Сьогодні журналісти «ВСІМ» взялись за градусник і поїхали перевірити, яка температура повітря у громадському транспорті.
Обрали три види громадського транспорту. У розпал робочого дня проїхались у тролейбусі, маршрутці та автобусі.У годину пік у «рогатому» не проштовхнутись. Пройти у переповнений транспорт виявилось не так просто. Заходимо на зупинці «Філармонія» у тролейбус №11 А, який прямує від Озерної до Катіону. Вікна трохи замерзли, але холоду не відчувається. Зі стелі біля задніх дверей іноді посипає сніжок. Сувора кондукторка одягнена у теплому светрі, хутряній жилетці і рукавицях «без пальців». В дорозі - 15 хвилин. На кінцевій дивимось, яка ж температура у салоні тролейбуса. Градусник зупинився на позначці 11°. У тролейбусі - чи не найхолоднішеПоки йдемо до наступної зупинки, що на Львівському шосе, показує вже 0.
Перевіряємо малогабаритний транспорт. За десять хвилин під’їжджає маршрутка №54, яка їде до автовокзалу №1. За цей час встигли вже добряче змерзнути в руки і ноги. У вікна салону заглядає сонце. За 20 хвилин маршрутка доїжджає до «Темпу», дивимось на градусник. Прилад показує, в салоні +15. Встигаємо навіть трохи відігрітись. За 15-20 хвилин градусник в салоні маршрутки нагрівся до 15-16 градусівЗалишився автобус. Чекаємо хвилин десять, аби від проспекту дістатись до «Філармонії». Заходимо в автобус №21, який їде від автостанції №1. В салоні людно. Кондуктор без верхнього одягу, в одному лише светрі. За п’ять хвилин відігріваємо замерзлі пальці. Градусник показує в салоні 13 градусів.
Як виявилось, визначених температурних норм для громадського транспорту у Хмельницькому немає. Принаймні, так запевнили в управлінні транспорту і зв’язку. Кажуть, користуються мікрокліматичними нормами, які визначені для приміщень. За ними, температура в громадському транспорті, зокрема, в маршрутному таксі, має становити в середньому 18 градусів. Окрім цього, свої норми може встановлювати і завод-виробник.
Як зігрітись у холод?
Як прийшли з вулиці додому – одразу за теплий, не гарячий чай з лимоном. Це найшвидший і банальний спосіб. Найкраще підійде чай з імбиром. Прийміть ванну для ніг. Дуже виручить у морозні дні термос. Лікарі радять приділити особливу увагу раціону. Харчуйтесь правильно. Потрібно додати у свій раціон якнайбільше моркви, часнику, буряку, гірчиці, свинини, курятини, горіхів, меду, шоколаду.
Окрім цього, не радять зігріватись алкоголем.
Читайте також: Нові тролейбусні та автобусні маршрути: що пропонують хмельничанам
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Ірина Волошина
Мирослава reply Ірина Волошина
Мирослав Іванченко