До традиційних символів німецького Великодня відносять пасхального зайця та вінок.
Тут вважається, що святкові яйця несе пасхальний заєць, а не курка. Напередодні свята він буцімто ховає їх від дітей, а на Великдень малеча з радістю їх шукає.
Ще одним важливим елементом цього свята є вінок. Його вивішують на вхідні двері або вікна і оздоблюють квітами, які розпустились гілками. Їх освячують в церкві, а згодом обвішують солодощами, фруктами та стрічками.
Однією з основних традицій свята є підкидання шоколадних яєць. Діти кидають їх у повітря, чиє пасхальне яйце першим впаде на землю, той програв.
Також під звуки дзвонів у Великодню неділю жителі Франції мають звичай цілуватись та обійматись.
А от в Італії шоколадні яйця не підкидають, а дарують одне одному. Причому не прості, а в золотих обгортках. В їх середині італійці ховають цікаві сюрпризи.
Великодні традиції в цій країні стосуються і святкових страв. Класичною є “Colomba Pasquale”. Це солодкий хліб із дріжджового тіста з родзинками та мигдальними горіхами.
До Великодня голландці прикрашають свої будинки. Зазвичай це гірлянди, квіти або свічки із зображенням курчат, яєць та зайців.
Важливим атрибутом є великодні гілки. Їх ставлять у вазу і наряджають усілякими прикрасами.
Щороку жителі цих країн вибудовують на головних площах свого міста піраміди з фарбованих яєць. Найбільші з них можна побачити у Вільнюсі.
А от щодо святкового столу, то більше уваги тут приділяється його оздобленню, аніж меню. Головним атрибутом є солом'яне опудало птаха. Таким чином місцеві жителі вшановують пам’ять покійних родичів.
У Великодню неділю місцеві жителі зливаються в один потік і йдуть до центральної площі міста. Там традиційно спалюється солом'яне опудало Іуди. Після цього обряду всіх пригощають солодкою випічкою.
А дівчата в цей день ворожать на судженого. Молодиці сплітають з пальмового листя вінки і пускають їх по воді.
Найцікавіша традиція відбувається у чехів в пасхальний понеділок. Чоловіки ходять з плетеними вербовими прутами і шмагають ними дівчат.
Коріння цієї традиції тягнуться ще з язичницьких часів. За переказами, такий обряд допомагає жінкам залишатись молодими і красивими, адже так їм передається сила і свіжість молодої гілки.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.