Чи можна захистити зуби від карієсу? (Новини компаній)

Чи можна захистити зуби від карієсу? (Новини компаній)

Карієс — найпоширеніше у світі захворювання. В якому б місті ви не проживали — від Хмельницького до Києва. Його назву знають навіть діти. Проте це жодним чином не впливає на сумну статистику: карієс діагностують у кожної дорослої людини. Протікає підступне захворювання безболісно, тому ми рідко вчасно звертаємо на нього увагу. Тож чи можна захиститися від карієсу та як його правильно лікувати? На ці запитання відповідають фахівці клініки Porcelain. 

Від чого виникає захворювання

Від карієсу не застрахований ніхто. Це захворювання діагностують у жінок, чоловіків і у 78–98 % дітей. Попри величезну кількість профілактичних засобів розповсюдженість карієсу не знижується. Як стверджують експерти, такий стан справ насамперед зумовлений несерйозним ставленням до хвороб зубів. 

Респектабельна приватна стоматологічна клініка Porcelain професійно займається лікуванням карієсу у дорослих і дітей. Фахівці наголошують: аби зберегти зуби здоровими, треба приділяти належну увагу профілактиці захворювань ротової порожнини.

Дослівно з латинської «карієс» перекладається як «гниття тканин зубу». Виникає захворювання внаслідок життєдіяльності бактерій стрептококів. 

Карієс — складний патологічний процес, що повільно протікає. Якщо це захворювання вчасно не лікувати, воно може призвести до:

 • видалення зубного нерва;
 • втрати зубу;
 • деяких хвороб травної та серцево-судинної систем;
 • гаймориту;
 • інших захворювань, спровокованих зниженням імунітету.

Є декілька теорій, чому виникає карієс:

 1. Зміна кислотності в ротовій порожнині. Це переважно спіткає людей, у чиєму раціоні забагато «швидких» вуглеводів, солодких та газованих напоїв. Споживання надмірної кількості шкідливих продуктів призводить до вимивання з емалі мікроелементів, в результаті чого вона стає більш вразливою до проникнення мікробів.
 2. Зміна складу слини. Остання теж захищає зуби від карієсу, насичує їх кальцієм, фосфором та іншими корисними речовинами. 

Профілактичні заходи

Важливо знати, що зубна емаль не здатна самовідновлюватися, тому її цілісність і здоров’я можна лише підтримувати. До методів профілактики карієсу стоматологи включають:

 • щоденну гігієну та якісне механічне очищення зубів. Це основний профілактичний захід;
 • регулярні профогляди у лікаря;
 • вживання достатньої кількості морепродуктів. Вони містять багато кальцію, фосфору, селену, вітамінів, тому сприяють природному зміцненню кісткової тканини;
 • вживання достатньої кількості продуктів, що містять вітамін Д;
 • жування гумок відразу після споживання їжі. Цей процес активізує слинні залози, що сприяє очищенню зубів та нормалізації ph-балансу.

Аби зберегти здоров’я зубів, потрібно вчасно помітити негативні зміни. Обов’язково звертайте увагу на такі симптоми:

 • будь-яку зміну кольору зуба — потемніння або посвітління, виникнення плям;
 • гостру реакцію зуба на гаряче чи холодне.

Ці симптоми свідчать про те, що у людини почав розвиватися карієс. Аби виявити його на початкових стадіях, потрібно регулярно відвідувати стоматолога.

keyboard_arrow_up