За неприбрані собачі екскременти не штрафуватимуть, бо немає куди послати

За неприбрані собачі екскременти не штрафуватимуть, бо немає куди послати
У Хмельницькому немає визначених місць для вигулу домашніх тварин. Ті майданчики, які були спеціально для цього призначені ще в радянські часи, сьогодні «поросли» новобудовами. В управлінні благоустрою міста кажуть, що власники можуть вигулювати собак там, де є зелені зони.

Такі зони мають бути облаштовані при кожному ЖЕКу, тобто по декілька у кожному мікрорайоні міста.  Але жодної інформаційної таблички, яка б свідчила про дозволені місця для вигулу – немає.  Де вони знаходяться можна тільки здогадуватися.  

- Я люблю тварин, сама маю кішку, але з собаками потрібно щось робити, - каже хмельничанка Галина Кущ. – Живу на проспекті Миру, щодня ходжу на роботи повз «міни». Ці неприємності ніхто не прибирає. Перетворили на туалет не тільки двори, а й дитячі майданчики.      

Переводять стрілки

Відео дня

На кого ж покладена відповідальність, аби забезпечити місця для вигулу тварин, зрозуміти важко. В управлінні з питань екології та контролю за благоустроєм міста кажуть -  це питання лежить на плечах житлово-комунального господарства. Мовляв, саме вони мають визначати ці місця. Однак ті, в свою чергу, робити цього не можуть. Адже точно не знають, на якій ділянці можна їх облаштовувати, а де – ні. Усі «стрілки переводять» на архітекторів. Говорити на цю тему ніхто й не хоче. Кажуть – все вирішать штрафи. Але куди направити людину, якій зробили зауваження, не знають.  

Ще у 2011 року сесією міської ради було доручено визначити додаткові місця для вигулу тварин Департаменту архітектури, містобудування і земельних ресурсів. На виконання розпорядження дали рік. Однак в жодній містобудівній документації донині ці ділянки не зазначені. Комунальники самі не  можуть пояснити, де саме на карті є ці зони.

- Таких ділянок не вистачає. Вони були ще за радянських часів, однак зараз майже всі ці місця забудовані. Зараз залишилась зелена зона по Старокостянтинівському шосе – від проспекта Миру й донизу, вздовж озера по колишній Рибалка (Озерна), у парку Чекмана – на розі Проскурівського підпілля і Курчатова. Ще було місце біля набережної, але цю ділянку виділили під Молодіжний парк. Якщо б ще додаткові місця були визначені архітектурою, як це було заплановано, ми б передбачили кошти на їх облаштування, - говорить «ВСІМ» начальник відділу благоустрою управління житлово-комунального господарства Микола Вишпольський.

 Скарг про те, що комусь бракує місць, аби вигулювати домашніх тварин, майже не надходить. Зі всіх звернень, більше 90% - це прохання врегулювати проблему безпритульних тварин, і зовсім малий відсоток – про місця для вигулу.  

 Спроба не вдалась

Організації захисту тварин мають свою думку з цього приводу. За словами волонтерів, наразі питання вигулу для них вже не на часі. Тривалий час вони добивались, аби місцеві чиновники врегулювали питання вигулу. Ходили до тодішнього мера Сергія Мельника. Їм пообіцяли, що проблему вирішуватимуть, однак справа вже декілька років стоїть на місці. З того часу за неї і не згадують. Сьогодні волонтери упустили руки.

- Це тягнеться дуже довго. Коли ми ініціювали, аби на Старокостянтинівському шосе облаштували спеціально територію, там навіть був спеціальний знак. Однак потім табличку зняли і це питання не піднімалось більше. Місто дуже інтенсивно забудовується, тому знайти місця для вигулу дуже важко, - обурюється голова  міського товариства захисту тварин «СОС» Людмила Давидюк. – Люди звикли, що можна вийти у парках, стадіон і там спокійно вигулювати тварин. Про жодні штрафи за це я не чула.

Не штрафують?

Як виявилось, штрафи за вигул собак таки існують. Вони визначені законом. Стосуються вони порушень правил утримання собак і котів. Є і покарання  за вигул домашніх тварин без повідків і намордників. Існує перелік потенційно небезпечних порід – їх є більше 30. Покарання за ці порушення може винести або адміністративна комісія (ч. 1 статті 154 КУпАП) або ж суд (ч. 2 статті 154). Після розгляду протоколу власнику виноситься попередження або ж штраф. Часто на території шкіл чи дитячих майданчиків можна помітити табличку, де вказано, що вигул тварин там забороняється. Чітко зазначена і сума – 500 гривень, а то й більше.  Проте ймовірно, що такі цифри вигадані.

Головний юрисконсульт управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Мирон Василиків розповів «ВСІМ», що повноваження оформлювати протоколи мають працівники органів внутрішніх справ,  управління житлово-комунального господарства, комунальне підприємство «Спецкомунтранс», а також працівники усіх місцевих ЖЕКів, яким надані такі повноваження рішенням міськвиконкому.

- Переважно протоколи складаються не стільки за вигул тварин у недозволених місцях, стільки за відсутність намордників і повідків, - пояснює Мирон Василиків.

Мінімальне попередження для господарів чотирилапих – попередження. Далі штраф – від 17 до 51 гривні. Для посадових осіб  - це стягнення від 51 до 85 гривень.

На подвірї або кладовищі

Хмельничани вигулюють домашніх улюбленців там, де заманеться. Найчастіше гуляють у парках чи у дворах.  Журналісти «ВСІМ» опитали власників тварин. Запитали, де вигулюють та чи готові прибирати лайно за своїми улюбленцями, якщо спеціальні урни та місця все ж обладнають.

У Раїси Мельницької є п’ять собак.

- Я живу у приватному секторі, але бачу, що собак вигулюють скрізь. У кожному мікрорайоні повинно бути спеціально облаштоване місце. Але ми повинні самі це робити. Інша справа - влада, адже питання земельних ділянок зараз не так просто вирішити,  - каже власниця тварин.

Мешканці південно-західної частини міста зізнаються, що виходять з домашніми улюбленцями на кладовище. Адже там не заважають іншим містянам, та й безпечніше для самих чотирилапих.

- Спустити собаку побігати майже нереально – всюди діти, гуляти можна хіба ввечері. А так можна на старому кладовищі, там майже немає людей. Бо виходу нема. Доведеться обирати між дитячими майданчиками або приватними територіями, - каже власниця трьох собак Марія Савічева.

Тетяна Ігіна обурюється тим, що власники, які гуляють з тваринами навіть у малолюдному місці, де прибирають.

- В кожному мікрорайоні мають бути такі місця. Наш район рятує те, що поблизу знаходиться старий цвинтар. Але я незадоволена тим, що власники не прибирають екскременти. Я завжди із собою маю пакетик, прибираю за своїм улюбленцем і викидаю це в урну, - говорить жінка.
 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (31)
 • Анонім

  Год назад специально завел собаку для охраны, в связи с постоянно растущим уровнем преступности и увеличением количества неадекватных особ. Читая комментарии, я лишний раз убедился, что не зря! По отношению человека к животному (любому) можно четко определить его психотип. Большинство тех, кто выступает против животных, и своих соседей закатали бы в асфальт, дай им возможность. А по поводу того, что животные гадят на газоны: да, это не всегда эстетично, но это не самое страшное что может произойти. Это органический мусор не требующий утилизации, в отличие от окурков, пакетов, бутылок и т.п. Если вы так сильно переживаете за экологию, то вам лучше начать с себя. Зайдите в любой подъезд, особенно в спальных районах, там такой срач, что надо стаю собак заставлять лет 10 ходить в одно место. Это тоже они виноваты? Пусть каждый отвечает за свои поступки. На сегоднешний день существует проблема бездомных собак, которую почему то никто не хочет решать. Хотя они могут реально создать намного больше проблем. И это никого не волнует.  P.S. В развитых странах, а не белой "попуасии", нет такого понятия как бездомные собаки (животные), там общество несет ответственность за это.

  Анонім reply Анонім

  В нас також суспільство несе відповідальність за бездомними псами у вигляді сплати податків, які витрачаються на псів, яких викинули їх хазяї, коли вони для них стали не такими коханими

  Анонім reply Анонім

 • Анонім

  в моєї знайомої так дитина заразу якусь підчепила, у пісочниці. Все через ваших собак. Не тямите що з ними робити, то не заводьте

  Анонім reply Анонім

  Навчи дитину не їсти лайно на вулиці і мити руки. Почитай щось сама про гігієну, бо діти копіюють поведінку. Не хочеш займатися дитиною не заводь, або як не вистачило мізок зробити аборт, то здай у притулок там хоча б вони виживуть, поза такою "турботою".

  Анонім reply Анонім

  Ти намордника своєму псу начепи і собі на всякий випадок також

  Анонім reply Анонім

  Ти б краще про дитину думала, а то усе свої збочення пропагуєш, як так кортить то ходи у наморднику та хочь не при дітях.
 • Анонім

  Людина є частиною природи, і існувати відокремлено не може. Це стосується тієї причини чому  газони і дитячі майданчики знаходяться на природі. Дерева  Пташки котики і навіть собачки це теж частина природи, як що хтось не знає. Най головніший аргумент, що закидають власникам собак це екскременти на газонах , або ще дужче екскременти на дитячому майданчику. Але небажання розібратись у питані приводить до подібних публікацій, які є маніпулюванням громадської думки. Чому не наведено жодної позиції власників собак? Я є власником собаки і з упевненістю можу стверджувати що ми (собаководи) нормальні люди і спеціально не приводним тварину щоб нагладила на дитячий майданчик. Люди ви хоча б зрідка використовуєте мізки ? Що це за журналіст який педалює цю думку? Здогадайтесь звідки беруться екскременти на дитячих майданчиках? Немає більше варіантів окрім як собаки яких,здебільшого, вигулюють у зелених зонах або з технічних  боків житлових споруд, що не протерічить ні закону ні санітарним нормам. От раптом кудись поділись зграї котів і бродячих псів, так? Звісно, простіше перекласти усю провину на тих хто піклується про тварину , робить їй щеплення  і проводить регулярну дегельмінтизацію. На того хто несе відповідальність за поведінку тварини, за її стан. Саме вони вині, саме на них потрібно відкрити полювання?  Що далі, штрафувати , зобов’язувати чи може спалювати на кострищах ? А потім  знищить усе живе навколо щоб не гадило, так по вашому? Дебіли.

  Анонім reply Анонім

  Знищимо усе, що створює незручності і загрожує життю людини

  Oleh Skalinskiy reply Анонім

  Якби ти збирала гімно від своєї собаки в пакетик і викидувала в смітник, такої проблеми б не було! Не раз наблюдав як тобіподібні вигулюють пса в пісочницях де мали б гратись маленькі дітки та не прибирають за своїми собаками. Не такі вже ви добрі, а дійсно хворі на голову зі свїми псами!

  Анонім reply Oleh Skalinskiy

  ОлеХ ти тупий? Чи ти думаєш шо купа котів що лазять навколо їдять райдугу і какають метеликами? Чи можливо 100% котів що випускають (самостійно гуляти) кошатники перестали бути заражені токсоплазмозом? Певни та пані що пише на початку"сама маю кішку, але з собаками потрібно щось робити

  " хвора у особливо гострій формі бо токсоплазмоз здатен викликати шизофренію що маботь і у тебе. Тоб то Практично усім собакам роблять щепленя і профілактику гальмінтів  а ти чув щоб котам таке хочаб хтось робив? Або мишам , чи пташкам чи комахам ? Та ця живність теж, по твому, какає метеликами.Ще раз повторюю для тих хто в танку: Основна причина лайна у пісочницях це коти. Лайно на афальті це іньші безпритульні тварини. Люди ви ж самі розводити зграї собак у дворах на строй майданчиках у гаражних масивах і на базарах. Цими тваринами ніхто не опікується, але ж мля вині власники собак що їх вигулюють . Ти олень ОлеХ.

  Анонім reply Oleh Skalinskiy

  Навіщо ви гамно свого пса у смітник викидаєте? Деякі люди харчуються у смітниках. Маю на увазі безхатченків. Інші люди з цих урн сміття забирає. Маю на увазі прибиральників. А ви їм такийсюрприз у пакеті дирявому підкладаєте. Зберіть той пакет, покладіть собі у кишеню і вдома викиньте в унітаз. Не зручно? Ну якщо не зручно, то іншого разу задумаєтесь чи потрібно заводити у квартирі тварин, особливо псів.

  Анонім reply Анонім

  Ох ти ж який турботливий. Ти тупий троль. Від лайна пса через тиждень нічого не лишиться а газоні ще й травичка стане краще. А ось від твого, коли ти вирішиш заляти баньки оковитою на природі, ще не одне століття земля буде оговтуватись. Розуй очі і подивись що навкруги біля тебе: купа недопалків і пластикового хламу. Поглянь на звалище що у 5хв від тебе.

  Анонім reply Анонім

  Так давайте усі срати на газоні, щоб травичка гарна була

  Анонім reply Анонім

  У принципі, такі роблять хто бажає покращити травичку, це  називають "внесення добрив".
 • Анонім

  Люди серуть у туалетах, то нехай і пси там сруть. Навіщо пса вести на вулицю срати? Повітрям нехай дихає, а сере пес нехай в туалеті дома чи іншому туалеті, де можливо.

  Анонім reply Анонім

  А голуби най сруть тобі на макітру так, голубе?

  Анонім reply Анонім

  Голуби не домашні птахи. У них немає дому.

  Анонім reply Анонім

  Так і не у всіх псів котів і ще багато яких тварин є людська домівка, їм що у собі тримати?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
15:36 Заступник Симчишина особисто прийматиме громадян: де та коли 14:55 Далекобійник з Хмельниччини задушив свою пасажирку та викинув тіло у хащі, – поліція 14:09 На Хмельниччині шукають поліцейських у службу освітньої безпеки: що пропонують 13:37 У Летичеві поліція зупинила п'яного водія скутера Від читача 16:37 У КНП "ХОССЦ" відновили кровопостачання ніг капітану-техніку однієї з військових частин ЗСУ 13:08 Ексголова Хмельницької РВА Катеренчук знайшов роботу в Києві 12:33 У Хмельницькому родини загиблих поліцейських отримали відзнаки Президента 12:03 На Хмельниччині поліцейські затримали замовника вбивства конкурента 11:32 У Хмельницькому відбувся круглий стіл до Всесвітнього дня біженців 11:01 На Хмельниччині рятувальники витягли тіло чоловіка з водойми 10:35 Протягом доби на Хмельниччині ліквідували 10 пожеж 21:39 Рідним загиблих захисників з Шепетівщини передали державні нагороди 21:21 У боях полягло двоє воїнів з Хмельниччини. Хто вони 20:47 Терапевти Хмельницького: хто має найбільше пацієнтів і з ким можна укласти декларацію 20:04 Поринути в історію затопленого міста: чим цікавий музей-скансен на Бакоті photo_camera 19:26 На Хмельниччині суд відібрав у власників 15 ділянок землі: яка причина 18:48 Військовим з Хмельницького потрібен генератор на фронті: як задонатити 18:04 На Хмельниччині військовий після реабілітації склав іспити в автошколі для людей з інвалідністю 17:25 У центрі Хмельницького буде платне паркування (СПИСОК ВУЛИЦЬ) 16:55 На дахах трьох поліклінік у Хмельницькому встановили сонячну електростанцію
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up