Міська виборча комісія оголосила 42 кандидатів переможцями виборів до міськради.
Вони належать до п’яти партій.
Розповідаємо, як виглядатиме нова міська рада.
Міська виборча комісія оголосила список кандидатів, яких визнали переможцями виборів до міської ради. У переліку — 42 людини, які представляють 5 політичних сил. Серед них є народний депутат Сергій Лабазюк, для якого суміщення посад у радах заборонене. Через це він має визначитися, у якій раді займати місце. Не виключено також, що й інші переможці виборів не захочуть ставати депутатами. Тому список людей, які складуть присягу депутата міської ради, може бути іншим.
А поки ми підготували для вас аналіз списків переможців. З нього ви можете дізнатися про те, хто які статки та доходи має, хто був депутатом раніше та змінював партійність. Також ми проаналізували вік, стать, освіту, рід занять та партійність переможців виборів.
Вік:
наймолодша — Анастасія Ярова (26 років, «Команда Симчишина»)
найстарша — Людмила Головко (61 рік, «Команда Симчишина»)
від 26 до 35 років — 18 депутатів
від 36 до 45 років — 15 депутатів
від 46 до 55 років — 6 депутатів
від 56 до 65 років — 3 депутати
Зазначимо також, що Анастасію Ярову обрали депутатом міської ради на минулих місцевих виборах — 2015 року. Тоді вона також була наймолодшим депутатом — на момент обрання їй був 21 рік.
Стать:
чоловіки — 26
жінки — 16
Рід занять:
фізичні особи — підприємці та самозайняті особи — 16
працівники органів місцевого самоврядування — 6
працівники приватних фірм, за виключенням медиків — 6
працівники закладів охорони здоров’я — 5
працівники комунальних підприємств та установ, за виключенням медиків — 4
працівники закладів освіти — 2
народні депутати та помічники — 2
працівник органу МВС — 1
Освіта:
вища — 40
загальна середня — 2 (Віталій Діденко, Олег Яницький)
Партійна приналежність:
не члени партії — 30
члени партії — 12, в тому числі:
«Команда Симчишина» — 5
«Батьківщина» — 4
«Європейська солідарність» — 1
«За майбутнє» — 1
«Слуга народу» — 1
Серед обраних депутатами є 12 людей, які є депутатами міської ради старого скликання. Серед них 11 змінювали партійну приналежність після 2015 року. Тільки Олександр Скочеляс тоді балотувався від «Батьківщини», у цій же партії залишився та від неї балотувався 2020 року.
Віталій Коліщак пройшов у раду в 2015 році від «Самопомочі», пізніше став позафракційним, а на вибори 2020 року пішов від партії «За майбутнє». Від «Самопомочі» в 2015 році балотувався й Віталій Худецький, пізніше він долучився до «Батьківщини» й від неї ж пішов на вибори 2020 року. Переглядайте у таблиці імена всіх «старих нових» депутатів, їхні фракції в 2015 році, в жовтні 2020 року та очікувані фракції після формування нового складу ради.
В Олександра Василишина вказаний прочерк, оскільки він увійшов до складу ради після 2015 року.
Кожен депутат місцевої ради повинен подати електронну декларацію, де має вказати інформацію про доходи, статки та майно. Але це можна зробити після складання присяги. Втім, декларації частини майбутніх депутатів вже є у вільному доступі. Все через те, що вони раніше були чиновниками, депутатами або іншими посадовцями, які зобов’язані подавати декларацію.
Ми проаналізували найсвіжіші наявні декларації 24 новообраних депутатів та переглянули їхні доходи та заощадження. При цьому не враховували народного депутата Сергія Лабазюка. Отож, найбільший дохід минулого року мав Віталій Коліщак із «За майбутнє» — понад 1,8 мільйона гривень. На другому місці за доходами — Сергій Костецький з тієї ж партії (понад 1,2 мільйона). Третє місце посідає Олександр Василишин («Європейська солідарність») — понад 1 мільйон гривень. При обробці даних не враховані доходи членів сім’ї. Детальніше у таблиці.
Серед 24 новообраних депутатів заощадження мали 13. Найбільша сума — у Юрія Вавринюка з «Команди Симчишина». Він задекларував понад 25 мільйонів гривень. Скромніші статки у Сергія Золотухіна («Європейська солідарність») — понад 3,3 мільйона. На третьому місці — Сергій Болотніков («Команди Симчишина»). Його заощадження — майже 2,8 мільйона. При обробці даних не враховані доходи членів сім’ї. Заощадження у валюті перераховані у гривню за курсом НБУ станом на 10 листопада. Детальніше у таблиці.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.