Весна - час, коли розквітають не лише дерева, а й захворювання.
Переносниками деяких з них є кліщі, які особливо “полюбляють” домашніх тварин.
Як вберегти свого чотирилапого друга, розповів фахівець.
Під теплими променями сонця так і кортить прогулятися не лише самому, а й разом зі своїм чотирилапим. Будь-то собака чи кішка - всі вони однаково радіють весняним прогулянкам. Та в цей час господарям слід бути особливо обачними. Бо як тільки температура піднімається вище нуля, активізуються небезпечні для тварин паразити. Мова йде про тих, хто є переносниками небезпечних інфекцій. Кліщі - загроза не лише для людей, а й для тварин. Ба більше: деякі захворювання, що вони переносять, є смертельно небезпечними для вусатих і хвостатих. Аби сценарій звичайної прогулянки не закінчився трагічно, варто прислухатися до порад фахівця.
Деякі інфекції, що передаються тварині через укус кліща, є особливо небезпечними. Власниця ветеринарної амбулаторії “Добродій” та ветеринарної клініки “Ivet” Ольга Ткач каже, що одне із поширених захворювань є бабезіоз. Мовляв, саме воно може завдати значної шкоди здоров’ю тварини.
Причиною цього захворювання є паразити, котрі мешкають в крові та заселяють червоні кров’яні тільця - еритроцити. В результаті їх життєдіяльності руйнуються еритроцити. До типових ознак цього захворювання відносять знижений або відсутній апетит, лихоманку, жовтяничність слизових оболонок й темне забарвлення сечі. Все це відбувається внаслідок руйнування еритроцитів, що в свою чергу призводить до анемії, а також і до гострої ниркової недостатності - каже фахівець.
За даними МОЗ України, кліщі можуть триматися на тілі тварини до 12 діб. Та перш, ніж починати панікувати, варто знати, як із ними боротися. Найкращим способом для цього є вчасна і регулярна профілактична обробка від кліщів. Як правило, засіб боротьби обирають у ветеринарних магазинах чи аптеках. Нині вибір подібних препаратів різноманітний не лише за цінами, а й за способами використання.
Так, до засобів боротьби із кліщами відносять таблетки, краплі, а також спеціальний нашийник. Та кожен із них має свої плюси й мінуси.
Ольга Ткач наголошує, що обираючи краплі від кліщів слід пам’ятати - 3 дні до обробки краплями та 3 дні після, чотирилапого не можна мити. До того ж, цей засіб діє протягом 30 днів. Крім того, є й такі препарати, складові яких втрачають свої захисні властивості під дією сонячного світла. Водночас таблетки діють по-іншому, в чому й мають над краплями перевагу.
Таблетки починають діяти через 12 годин, а також тварину можна купати. Але вага тварини повинна бути чітко визначена перед купівлею препарату, так як доза діючої речовини розрахована виробником на свою вагову категорію. І якщо тварина має хоча б 100 грам більше зазначеної ваги, препарат може перестати діяти - каже фахівець.
А от обираючи спеціальний нашийник - варто одягнути його так на тварину, аби він щільно прилягав до шкіри.
Поміж тим, до будь-якого препарату варто уважно читати інструкцію, терміни придатності та не нехтувати порадами лікаря-ветеринара.
У випадку, коли вберегти свого хвостатого не вийшло - варто не панікувати. Якщо оглянувши тварину, ви знайшли кліща - його необхідно витягнути. Зробити це можна звичайним пінцетом. Місце укуса варто обробити. Для цього підійде будь-який не спиртовий антисептик. Ну а далі - варто уважно стежити за твариною. Зокрема, слід контролювати температуру її тіла.
Якщо тварина активна, їсть, грається - то потрібно моніторити температуру вранці та ввечері протягом трьох днів. Норма - від 37.5 до 39. За умови млявості,відмови від їжі та підвищенні температури - негайно звернутись за допомогою в ветеринарну клініку для діагностики та лікування - каже Ольга Ткач.
Разом із тим, слідкувати за твариною варто не лише, коли сталася біда. Адже в будь-якому випадку захворювання краще попередити, аніж лікувати. Тож поки вологі носики активно граються, господарям варто тримати руку на пульсі.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.