Як виглядали Проскурів та Кам'янець-Подільський у 1944 році (ВІДЕО)

- У Хмельницькому показали унікальну кінострічку 1944 року.
У середу, 27 жовтня, під час відкриття нового архівного фонду “Кінофестиваль Хмельниччини” працівники обласного держархіву показали унікальні кінострічки. На них зафільмували вигляд Проскурова та Кам'янця-Подільського після відступу нацистської армії.
Відео 1944 року засвідчили повоєнну розруху міст та залишки старовинної архітектури, що збереглася після воєнних дій.
-
У державному архіві є 5 кінодокументів, які зберігаються на бобінах. Через це ми не могли їх переглянути. Завдяки кінофестивалю ми змогли оцифрувати один фільм “Слідами відступаючого ворога” 1944 року. - сказала директорка архіву Катерина Бурдуваліс.
<Відео дня
Фільм оцифрували в державному архіві кіно-, фото- та відеодокументів імені Пшеничного. За словами Катерини Бурдуваліс, його будуть використовувати для патріотичного виховання учнів та студентів.
Новий архівний фонд “Кінофестиваль Хмельниччини” відкрили для збереження фото- та відеодокументів про проведення першого Хмельницького кінофестивалю. Він відбувся 10-12 вересня 2021 року в Кам'янці-Подільському та Хмельницькому.
-
Кожного року ми будемо доповнювати його документами з нових кінофестивалів. Коли минуть роки, ми зможемо дізнатися, хто започаткував Хмельницький кінофестиваль та хто до нього долучився, - сказала директорка архіву Катерина Бурдуваліс.
Хмельницький кінофестиваль заснували з ініціативи голови Хмельницької ОДА Сергія Гамалія, який підписав відповідне розпорядження 12 серпня 2021 року.
-
Кінофестиваль не обов'язково має проходити в Каннах, Берліні чи Одесі. Бо неможливо уявити, як можна знімати фільми в Україні й не задіяти Кам'янець-Подільський, Самчики, палац Сангушків чи Подільські Товтри, які стали одним із Семи чудес України. Локацій є дуже багато. Я впевнений, що ми можемо це показувати, - сказав Сергій Гамалій.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.