Військові Хмельниччини судяться через не виплачені «бойові»: які рішення приймає суд

Військові Хмельниччини судяться через не виплачені «бойові»: які рішення приймає суд
  • Станом на 24 жовтня прийнято рішення щодо 461 такої справи. 

  • Ці рішення виніс Хмельницький окружний суд. 

  • Розповідаємо детальніше.

Військовослужбовці часто позиваються проти військових частин за відсутність або ж зменшені виплати за участь в бойових діях. Станом на 24 жовтня 2024-го Хмельницький окружний адміністративний суд виніс 461 вирок у цих справах. Про це в ефірі Українського радіо Хмельницький розповіла суддя-спікерка Хмельницького окружного адміністративного суду Діана Гнап.

Зокрема, влітку поточного року надійшло й колективне звернення від військових проти двох військових частин. Їм не в повному обсязі виплатили «бойові» – тобто 100 000 гривень за виконання завдань в зоні бойових дій. Суд задовольнив вимоги позивачів й зобов’язав компенсувати недоотримані кошти військовослужбовцям. 

Позови задовольняють частково 

Повністю задовільних позовів не так і багато. Чимало рішень суду пов’язані із частковим виконанням вимог позивачів. 

Відео дня

Наприклад, у лютому 2024-го до Хмельницького окружного адміністративного суду звернувся військовослужбовець щодо протиправних дій військової частини, де він проходив службу. Згідно із рішенням суду, позивач зазначає, що у період з 17.04.2023 по 22.07.2023 року йому не виплатили додаткову грошову допомогу у розмірі 100 000 гривень за участь бойових діях. 

Згідно із матеріалами справи, військовослужбовець частково отримав додаткову грошову винагороду за вказаний період перебування в зоні бойових дій. У квітні одержав 66 666 гривень, за червень – 16 666 гривень, за липень – 64 516 гривень (суми пораховані відповідно до кількості днів перебування на фронті). А ось за травень позивач не отримав коштів. 

Суд вирішив частково задовольнити вимоги позивача. Відповідно військова частина зобов’язана розрахуватися із військовим за травень. А ось решту його вимог, а саме доплат за інші місяці, суд відхилив. 

Позов до ДПСУ 

Ще один судовий позов стосується військовослужбовця-прикордонника. Стороною обвинувачення стала Національна академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького та Окремий контрольно-пропускний пункт «Київ» Державної прикордонної служби України. 

Як йдеться у рішенні суду, позивач зазначає, що йому не в повному обсязі виплатили грошову винагороду за участь у зоні бойових дій. У матеріалах справи вказано: військовослужбовець у період 26.06.2022 по 23.01.2023 року перебував у службовому відрядженні в Національній академії ДПСУ ім. Б. Хмельницького з метою участі у виконанні бойових (спеціальних) завдань з відсічі збройної агресії рф. Виконував бойові завдання в межах оперативних угрупуваннях військ «Волинь» та «Чернігів» на ділянках 5, 9 та 105 прикордонних загонів.

– Згідно з архівної відомості № 1 за період з січня 2022 по грудень 2022 (довідки про доходи), виданою військовою частиною вбачається, що додаткова грошова винагорода у 100 000 гривень за спірний період нарахована не в повному обсязі. За період з 06.07.2022 по 14.10.2022, позивачу нарахована додаткова винагорода у 30 000 гривень повністю. Крім того, збільшена додаткова грошова винагорода за спірний період з 06.07.2022 по 30.09.2022 позивачу нарахована не в повному обсязі за безпосередню участь у бойових діях, – зазначено у матеріалах. 

Суд вирішив частково задовольнити позивні вимоги й зобов’язав Окремий контрольно-пропускний пункт виплатили військовослужбовцю 100 000 гривень за період виконання бойових дій з 06.07.2022 по 30.09.2022 року. Решту – відхилив. 

Недорахували за 10 місяців 

У липці 2024-го Хмельницький окружний адміністративний суд розглядав ще одну справу щодо позову військовослужбовця, який недоотримав передбачену законодавством грошову винагороду за участь у бойових діях. Мова йде про січень 2023-го, а також період з лютого по листопад 2023-го. 

Ці 10 місяців військовослужбовець виконував бойові завдання у складі підрозділу ракетних військ і артилерії в районах їх ведення на території Куп`янського району Харківської області, в тому числі Дворічанської громади. 

Представники військової частини зазначили, що позивач в травні 2023 року отримав в повному обсязі грошове забезпечення та 30 000 додаткової грошової виплати для всіх військовослужбовців які виконують бойові (спеціальні) завдання у складі діючих угруповань військ Сил оборони держави. Додаткову винагороду в розмірі 70 000 військовий отримав на підставі журналу бойових дій підрозділу, за період безпосередньої участі у бойових діях. 

Однак, як йдеться в рішенні суду, документи про безпосередню участь позивача у бойових діях в інші періоди 2023 року до відповідача не надходили. 

Відтак суд у позові відмовив

Читайте також: 

Корупційна оборудка з Держпродспоживслужбою Хмельниччини: судитимуть посадовців та митного брокера

Хмельничанин зґвалтував жінку в комп’ютерному клубі: як його покарали

Житель Хмельниччини вбив власну матір: Верховний Суд підтвердив йому вирок

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (6)
  • Читач09
    Головне прокурорам інвалідам пенсії. І це не жарт. Так і є в Україні. І суддям, і чиновникам.
  • A.S.
    Держава кидає навіть військових, це глибинне дно
    ErV reply A.S.
    І при цьому всі мають хотіти на фронт
    A.S. reply ErV
    Так-так, захищати зе з єрмаком
  • Oleksiy
    Раджу вам канал @ukraine_monitoring як є пуски ракет на нас то пишуть першими.
  • A.Б.
    Хто знає що пишуть в особових справах 😢

keyboard_arrow_up