про наркотичні засоби. Там прописані особливо небезпечні речовини, що не мають терапевтичного значення, пише ВВС.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.