Кіхлики і тюлеві баби: підбірка рецептів традиційних проскурівських страв

Кіхлики і тюлеві баби: підбірка рецептів традиційних проскурівських страв
  • Проскурівська кухня відрізнялася від традиційної подільської.
  • Які страви готували місцеві господині десятки років тому?
  • Підготували для вас підбірку рецептів.

Проскурівська кухня - це мікс елементів традиційних страв різних народів. Наприклад, єврейського і польського. І це не дивно. Саме це населення входило до складу Проскурова. Згадаймо поляків, які населяли Гречани. Або заможних євреїв, у чиїй власності перебувало чимало місцевих будинків. 

Запозичували страви з інших регіонів міщани і дворяни під час своїх поїздок. Причому переймали не лише рецептуру, а й навіть назви страв, часто перекручуючи їхнє звучання чи зміст. В результаті - утворилася так звана проскурівська кухня. Вважається, що вона відрізнялася від традиційної подільської. Про все це йдеться в архівних документах, що зібрані в матеріалах І міжнародної наукової історико-краєзнавчої конференції “Місто Хмельницький в контексті історії України”.

Пропонуємо рецепти деяких проскурівських страв. Якісь із них були обов’язковими на святковому столі. А якісь - частиною повсякденного життя. Усі зібрані страви готували в Проскурові від початку 20 століття до 1970-х років.

Авторизуйтесь і читайте 3 статті безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "vsim.ua". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Ми віримо в те, що незалежна журналістика, як і всяка праця, заслуговує на справедливу оплату. Підпишіться на один з трьох преміум-пакетів та читайте всі найкращі статті. А три статті щомісяця ви зможете прочитати безкоштовно після авторизації.

redactor
Максим Фарина,
Головний редактор vsim.ua

keyboard_arrow_up