Безоплатні медичні послуги: зібрали перелік для хмельничан і переселенців (ІНФОГРАФІКА)

- Зібрали перелік послуг, які є безоплатними в закладах первинної медико-санітарної допомоги.
- Чим мають право скористатися хмельничани та переселенці?
- Дивіться інфографіку.
У квітні 2020 року стартувала перша в Україні Програма медичних гарантій. Це перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту. Скористатися ними може кожен громадянин України. Йдеться як про обслуговування пацієнтів лікарями первинної ланки - сімейними лікарями, педіатрами, терапевтами, так і вторинної - інших профільних медиків.
Так, ряд безоплатних медичних послуг, за наявності укладеної декларації з лікарем, надають в Хмельницькому центрі первинної медико-санітарної допомоги №1 та №2. Незалежно від наявності декларації, лікарі консультують та надають допомогу особам, які мають статус ВПО.
Перелік безоплатних послуг первинної медичної допомоги в Хмельницькому, переглядайте в інфографіці.
У 2023 році продовжує діяти та розширюватися пакет психологічної підтримки на первинному рівні, впроваджений минулого року. У його рамках переселенцям безоплатно надаються наступні послуги:
-
оцінка психоемоційного стану та надання психологічної допомоги при потребі
-
надання екстреної психологічної допомоги
-
консультування родичів та близьких щодо поводження з особами, які зазнали психологічних травм
-
проведення індивідуальних, групових занять і тренінгів.
Також у власності центрів первинної медико-санітарної допомоги є колісні крісла, палиці, милиці, ходунки, протипролежневі матраци, електровідсмоктувачі, кисневі концентратори. Усе це надають у тимчасове користування особам, які за станом здоров’я цього потребують.
Крім того, медиками виписуються пільгові рецепти на лікарські засоби та вироби медичного призначення особам з інвалідністю та іншим окремим категоріям населення.
Читайте також: Скільки заробляють хмельничани в доларах? Порівняли дані за 13 років (ІНФОГРАФІКА)
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Олекса ШумейкоВідповідно до статті 49 Конституції України у державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена. Але влада плюнула на Конституцію України і зробила практично все платним. Якщо ми платимо за медичні послуги то потрібно ст.49 виключити, як така, що не діє.