Один із наймолодших вишів: історія Хмельницького університету управління та права

Один із наймолодших вишів: історія Хмельницького університету управління та права
  • Заклад вищої освіти заснували 1992 року.

  • Раніше він був філією Одеського відкритого університету.

  • 2019 року йому надали ім’я Леоніда Юзькова.

Хмельницький університет управління та права існує вже 32 роки. Наразі тут діє три факультети: юридичний, управління та економіки та публічного управління. Всього 12 кафедр. Навчається понад 2 000 студентів. Розповідаємо історію заснування вищого навчального закладу. 

Від філіалу до державного університету 

Раніше ХУУП був лише філіалом Одеського відкритого університету. Історія становлення самостійного вищого навчального закладу почалася 21 вересня 1992 року – коли рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради було створено Хмельницьку філію Одеського відкритого університету. Тут працювали викладачі з Хмельницького та Києва, почали створювати перші кафедри, набирати студентів й формувати навчальну програму. За три роки заклад вже отримав статус державного й почав набирати студентів на бюджетні місця. У 1995 році постановою Кабінету Міністрів України був створений Хмельницький інститут управління і права – тоді й отримав статус державного закладу. 

У 2000-х викладацький штат поповнили першими випускниками ВНЗ. А у 2004 році  заклад пройшов акредитаційну та атестаційну комісії й був реорганізований в Хмельницький університет управління та права. Це стало значним поштовхом для розвитку ВНЗ: відкриваються нові спеціальності різних освітніх рівнів, викладачі захищають докторські та кандидатські дисертації. 

Відео дня

Із 2009 року університет відкриває все більше нових спеціальностей бакалаврату, магістратури, аспірантури та докторантури. Тоді на двох факультетах діяли 12 кафедр, юридична клініка. Студенти та юрисконсульти надавали безкоштовні юридичні послуги малозабезпеченим верствам населення. 

У 2019 році Хмельницькому університету управління та права присвоюють ім’я Леоніда Юзькова – першого Голови Конституційного Суду України. Тоді ж вищий навчальний заклад одержав доступ до міжнародних наукових баз даних Scopus та Web of Science за кошти держбюджету. 

Сучасний ХУУП 

Наразі у Хмельницькому університеті управління та права діє три факультети: юридичний, управління та економіки, публічного управління та адміністрування. Що стосується останнього – такий є лише в ХУУПі й на магістратурі там готують фахівців для органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Всього – 12 кафедр. Є такі напрямки, як міжнародне право; фінанси, банківська справа та страхування; туризм і рекреація; соціальне забезпечення; філологія (германські мови та літератури) й інші. 

Студенти ВНЗ проходять практики та стажування у Верховній Раді України, Кабінеті Міністрів України, Конституційному Суді України, місцевих органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування, судових і правоохоронних органах.

ХУУП налічує 5 навчальних корпусів, наукову бібліотеку, юридичну клініку, студентський гуртожиток та гуртожиток готельного типу «Енеїда», база відпочинку імені Сергія Мацишена в селі Пирогівці Хмельницького району. 

Читайте також: 

Спочатку був просто факультет: історія Хмельницького національного університету

Понад 100 років роботи: історія Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії

Після МСЕК візьмуться за ректорів? Ми перевірили статки керівників хмельницьких ВНЗ

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (6)
  • Анатолій

    Заклад для мажорів і їхніх батьків
  • Юрий Белоусов

    Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова
  • Анатолій

    Він був зроблений для таких як гройсман ітд платили гроші получали дипломи доривались до корита прокурори інваліди депутати чиновники їхні діти всі хто там навчався біля корита хотя для людей нічого не зробили тільки зробили ще більшими кріпаками

    NatA reply Анатолій

    Цікаво яку ви освіту маєте!?

    Гарний університет,хороша база,гарні викладачі,гарні гроші...Що не так.

    Особисто я,закінчила цей університет,хоч і не працюю юристом,та все ж, захистити себе та свою сім'ю здобутими знаннями можу...

    Тому,тут вже в кого які пріорітети і можливості.

    Не подобається-оберайте інший заклад.

    До слова,перегляньте ціни на навчання в пед.академії,тоді напишете кому там вже навчатись!

    Анатолій reply NatA

    Ви знаєте освіта в мене вища хотя в дописах за граматикою не слідкую якщо Ви кажете що це гарний учбовий заклад чому люди які його закінчили його і давши присягу народові ставши прокурорами суддями депутатами держ службовцями поміщались на грошах і владі прокурори при непогані зарплаті стали інвалідами крупи кришують корупцію мають непогані статки депутати приймають антинародні закони теж обросли статками і всі вихідці з Юськова який Ви хвалите яке має право депутат з юр освітою голосувати за антинародні закони де Конституція чому не служать вони і їхнІ діти чому простих людей виловлюють як скот ТцК чому багаті  і ті що при владі багатіють  а прості люди як раби де земля всім а не олігархам і обраним які доривались до корита і забули свої передвиборчі обіцянки чому в одних пенсія 3т які пропадали все життя в обраних50т 100т навіть380т які сиділи в теплих кабінетах і обслуговували олігархів і владу чому зарплата в простого 8-10т на руки 6-8т в тих хто коло корита 50-450т і більше чого  такий розрив що вони таке роблять чому проста людина не зможе навіть звернутись в суд судовий збір 750грн послуги адвоката Ви знаєте самі розцінки якщо Ви вчились в Юзькова якщо не знаєте зверніться наприклад до Місяця і результат зарплата 8т на руки6т в день200грн що прості людині робити як себе захистити якщо заболів став інвалідом і мусиш заплатити крупі за ніщенську подачку в 2-3т гр пенсії або здохнеш дома взагалі без нічого так як такі як Ви вихідці з Юзькова грамотні юристи прийняли такі закони що така як крупа і самі депутати прокурори яким вона робила групи не понесуть ніякого покарання вот така демократія і справедливість основна маса людей повинна пахати платити податки щоб олігархи і влада яка їх обслуговує жила багатіючи а люди раби які не мають нікуди звернутися тому що ті хто повинен їх захищати самі корупціонери хотя получають непогану зарплату з податків

    Анатолій reply Анатолій

    Ви знаєте діти простих Українців теж закінчують університети і вчаться своїм розумом здають все своїм розумом сесії самі пишуть дипломні але навіть освіта в нас така що якщо студент не платить його стараються завалити і дитина простого Українця яка вивчелась своїми знаннями і отримавши диплом магістра державі не потрібна тому що в депутатів прокурорів ітд є свої діти часто тупенькі але теж з дипломами які не вчились а платили і  їхні впливові батьки пропихують до корита як та сама крупа і вони дожили на Державу і на людей Бабло  і влада оце смисл їхнього життя а прості люди для них лохи яких треба подоїти

keyboard_arrow_up