Перед тим як забирати кров, у лабораторії беруть кров з пальця та визначили її групу. Інформацію заносять у базу даних станції. Також у донора цікавляться його станом здоров’я, питають чи він ситий, чим хворів і чи не вживав алкоголь напередодні.
- Перед здачею крові обов’язково потрібно поїсти, бо кров має бути сита, поживна, - каже завідуючий донорським відділом Юрій Джура. - Багато хто не снідає, а кому потрібна голодна кров. Бажано не вживати жирного та молочного. До Дня донора потрібно готуватися завчасно.
Для лікарів є важливий зовнішній вигляд потенційного донора, адже по шкірі та настрою можна визначити болячки. Також контролюють здачу крові безхатченків та людей, які перебували у тюрмі.
Начальник сектору карного розшуку лінійного відділу міліції Андрій Дерев’янко (28) здає кров восьмий раз. Рідних та близьких не агітує.
- Зробив чергову добру справу, - каже чоловік. – Я здав кров не як працівник міліції, а як людина.
Олексій Нечаєв (29) останній раз здавав кров три місяці тому. Чоловік відновив сили та прийшов знову. Він впевнено заявляє, що не боїться голки і радий допомогти тим, хто потребує крові.
- Для недоношених дітей здаю кров, - каже Олексій Нечаєв . – Якщо є можливість допомогти дитині, чому б і не долучитися? Я ніколи не хворів інфекційними захворюваннями, тому я підійшов.
- Я регулярно здаю плазму, з неї виготовляють медичні препарати, які потім дають вагітним, які мають загрозу викидню, - каже Ольга Лабай (41). - Протягом місяця після здачі їм фрукти та п’ю компоти. Я вже звикла до голки, тому не боюся, але спочатку було страшновато.
Хмельничанин Ярослав Тарнавський на голку у ручі дивитися не хоче. Чоловік ще не звик до процедури, адже прийшов у станцію переливання крові вдруге.
- Почуваю себе нормально, спочатку було трішки лячно, - каже Ярослав.
Для чоловіків нормально здавати кров 5 разів на рік, для жінок – 4 рази на рік. Процедура займає 5-7 хвилин. До кожного донора є свій індивідуальний підхід.
- У кожного донора беремо зразки крові для того, щоб визначити чи придатна вона для застосування, - каже реєстратор Людмила Петрівна. - 18 мілілітрів в дві пробірки для аналізу. Визначаємо групу крові, резус, гепатити, ВІЛ та інфекційні захворювання. Якщо аналізи гарні, значить кров придатна для використання. За один раз можна взяти максимум 450 мілілітрів.
Найкраща кров у людей в період розквіту тіла – з 29 до 40 років, проте приймають у людей з 18 до 60 років.
До звання почесного донора потрібно здати кров 40 разів, для заслуженого – 100. Це можна робити не частіше одного разу на два місяці.
Здати кров можна з 8:00 по 13:00 у Хмельницькій обласній станції переливання крові по вулиці Сковороди, 29.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.