Хмельницька міська лікарня отримала відзнаку за найкраще лікування інсульту: як вони надають допомогу

Хмельницька міська лікарня отримала відзнаку за найкраще лікування інсульту: як вони надають допомогу
  • Неврологічне відділення міської лікарні отримало європейську нагороду. 

  • Її вручають за якісне надання послуг інсультним пацієнтам. 

  • Таку відзнаку медзаклад отримав вперше. 

  • Розповідаємо детальніше, яким чином надають меддопомогу в лікарні. 

Вперше подали заявку – і одразу перемогли. Неврологічне відділення Хмельницької міської лікарні отримало європейську відзнаку за якісне надання допомоги інсультним пацієнтам. Виборола цю перемогу лікарка-невропатолог Ольга Корсун, яка вже 28 років працює в медустанові. 

– З 15 по 17 травня відбулася Європейська інсультна конференція у Швейцарії, де зібралося 4,5 тисячі делегатів, з них 126 – українці. Наша міська лікарня, наше інсультне відділення отримало відзнаку «Діамантовий статус». Вона надавалася світовою ініціативою Angels, яка допомагає надавати кваліфіковану допомогу інсультним пацієнтам, – розповіла лікарка-невропатолог неврологічного відділення №1 Хмельницької міської лікарні. 

Відео дня

Як лікують інсульт 

У міській лікарні використовують унікальний метод для лікування інсульту – внутрішньовенний тромболізис: пацієнтам вводять ліки, які сприяють розсмоктуванню тромбів, відповідно, пришвидшують процес одужання. Найбільш дієвим він буде за умови, що лікування розпочнеться не пізніше, ніж через 4,5 години після виникнення перших симптомів. 

– Перші симптоми – це той дзвінок, початок відліку часу, який дається нам для надання допомоги – це 4,5 години. І це дуже важливо: коли людина побачила перекіс обличчя, порушення мови, слабкість в руці – з того часу треба викликати бригаду 103. Час доїзду швидкої допомоги – 20 хвилин. Також враховуємо час із самим пацієнтом і доїзд до лікарні - проходить не більше, як годину. Відповідно у нас є ще пів години для того, щоб зробити лабораторні аналізи, комп’ютерну томографію, кардіограму, огляд невролога і прийняти рішення про тромболітичну терапію, – розповів завідувач неврологічного відділення №1 Хмельницької міської лікарні Ігор Михалюк. 

Таким методом лікують людей, які перенесли саме ішемічний інсульт – тобто коли артерія, яка постачає кров в мозок, закупорюється тромбом або спазмується. Такий інсульт переніс і пацієнт Вадим Бевза. За останні пів року це вже другий напад у чоловіка. Після першого випадку до медиків він звернувся через понад 9 годин після виникнення перших симптомів. Вдруге йому надали одразу медичну допомогу - адже в моменту виникнення інсульту він був у лікарні.

– Стало мені погано і я втратив свідомість. Коли встав, ніби здалося, що мені краще, але не було гарної мови в мене і не працювала рука. Після мене лікарі одразу відправили до реанімаційного відділення, поставили крапельницю. Полегшення я відчув я десь через 20 годин, плюс-мінус. Я ще лежав, спочатку рухався мало, повільно, але з часом все ставало все краще і краще. Після першого разу (інсульту, – прим.автора) я не одразу відчував руку і з мовою було погано, – поділився пацієнт Вадим Бевза. 

Нове обладнання для покращення лікування 

Що стосується геморагічного інсульту, який виникає через розрив мозкової артерії, його лікувати значно важче. У таких випадках вища ймовірність отримати інвалідність після перенесеного інсульту. Для надання допомоги при такому інсульті в Хмельницьку міську лікарню придбали ангіограф. Вартість обладнання – 27 мільйонів гривень. Кошти надав Світовий банк у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України. Ще 7 мільйонів з міського бюджету скерували на облаштування операційної. 

– На цьому обладнанні буде проводитися тромбекстракція – в людини, в якої відбувся інсульт і закупорена судина, ми через інші судини доходимо до місця локалізація тромбу і механічно його забираємо. У варіантах, коли ми це робимо швидко і в потрібний момент – людина практично на другий-третій день може йти додому, адже симптоматика повністю буде знята, – розповів головний лікар Хмельницької міської лікарні Валерій Гарбузюк. 

За останній рік в Хмельницькій міській лікарні, саме у цьому неврологічному відділенні, надали допомогу 900 пацієнтам, які перенесли інсульт. 84 з них – отримали тромболітичну терапію. В перспективі дане відділення повністю перекваліфікують в інсультний центр – щоб зосередитися на монотерапії та виконати вимогу Міністерства охорони здоров’я України. 

Читайте також: 

У Хмельницькій міській лікарні відкрили нову операційну

У 17-річного Саші з Хмельницького лейкемія. Потрібна допомога

Рейтинг педіатрів Хмельницького: хто має найбільше пацієнтів

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (2)
  • Рая

    Таміла Стаднік
  • ⚔Фея с топором⚔

    Хотілось би знати за що саме 🤦

keyboard_arrow_up