Чого варто боятися хмельничанам, які люблять незахищений секс

Чого варто боятися хмельничанам, які люблять незахищений секс
Серед венеричних захворювань у Хмельницькому лідирує трихомоніаз, який може стати причиною розвитку простатиту у чоловіків і безпліддя у жінок. Цю інфекцію минулого року підхопили понад 3500 хмельничан. Лікарі кажуть, що хвороба «сама не ходить», класичний венеричний букет - три або чотири захворювання одночасно.

Пік однієї з найбільш важких венеричних хвороб, сифілісу, припав на 1996 рік, коли на Хмельниччині було зареєстровано майже 2 тисячі випадків. Починаючи з 1999 року ця цифра поступово зменшувалась. За 2015 рік, за словами лікарів, зафіксували лише 112 випадків. За цим показником Хмельницька область знаходиться на 11 місці серед інших областей України.

- Зараз найбільше звертаються з тріхомоніазом, у жінок зазвичай вражається піхва, у чоловіків – сечовипускальний канал. За цим захворюванням Хмельниччина знаходиться на першому місці в Україні. За минулий рік зафіксували 3509 хворих. Але ця цифра не повинна лякати, навпаки то свідчить про те, що люди звертаються, їх реєструють і лікують, - пояснює завідувач диспансерного відділення Хмельницького обласного шкірно-венерологічного диспансеру Кирило Антонецький.

За словами лікаря, хмельничани також часто звертаються з міроплазмозом та хламідіозом.

Відео дня

Інфекцій багато, але вони виліковні

Лікарі-венерологи виділяють 2 групи венеричних захворювань. Перша група – це класичні захворювання, такі як сифіліс та гонорея. До іншої групи відносять інфекції, що передаються статевим шляхом, другої генерації. До них належать тріхомоніаз, хламідіоз, генітальний мікоплазмоз, уріоплазмоз, генітальний герпес та інші.

- Статевим шляхом також можуть передаватись і гостро заразні хвороби шкіри, такі як короста та педикульоз. Ну і звичайно, що передається також ВІЛ-інфекція, але таких хворих ми направляємо вже у центр боротьби зі СНІДом, - розповідає Кирило Антонецький.

Якщо таки у когось діагностували інфекцію, панікувати не варто. Адже на ранній стадії хвороби виліковні. Застосовують для лікування як таблетки, так розчини.

- В першу чергу, ми починаємо лікування антибіотиками, застосовуємо також антибактеріальну профілактику, хімічні розчини, місцеві засоби. Все в комплексі, а препарати виписуються вже в залежності від діагнозу пацієнта, - зазначає дерматовенеролог Аліна Музика.

Венеричні болячки гуртуються разом

Симптоми у венеричних захворювань є схожими, тому без обстеження лікаря визначити діагноз неможливо. Тим більше, що інфекції здатні комбінуватись.

- Якщо чоловік або жінка виявляє у себе якісь висипання на статевих органах або біля них, вони необов’язково мають бути болючі, можуть виглядати як ранки, як прищики. Це вже перший знак, що варто звернутись до лікаря. Також при відчутті дискомфорту у зоні статевих органів, такого як печіння, свербіння, неприємних відчуттів під час або після статевого акту. Якщо у чоловіків з’являються виділення зі статевих органів, у жінки ці виділення збільшуються, змінюється колір, характер, запах, треба відразу йти на діагностику, - розповідає Кирило Антонецький.

Мікроорганізми, які заселяються на ділянці статевих органів, призводять до запальних процесів в організмі. У чоловіків це запалення сечовипускального каналу, що при відсутності лікування може спричинити і запалення передміхурової залози. У жінок вражається піхва, матка та шийка матки.

- Коли запустити запалення, то з часом воно може перейти у хронічну форму, а потім призвести і до імпотенції у чоловіків, і до безпліддя у жінок. За останні роки часто трапляється, що звертаються жінки та чоловіки, коли вже побачили у себе проблеми з функцією розмноження, а виявляється, що у них венеричне захворювання, - зазначає Кирило Антонецький.

Перед сексом – до лікаря

Лікарі-дерматовенерологи радять парам, які вирішили, що готові до спільного статевого життя, пройти перевірку на інфекції.

- Перші 3 місяці парам варто постійно користуватись презервативами, а після 3 місяців – пройти комплексне обстеження на виявлення інфекцій. Якщо у них все добре і вони планують жити разом, то стосунки можуть бути вже і незахищеними, - пояснює Аліна Музика.

Однак ситуація з інфекціями, які передаються статевим шляхом, в області є контрольованою, адже є можливості діагностики та лікування таких захворювань. 

- Єдиною проблемою залишається епідемічна необізнаність населення, і молодь, і більш дорослі люди не завжди ведуть розумне статеве життя, часто не використовують засоби захисту на постійній основі, - каже Кирило Антонецький.


Нагадаємо, сайт vsim.ua розпочав проект «ВСІМ про кохання». Слідкуйте за оновленнями, щоб бути разом з нами в курсі подій Хмельницького. 

 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
18:01 Пануватиме антициклон: якою буде погода на Хмельниччині на Великдень 17:03 Ветеран Майдану, АТО та розвідник ГУР: на Хмельниччині поховали прах В’ячеслава Кучерука photo_camera 16:04 У Хмельницькому замість деяких тролейбусів кілька місяців курсуватимуть автобуси 15:02 У Хмельницькому матері залишили дітей у зачиненому авто — врятували патрульні Від читача 14:34 Поліція та СБУ повідомили про підозру заступнику голови КМДА в організації схеми переправлення призовників через держкордон України 14:11 Працівницю Хмельницької АЕС Президент нагородив Орденом княгині Ольги 13:06 Що має бути у кошику та як правильно провести Великдень: пояснення священника 12:05 На Хмельниччині водія «схопило» серце за кермом — авто влетіло в стовп 11:30 Привітання з Великоднем лідерки "Батьківщини" Юлії Тимошенко (пресслужба ВО Батьківщина) 11:04 У Хмельницькому створять центр ментального здоров’я для військових і їхніх родин 10:05 Безпека на Великдень: СБУ закликає подолян утриматися від масових заходів 09:03 У Хмельницькому на два тижні відключатимуть гарячу воду (АДРЕСИ)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up