Що означає рішення Конституційного Суду про декларування та які можуть бути наслідки

Що означає рішення Конституційного Суду про декларування та які можуть бути наслідки
Засідання Конституційного Суду — ілюстративне фото
  • Судді скасували цілий ряд норм щодо декларування.

  • Також суттєво обмежили повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції.

  • Пояснюємо детально, що сталося, які можуть бути наслідки та що про це кажуть хмельницькі активісти.

Конституційний Суд скасував ряд законодавчих норм щодо протидії корупції. Зокрема, йдеться про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, вільний доступ до декларацій чиновників та перевірку цих документів Національним агентством з питань запобігання корупції.

Серед наслідків рішення суду називають загрозу скасування безвізового режиму з ЄС та припинення співпраці з МВФ. Нагадаємо, що раніше ми неодноразово готували матеріали про майно, статки та доходи чиновників Хмельницького. Якщо рішення суду залишиться чинним, ми більше не зможемо вас про це інформувати. Пояснюємо детально, що вирішив Конституційний Суд, які це матиме наслідки та що про все це думають хмельницькі активісти.

Рішення суду та його обґрунтування

До Конституційного Суду звернулися 47 народних депутатів з фракцій партій «Опозиційна платформи — За життя» та «За майбутнє». Вони вимагали скасувати окремі положення закону «Про запобігання корупції» та Кримінального кодексу в частині подання чиновниками декларацій, їхньої перевірки та відповідальності за неправдиву інформацію.

Авторизуйтесь і читайте 5 статей безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "vsim.ua". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Ми віримо в те, що незалежна журналістика, як і всяка праця, заслуговує на справедливу оплату. Підпишіться на один з трьох преміум-пакетів та читайте всі найкращі статті. А пять статей щомісяця ви зможете прочитати безкоштовно після авторизації.

redactor
Максим Фарина,
Головний редактор vsim.ua
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up