Хмельниччина - п’ята область в Україні, де має запрацювати “Поліцейський офіцер громади”. Презентувати проект приїхав керівник Нацполіції Сергій Князєв. До Хмельницького він завітав сьогодні, 15 серпня. Розповідав про все в приміщенні Хмельницького університету управління та права імені Л. Юзькова.
Це той самий дільничний. Однак у своєму підпорядкуванні він має не кілька дільниць, а одну об’єднану територіальну громаду. Він проживатиме на її території і звітуватиме про свою роботу не лише перед керівництвом, а й перед мешканцями ОТГ. У нього буде службовий автомобіль та планшет. Для спілкування з керівництвом йому не потрібно буде їхати до обласного центру. Дії офіцера контролюватимуть дистанційно.
Функції у представника правопорядку будуть розширені. Голова Нацполіції пояснив, що офіцер буде одночасно захисником, помічником та другом. До нього можна буде звернутися з будь-якими питаннями і він прийде на допомогу.
Офіцер громади забезпечуватиме порядок лише на своїй дільниці, він не буде відволікатися на інші дільниці. Він буде частиною громади. Проект покликаний наблизити поліцейського до людей. Зараз дільничний охоплює кілька дільниць і люди його бачать на прийому раз на місяць. Ми хочемо це змінити, він буде не десь там, а поруч, - пояснив Сергій Князєв.
Людина “з вулиці” до програми потрапити не може. Вона розрахована на вже існуючих правоохоронців. Будь-який офіцер, може перейти зі своєї посади на новостворену.
Для цього потрібно:
Перш за все, до участі у проекті заманюють зарплатою. Вона буде стартувати від 13 тисяч гривень. Крім цього, після призначення, офіцерам гарантують повне технічне забезпечення, службовий автомобіль та планшет. А також безкоштовне житло по місцю служби.
Якщо ОТГ охоплює кілька селищ та має велику кількість населення, порядок на ній будуть забезпечувати кілька офіцерів. Голова нацполіції повідомив, що подібний проект на Хмельниччині планували розвинути ще в 2015 році. Однак на той час такої можливості не було через технічну неспроможність.
Зараз ми можемо 100% забезпечити кожного офіцера, який буде працювати в ОТГ. Якщо, до прикладу, в Меджибожі треба 5 офіцерів ми відправимо туди 5 офіцерів на п’ятьох автомобілях і повністю їх забезпечимо технічно. Вони не поїдуть із Меджибожа в Летичів щось охороняти, бо вони будуть відповідати лише за Меджибіж. В них буде сучасне оснащення, їм навіть видадуть прилади за допомогою яких можна буде на місці виносити штрафи. Також додатково нададуть засоби допомоги в екстрених ситуаціях від бензопили до медичних матеріалів першої допомоги, - зазначив голова Нацполіції.
Щоб стати офіцером територіальної громади потрібно заповнити анкету на сайті Нацполіції та пройти два етапи відбору.
Перший – тестування. На якому оцінять загальні навички кандидатів (рівень логічного та аналітичного мислення) та знання законодавства.
Другий - особисте інтерв’ю зі спеціальною комісією.
Ті, кого обере комісія, протягом двох з половиною місяців пройдуть спеціальний підготовчий курс.
При цьому, на період навчання, за ними обіцяють зберегти посаду та поточну зарплату.
Проект реалізують за підтримки американського уряду. Відтак додаткове фінансування на його реалізацію надійде із-за кордону. Долучитися до проекту вже виявили бажання 35 ОТГ Хмельниччини. Свою участь вони скріпили підписаним меморандумом.
Детальну інформацію про проект можна прочитати ТУТ.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.