На відміну від дорослих дітлахи мають не досконалу систему терморегуляції. Їх шкіра не підготовлена до холоду та сильного вітру. Як наслідок, часті обмороження та переохолодження. Саме тому в зимовий час лікарі радять уважно слідкувати за харчуванням та дозвіллям малюка.
Як вберегти дитину від морозу журналісти vsim.ua. дізнавалися у досвідчених матусь та кваліфікованих спеціалістів.
- Взимку обираю теплі шерстяні речі, натуральні шкарпетки із шерсті, такі ж штанці і кофтинку, - розповідає Наталія. Шапка теж з бавовни і шерсті з закритими вушками. Взуття тільки із натуральних матеріалів.
- В зимовий період особливо слідкуємо за харчуванням. Перед виходом на вулицю, обов’язково суп або кашка. Для зміцнення імунітету даю трішки цибулі. Пʾємо багато рідини: чаї, компоти, морси, - пояснює жінка. Одягаємося зручно, щоб не перегріватися і не потіти. На прогулянку беремо додаткові рукавички.
- Шия і вушка на морозі мають бути закриті. Тому одягаємо теплий шарф і шапку-шолом. Замість перчаток – рукавички. Вмиваємося лише теплою водою за годину до виходу, використовуємо зволожуючий крем, щоб шкіра не обвітрювалася і не перемерзала. Слідкуємо, щоб ніжки були в теплі, обираємо мʾяке та вільне взуття. Ввечері робимо ванночки для ніг та масаж зігріваючим кремом.
Аліна Бакалець, лікар-дерматолог
- Для того, щоб запобігти негативних реакцій на холод, алергій та дерматитів потрібно перед виходом на вулицю використовувати зволожуючі засоби у вигляді крему, мазі або звичайного вазиліну. Наносити на відкриті ділянки шкіри, тобто обличчя, ручки за 20-30 хвилин перед виходом на вулицю. Крім того обов’язково носити рукавички, шапку, захищати шарфом обличчя при температурі нижче ніж +3ᵒ,+4ᵒ. Додатково зволожувати шкіру протягом дня. Це може бути або дитячий крем або спеціальна косметика. Також зволожувати шкіру потрібно після купання. Купатися в період холодів треба рідше. В осінньо-зимовий період є тенденція до сухості шкіри, в цей час менш інтенсивно працюють потові та сальні залози. Центральне опалення випаровує вологу з шкіри, і все це сприяє тому, що страждає спеціальна жирова плівочка – ліпідна мантія. Тому її потрібно відновлювати спеціальними зволожуючими процедурами. Щоденний душ – це не про зиму. Митися потрібно без мочалки, використовувати делікатні гіпоалергенні дитячі засоби для душу.
Олена Біланюк, педіатр
- Діткам, які відвідують дитячі садочки, школу, необхідно тепло одягатися та збалансовано харчуватися. Їсти побільше свіжих фруктів. З немовлятами можна гуляти до - 10ᵒ морозу і не більше години або по пів години два рази на день. Якщо температура нижча за -10ᵒ, то краще пересидіти цей час вдома, щоб уникнути переохолодження. У візочках малята менш рухливі, тому швидше замерзають. Крім цього діток потрібно правильно одягати: одноразовий підгузок і нижня білизна (боді або комбінезон), далі: тепла кофтинка, штанці і шкарпетки. Під зимову шапочку потрібно одягати тоненьку бавовняну. Поверх «вуличний» комбінезон.
Ірина Герасимяк, педіатр
- Одяг має бути теплий багатошаровий, але не тісний. Це стосується і взуття, дитина має вільно рухати пальчиками. Для білизни і кофтинок обирайте натуральні тканини: хлопок або шерсть. На морозі сильно перемерзають руки. Одягайте діткам теплі та стійкі до вологи рукавички. Щоб вберегти шкіру обличчя та рук, використовуйте крем на основі тваринних жирів.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Pavel Kondrashov
Fiona Fiona
Антон
Мы ходим гулять в морозы, одеваем дочь просто в теплые вещи - выбираем их здесь https://shafa.ua/ большинство вещей - зимних с шерсти и хлопка. И лучше гулять в морозы, чес в слякоть.