Безкоштовні послуги для військових ЗСУ у Красилові: які зараз доступні

Безкоштовні послуги для військових ЗСУ у Красилові: які зараз доступні
  • У центрах життєстійкості ветеранам надають психологічну допомогу. 

  • У Красилові безкоштовно військові можуть пройти курс реабілітації. 

  • Розповідаємо деталі.

Встати на ноги та справитися із наслідками війни. У Красилові на Хмельниччині є змога для ветеранів та чинних військовослужбовців отримати професійну допомогу: як фізичну, так і психологічну. Таку надають й у Красилівській громаді. Розповідаємо детальніше. 

Спортивно-реабілітаційний центр 

Цей заклад у Красилові відкрили ще у 2021-му. Проєкт вартував 52 мільйони гривень в рамках «Великого будівництва». Частково фінансувався й з міського бюджету. Один з основних напрямків – басейн. Ним можуть користуватися як красилівчани, так і гості міста. З початком повномасштабного вторгнення тут підготувати спеціальну програму реабілітації для українських захисників. Щосереди автобусами підвозять військовослужбовців та ветеранів, які протягом двох годин мають змогу позайматися: відвідати басейн, спортзал та поспілкуватися з психологами. Директор закладу Андрій Базюк розповів: бували випадки, коли військові, які після фронту переставали говорити, знову повернули свою комунікабельність завдяки спілкуванню з спеціалістами. 

Відео дня

– Бували такі результати, що коли з ними позаймаються психологи, хлопці не розмовляли від тих травм. Абсолютно. Приходили і починали спілкуватися. Щосереди на 10 ранку до нас приїжджають військовослужбовці: вони з’їжджаються з усієї України. Безкоштовно. Заняття тривають близько двох годин. Вони займаються плаванням і ходять до спортзалу. Вже два роки таке проводимо. Приїжджають десь автобус з 30 чоловік на один сеанс, – розповів Андрій Базюк. 

Заразом тут є й гідромасажна ванна. За словами масажистки Вікторії Яцкевич, ця годинна процедура має значний вплив на здоров’я людини й серед військових дана послуга теж популярна. Звісно, захисники можуть скористатися нею безкоштовно. 

– Покращує роботу серця, активізує обмін речовин, виводить шлаки і токсини з організму людини, покращує психологічний стан, покращує тонус шкіри, виводить зайву воду з організму. В Красилові таких ван більше немає, – каже масажистка Вікторія Яцкевич. 

Є можливість отримати і психологічну підтримку. Лікарка-логопед Марина Снігур каже: допомагають не лише самим військовим, але й їхнім сім’ям. 

– Це ПТСР, нерозуміння військовослужбовцями проблем в сім’ї. В нас була група психологічної підтримки дружин, ми допомагали дружинам зрозуміти своїх чоловіків: коли адаптуватися їм коли вони вони приходять зі служби додому 

Центр життєстійкості 

Наразі на Хмельниччині працює шість Центрів життєстійкості: в обласному центрі, в Кам’янці-Подільському, Волочиську, Городку, Летичеві та Красилові. Останній запрацював в громаді у травні 2024-го. За цей час тут надали понад 2 500 послуг. Люди безоплатно можуть отримати допомогу різного характеру, переважно - психологічну. Працюють тут як індивідуально, так і групах. Звертаються й військовослужбовці. Одним з них є ветеран Максим. Чоловік служив на контракті, у листопаді 2022-го звільнився зі служби. Розповів: рідні почали помічати у ньому зміни, адже раніше чоловік був життєрадісним й спокійним, а після повернення з війни став агресивним й почалися проблеми зі сном. 

– В мене просто відбулася така ситуація, що вдома я залишився сам, мої всі пороз’їжджалися. Я лежу і на мене, таке відчуття, наче стіни почали давити, якийсь страх проявився, я навіть тоді не розумів від чого він, цей страх. Я дзвоню до своєї дівчини, щоб вона приїхала додому, поговорив з нею і сказав, що певне що піду до психолога. Вони мені з мамою давно говорили, щоб я звернувся до психолога, бо мама казала, що як я повернувся з війни – то дуже сильно змінився, але я не хотів цього розуміти, хотів сам якось справитися. Це довгий період час, певне, що рік десь пройшов, – поділився ветеран Максим. 

Чоловік приходить на консультацію до психолога раз на тиждень. І так уже протягом року. Раніше з даним спеціалістом працював в рамках іншого проєкту, тепер отримує допомогу в Центрі життєстійкості. Максим каже: ці заняття йому дуже допомагають. Він вчиться контролювати свої емоції. 

– Якщо мене щось починає нервувати, я просто відходжу від всіх, десь сам собі сяду, посиджу, закурю сигарету, заспокоюся. 

Психологиня Оксана Розумна каже: для військових, які повертаються з фронту, дуже важлива психологічна підтримка. Вони потребують допомоги в адаптації до цивільного життя та спілкуванні з рідними та друзями. 

– Дуже важливо, коли близькі та рідні помічають в них переміни і звертаються за допомогою тому, що потрібна комплексна допомога, в тому числі й психологічна консультація. Тут опрацьовуються різні техніки. 

– В мене також є військові з якими я працюю, є військова, яка приїжджала у відпустку, я з нею систематично зустрічалася, зараз вона на фронті й зустрічі наші не припиняються: ми працюємо в онлайн-режимі. Нещодавно до мене телефонувала військова з пропозицією, бо дуже багато є в частині багато військових, які потребують психологічної консультації, – додала психологиня Оксана Розумна. 

Читайте також: 

Безкоштовні стоматологічні послуги для ветеранів: як отримати

Рідним загиблих захисників з Хмельницького району вручили державні нагороди. Імена

У Хмельницькому почалися змагання військових та ветеранів (ФОТО, ВІДЕО)

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up