«Доступні ліки» у Хмельницькому: де та як їх отримати

«Доступні ліки» у Хмельницькому: де та як їх отримати
Фото ілюстративне
  • Програма реімбурсації дозволяє безоплатно або за часткову доплату отримати ліки проти найпоширеніших хронічних хвороб.

  • До переліку додали 52 нових препарати. 

  • Де та як їх можуть отримати хмельничани?

Із 1 січня 2025 року набув чинності додатковий перелік лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою «Доступні ліки». Він включає 52 нові торгові назви лікарських засобів за такими напрямами:

  • серцево-судинні та цереброваскулярні захворювання (комбінації);
  • для лікування болю та надання паліативної допомоги
  • для лікування хвороб ендокринної системи
  • для лікування метаболічних, аутоімунних та запальних захворювань
  • для лікування глаукоми
  • для лікування мігрені
  • для лікування захворювань у дітей.

Програма реімбурсації «Доступні ліки»  дозволяє українцям отримувати ліки проти найпоширеніших хронічних хвороб безоплатно або з частковою доплатою. За п‘ять років вона розширилася більш ніж удвічі та продовжує діяти в період воєнного стану. Загалом нею вже скористалися майже 5 мільйонів українців, – повідомляють в НСЗУ.

Повний перелік медичних засобів, які підлягають реімбурсації, переглядайте за посиланням.

Відео дня

«Доступні ліки» у Хмельницькому

У Хмельницькому є 58 аптечних закладів,  які мають договори за програмою реімбурсації «Доступні ліки». Загалом лікарські засоби за електронними рецептами можна отримати у 288 пунктах. Про це повідомляють на сайті Національної служби здоров’я України. 

На інфографіці нижче подаємо кількість аптек у Хмельницькому, в яких доступні певні категорії лікарських препаратів.

Серед усіх аптек за останній рік найбільше е-рецептів погасили в Хмельницькій міській першій аптеці на Кам’янецькій,  38 – 9 952 електронних рецепти. А також – в Хмельницькій міській першій аптеці на Майборського, 16 – 8 256. Та в цьому ж закладі на проспекті Миру, 61 – 7 040.

Повний перелік аптек з адресами та контактними даними можете знайти за посиланням на сайті Національної служби здоров’я України. 

Як отримати е-рецепт

Отримати е-рецепт на препарати за програмою реімбурсації можна у сімейного лікаря, педіатра чи терапевта. Алгоритм дій наступний:

Крок 1: запишіться та приходьте на прийом до лікаря, з яким ви уклали декларацію. 

Крок 2: лікар проведе прийом, за потреби може дати направлення на додаткові обстеження і після всього виписує е-рецепт.

Крок 3: під час формування рецепту обов’язково перевірте актуальність даних, зокрема, номер мобільного телефону. І тільки після всіх узгоджень лікар виписує е-рецепт в електронній системі охорони здоров’я.

Крок 4: на мобільний телефон пацієнта приходить СМС з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. 

Крок 5: ви звертаєтеся у будь-яку зручну аптеку, що бере участь у програмі «Доступні ліки». Там повідомляєте працівнику 16-значний номер рецепта. 

Крок 6: фармацевт має запропонувати пацієнту наявні лікарські засоби на вибір – спочатку безоплатні, а потім з доплатою.

Крок 7: якщо вас все влаштовує, називаєте код підтвердження. Якщо необхідно, здійснюєте доплату, а фармацевтичний працівник накладає електронний підпис. Все, рецепт погашено. Після цього отримуєте призначені ліки.

Якщо ж в конкретній аптеці немає саме того лікарського засобу, який бажає отримати пацієнт, він не називає код підтвердження рецепта і має змогу звернутися до іншої аптеки. Або замовити той лікарський засіб, який відсутній в аптеці у момент звернення. 

Також раніше в МОЗ України повідомляли про міф, що існує міф щодо «Доступних ліків». А саме – стосовно того, що до програми включені лише найдешевші препарати вітчизняних виробників. Таку версію спростували.

- Всі лікарські засоби, які беруть участь в програмі зареєстровані в Україні та пройшли необхідні процедури експертизи перед їх державною реєстрацією. В Реєстрі містяться препарати, як і вітчизняного, так і іноземного виробництва. Нагадуємо, що участь в програмі з боку фармацевтичних виробників є добровільною. Виробник самостійно подає заяву до Національної служби здоров’я України для включення лікарського засобу власного виробництва до Реєстру реімбурсації, – додавали в МОЗ.

Читайте також: У Хмельницькому вводять попередній запис на здачу аналізів крові з вени

 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up