Вибух газу у житловому будинку: потерпілий у важкому стані

-
У суботу, 22 червня, в житловому будинку в Гречанах стався вибух газу.
-
Мешканця цієї квартири із травмами доставили до обласної лікарні.
-
У нього 80% опіків тіла, стан – вкрай важкий.
-
Розповідаємо деталі.
У суботу, 22 червня, у Хмельницькому пролунав вибух у житловому будинку в мікрорайоні Гречани. В одній із квартир на першому поверсі по вулиці Романа Шухевича, за попередньою інформацією ДСНС, стався вибух внаслідок витоку газу з побутового газового балона. На місце прибули усі екстрені служби, в тому числі рятувальники, які розбирали завали. Медики госпіталізували мешканця квартири – чоловіка 1978 року народження. Його доставили до Хмельницької обласної лікарні.
Чоловік у важкому стані
Завідувач опікового відділення Хмельницької обласної лікарні Олександр Гринчук розповів журналістці vsim.ua: чоловік у важкому стані. У нього опіками покрито 80% тіла. Стан хоч і важкий, проте стабільний, – розповів медик. Каже – лікування, при найоптимістичнішому сценарії, триватиме 1,5-3 місяці, а те і довше. А далі – довготривала реабілітація. Хоча наразі зараз ніхто не може сказати точно, чи виживе він.
– Ми докладемо усіх зусиль і надамо йому всю необхідну медичну допомогу. Чи виживе – важко сказати. У нього важкий стан. Але він молодий, тому шанси у нього є, – резюмував Олександр Гринчук.
Поліція розпочала провадження
У поліції Хмельницької області повідомили: за фактом вибуху в житловому будинку розпочали кримінальне провадження. Справою займається районне управління поліції Наразі тривають слідчі дії.
– У Хмельницькому слідчі встановлюють обставини вибуху в багатоповерхівці, внаслідок якого травмувався 46-річний чоловік. За даним фактом відомості внесено в єдиний реєстр досудових розслідувань за ч. 1 ст. 270 (Порушення встановлених законодавством вимог пожежної або техногенної безпеки) Кримінального кодексу України, – повідомили у поліції Хмельницької області.
Щоб уникнути таких інцидентів варто не забувати про прості правила безпеки під час використання газових балонів:
-
Обов’язково провітрюйте приміщення під час експлуатації газового обладнання, щоб видаляти з приміщення чадний газ. З цим правилом знайомі усі власники стаціонарних газових плит, воно стосується і переносного обладнання;
-
Балон потрібно тримати у вентильованому приміщенні якомога далі від джерела тепла, прямих сонячних променів, без доступу атмосферних опадів. У разі, коли газовий балон зберігається і використовується у приміщенні, у якому мешкають люди, доцільно також придбати спеціальний газоаналізатор, побутовий прилад для виявлення загазованості. Він просигналізує, наприклад, якщо балон зазнав будь-яких пошкоджень і "травить" газ;
-
Після використання газового пальника, обов’язково потрібно щільно закрити вентиль на самому балоні. Не можна залишати робочий газовий прилад без нагляду, треба тримати його якомога далі від дітей, тварин, легкозаймистих речовин і поверхонь;
-
Якщо ви підключаєте балон до стаціонарного обладнання, переконайтеся, що ваші прилади обладнані редукторами для роботи з пропан-бутановим балоном. Метан, що подається у квартири трубами, має менший тиск, ніж скраплений газ в автономній ємності. Редуктор потрібен, щоб компенсувати цей зайвий тиск;
-
Газовий балон можна зберігати у горизонтальному положенні, а ось використовувати – лише у вертикальному.
Читайте також:
Гараж для ДСНС за 21,2 мільйона: навіщо потрібен та що у ньому буде
На Хмельниччині рятувальники ліквідували пожежу авто
Де відключатимуть газ у Хмельницькому 24-28 червня (АДРЕСИ)
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Tereshenko